Пеевски: Няма да издигаме председател и заместник-председател на НС
Източник: БТА

Н яма да издигаме нито председател, нито заместник-председател на Народното събрание, нито желаем да имаме председатели на парламентарни комисии, заяви лидерът на „ДПС-Ново начало“ Делян Пеевски в позиция, разпространена до медиите от пресцентъра на партията. 

Делян Пеевски определя 51-вия парламент като „провален“. Той призовава останалите политици да поемат отговорността и да изберат председател, за да бъде освободена конституционната процедура и да се отиде на избори.

„Ние не се плашим от избори, напротив. Доверието и подкрепата на нашите хора е все по-силно, което ни дава пълна увереност за това, че сме на прав път. Те вярват и знаят, че ние няма да допуснем никога повече да бъдат третирани като хора втора класа“, пише още Пеевски. 

По думите му от избори се страхуват тези, които са лъгали четири години и седем поред парламентарни избори. „Страхът им е от три неща  - силно „ДПС-Ново начало“, силен президентски проект и тежка присъда от избирателите. Защото след това тях няма да ги има на политическата сцена“, допълва Делян Пеевски. 

„Четири седмици, осем пленарни дни и повече от 30 гласувания в българския парламент показаха най-безпомощното лице на политици и партии, готови да предадат страната си, доверието на хората и бъдещето на децата на тази страна, в името на това да запазят позиции и власт“, посочва още в позицията си лидерът на „ДПС-Ново начало“. 

Според него са били създадени "немислими съюзи с проруските и антидемократичните партии". "ПП-ДБ се събраха с "Възраждане". Земеделците се прегърнаха с Рашков. От жажда за власт - за премиери, министри, шефове на комисии, шефове на агенции, регулатори, за порциите на властта", коментира Делян Пеевски. 

"Този слаб сценарий нанася тежка щета, като руши парламентаризма и държавността. Това трябва да спре и да отидем на избори", пише в заключение Пеевски.

Не пропускайте най-важните новини - последвайте ни в Google News Showcase

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Огромен обир за 30 млн. евро в Германия

Огромен обир за 30 млн. евро в Германия

Свят Преди 3 минути

Обирът е станал вчера и е засегнал над 2500 клиенти на трезор

<p>Грешка №1 по празниците, не я повтаряйте</p>

Грешка №1 по празниците, не я повтаряйте

Любопитно Преди 3 минути

Струва си да знаете как да сведете до минимум вредите от алкохолните напитки

Кориандър

Тази подправка е супер здравословна, задължителна е за всяка кухня

Любопитно Преди 28 минути

Разберете защо трябва да включвате тази ароматна зелена съставка в диетата си всеки ден

Спряха всички влакове под Ламанша

Спряха всички влакове под Ламанша

Свят Преди 1 час

Причината е прекъсване на електрозахранването

Какво застрашава децата по Нова година и как да ги предпазим

Какво застрашава децата по Нова година и как да ги предпазим

Любопитно Преди 2 часа

Могат да се идентифицират пет ключови области на безпокойство: рискове от хранително отравяне, пожароопасни декоративни елементи, използване на пиротехнически средства, измръзване и рискът дете да се изгуби в тълпата

Крал Чарлз удостои Идрис Елба с рицарско звание

Крал Чарлз удостои Идрис Елба с рицарско звание

Любопитно Преди 2 часа

Крал Чарлз III удостои Идрис Елба с рицарско звание за борба с младежката престъпност, а Синтия Ериво от „Wicked“ с MBE за музика и драма в новогодишния почетен списък за 2026 г., където са наградени още футболистки, фигуристи и общо 1157 души

Голяма авария в центъра на София, без парно и топла вода на Нова година

Голяма авария в центъра на София, без парно и топла вода на Нова година

България Преди 2 часа

Очаква се топлоподаването да бъде възстановено на 1 януари 2026 г.

Има ли лаптопът ни конкретен срок на живота си

Има ли лаптопът ни конкретен срок на живота си

Технологии Преди 2 часа

Според някои твърдения в интернет, лаптопите имат предопределена продължителност на своята работа преди да е нужен нов и този срок може да бъде разбран чрез няколко семпли проверки на състоянието

Пътувате с карта в София? Ето какво се променя около Нова година

Пътувате с карта в София? Ето какво се променя около Нова година

България Преди 2 часа

Промяната е временна и е свързана с техническите процеси по преминаването към новата валута

Ще бъде ли двойна тарифата на такситата в новогодишната нощ

Ще бъде ли двойна тарифата на такситата в новогодишната нощ

България Преди 2 часа

Таксиметровите шофьори ще бъдат сред първите, които реално ще усетят преминаването към еврото

.

Мъж загина, след като беше блъснат от влак край Атина

Свят Преди 3 часа

Мъжът е починал от получените наранявания

Средната продължителност на живота в България се увеличава

Средната продължителност на живота в България се увеличава

България Преди 3 часа

При мъжете тя е 71.9 години, докато при жените е със 7.4 години по-висока - 79.3 години

Усещате се като провал в края на годината? Прочетете това

Усещате се като провал в края на годината? Прочетете това

Любопитно Преди 3 часа

2025-а беше трудна година за всички нас и може би основното ви постижение беше, че запазихте психичното си здраве и продължихте да работите

Бионсе официално стана милиардерка

Бионсе официално стана милиардерка

Любопитно Преди 3 часа

Бионсе официално стана милиардер благодарение на турнетата си, музиката и бизнес империята Parkwood Entertainment, присъединявайки се към съпруга си Джей Зи и утвърждавайки семейството си като музикална и бизнес сила

,

Русия призова за сдържаност, след като Тръмп предупреди Иран за възможен удар

Свят Преди 3 часа

Иран отрича да има програма за ядрени оръжия

НСИ: На човек от населението се падат по 9 755 лв. от БВП

НСИ: На човек от населението се падат по 9 755 лв. от БВП

България Преди 3 часа

Днес НСИ оповести ключовите показатели за България към 30 декември 2025 година. Следваща актуализация ще е на 3 април 2026 година