Роднините на моряците: Думите на Борисов са прибързани
Роднините на моряците: Думите на Борисов са прибързани   
Източник: БГНЕС

От българска страна не е извършвано разследване по случая със задържания в Испания  кораб "Св. Николай" заради 3 тона кокаин.

Това обявиха близките на българските моряци на кораба, които бяха арестувани.  

Афишираните твърдения, че корабът е бил наблюдаван от 8 месеца според семействата на моряците са несъстоятелни.

Тяхното съобщение идва след проведената вчера среща с премиера Бойко Борисов.

По думите им министър-председателят е обявил за виновни техните близки, без да изчака приключване на процеса в иберийската страна.

Роднините недоумяват защо е допуснато и наличието на камера в залата, която заснема точно определени думи на премиера, които извадени от контекста и чинно разпратени до медиите са създали в обществото мнение, че моряците са виновни.

Все пак роднините благодарят за проведената среща, но са на мнение, че коментарите на премиера Борисов и министъра на МВР Цветанов са твърде прибързани.

Не е ясно на каква почва лежат те, тъй като е било видно, че двамата държавни мъже изобщо не са наясно с корабната служба.

Премиерът заявил, че "когато моряците са разбрали, е имало как да сигнализират", което практически е невъзможно, без да се установят всички положения за това, което се е случвало на борда.

Борисов дори предложил "капитанът на кораба да поеме цялата отговорност", което също е несъстоятелно, а и юридически е невъзможно.

Семействата се надяват, след като министър Цветанов се запознае с обстоятелствата по разследването, да промени тезата си, че моряците няма как да бъдат прехвърлени в България.

Те искат и среща с него, на която той да ги запознае лично с информацията от испанските служби.

Според информацията, която бе разпространена от испанските медии, корабът е задържан на около 40 км от бреговете на Испания, т.е. извън териториалното море на кралството.

Това предполага, че възможността за прехвърляне на моряците и разглеждане на процеса в България е реална. Точно това очакват и близките на задържаните 21 моряци.

Семействата са били уверени от МВнР, че близките им са в добро състояние. Никаква друга информация не е била предоставена.

"Очакваме премиерът Борисов да не се "сърди" на хора, за които все още е видно, че няма никаква оперативна информация за съпричастността им към трафика", казаха близките.

И допълват: "Надяваме се ние да не се "разсърдим", когато всички положения излязат на светло и се установи невинността на нашите близки, защото премиерът Борисов не успя да ни вмени, че презумпцията "невинен до доказване на противното" в европейската Република България липсва", се казва още в съобщението.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Младеж на 14 години загина при пожар в Сливен

Младеж на 14 години загина при пожар в Сливен

Свят Преди 11 минути

Причината за пожара е в процес на установяване

<p>Възраждане на Алкатрас: САЩ обмислят повторно отваряне на легендарния затвор</p>

Възраждане на Алкатрас: Тръмп готви отваряне на мястото за изгнание на "най-лошите от най-лошите"

Свят Преди 28 минути

Островът, който днес е туристическа атракция, може да се превърне отново в затвор

<p>&quot;Христос все още страда&quot;: Силно послание на папата пред десетки хиляди</p>

За първи път от десетилетия: Папа Лъв носи кръста по целия Кръстен път на католическия Разпети петък

Свят Преди 2 часа

За първи път от десетилетия предстоятел на Римокатолическата църква премина целия маршрут с кръста

<p>Какво се случва в Близкия изток: Иран свали американски самолети, издирва се пилот (ОБЗОР)</p>

Конфликтът в Близкия изток ескалира: Иран свали американски самолети, издирва пилот

Свят Преди 3 часа

Техеран търси изчезнал пилот след свалени изтребители, отказва примирие със САЩ, докато Израел и Иран си разменят удари, а напрежението се разширява в целия регион

Учените по следите на Мапингуари – звярът, който не трябва да съществува

Учените по следите на Мапингуари – звярът, който не трябва да съществува

Любопитно Преди 3 часа

Дълбоко в Амазония легендите разказват за Мапингуари – гигант с червена козина, едно око и смъртоносен мирис. Дали това е духът на древен шаман, или оцелял от ледниковата епоха гигантски ленивец, който все още се крие от цивилизацията?

Мистерията на „острова от миди“: Древно сметище или следа от цунами?

Мистерията на „острова от миди“: Древно сметище или следа от цунами?

Любопитно Преди 3 часа

Ново изследване разкрива, че странната суша край бреговете на Куласавани вероятно не е дело на цунами, а е издигната от човешка ръка преди 1200 години.

.

Германия: Рекорден брой младежи се отказват от военна служба

Свят Преди 3 часа

"Никой не бива да бъде принуждаван да носи оръжие против волята си" - това е записано в Конституцията

<p>4 април: 22 години от черната нощ в пролома Гостун</p>

4 април: 22 години от черната нощ в пролома Гостун

Любопитно Преди 3 часа

Вижте какво се е случило на този ден в историята

<p>Как правилно да разположим антените на рутера</p>

Как правилно да разположим антените на рутера, за да подобрим обхвата на Wi-Fi мрежата

Технологии Преди 3 часа

Рутерите вече са в милиарди домове, като осигуряват Wi-Fi връзка за домашните устройства, но си имат своите проблеми. Най-вече с обхвата и затова често хората се питат как правилно да разположат антените, за да имат максимален обсег

,

Слънце, облаци и дъжд: Какво време ни очаква днес

България Преди 3 часа

Максималните температури ще бъдат между 12° и 17°

"Боташ" вдигна с 25% цените на тока и газа в Турция

"Боташ" вдигна с 25% цените на тока и газа в Турция

Свят Преди 13 часа

Цените на природния газ са повишени с 18,61% за промишлените потребители и с 19,42% за електроцентралите

Азерският петрол надхвърли 141 долара за барел

Азерският петрол надхвърли 141 долара за барел

Свят Преди 14 часа

Най-високата цена, достигната някога, е била 149,66 долара през юли 2008 г.

Пясъчна буря се разрази над Истанбул

Пясъчна буря се разрази над Истанбул

Свят Преди 15 часа

В района на Алания тази нощ е валял кален дъжд

Тръгват директни пътнически влакове между България и Украйна

Тръгват директни пътнически влакове между България и Украйна

България Преди 15 часа

Пътническата жп връзка ще бъде пусната първоначално като сезонна услуга

Защо Сталин скочи в гроба на жена си? Истината за първата любов на диктатора

Защо Сталин скочи в гроба на жена си? Истината за първата любов на диктатора

Любопитно Преди 16 часа

Младежката трагедия на Сталин, който от мъка скача в гроба на първата си съпруга Екатерина, разкрива непознатото му човешко лице, останало скрито за историята зад маската на безмилостен и хладнокръвен диктатор