Опровергават Румен Петков със снимки
Снимка на път в Северна България, изпратена от Агенция "Пътна инфраструктура"   
Източник: api.government.bg
Ан нция "Пътна инфраструктура" изпрати до медиите актуални снимки от пътища в Северна България, за да опровергае твърденията на Румен Петков, депутат от БСП и бивш вътрешен министър в правителството на Сергей Станишев, че не са почистени.

Снимките са от пътища в областите Плевен, Русе и Силистра.

Сутринта Румен Петков заявил, че пътищата нарочно не са чистени и по този начин се саботира участието на гражданите в референдума.

"Цяла Централна Северна България, която е най-заинтересована от гласуването, е с блокирана междуселищна пътна мрежа и с непочистени пътища между малките населени места", заявил Петков и от канцеларията му също изпратили снимки.

Министърът на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова коментира, че всички пътища в Северна България са почистени и няма проблеми за движението.

Според Павлова депутатът се опитва да оправдае ниската избирателна активност и незаинтересоваността на гражданите да участват в референдума с несъществуващи пречки.

От Агенция "Пътна инфраструктура" по-късно днес разпространиха съобщение, че всички пътища в страната са проходими за зимни условия.

Около 15 ч. в 49 училище в София мъж е запалил бюлетина и е бил задържан, съобщи комисар Милчо Енев, зам.- директор на Национална служба "Полиция".

Мъжът е задържан за 24 часа. Установено е, че е палил бюлетина и на предишните избори - за президент. Той е на 54 години, уточниха от МВР.

По непотвърдена официално информация на БГНЕС, мъжът е Чавдар Янев, който е запалил бюлетина в знак на протест срещу липсата на правосъдие. Чавдар Янев в края на миналата година няколко седмици стоя пред ВСС, също в знак на протест.

Няма образувани досъдебни производства за нарушения, свързани с референдума, съобщиха от националната полиция.

На телефон 112 са били подадени 77 сигнала, засягащи референдума, повечето от тях са останали непотвърдени, а при други става дума за леки произшествия.

От полицията заявиха, че най-често хора питали на тел. 112 къде им е секцията или как да гласуват. До 16 ч. са били издадени общо 234 удостоверения за гласуване. 

Като цяло в страната няма нарушения, които да влияят тежко на изборния процес, няма и тежки криминални престъпления, обстановката е спокойна, заяви Милчо Енев.

След получен сигнал от медия, че в кв. "Столипиново" на град Пловдив се провежда агитация на чужд език от автомобил е извършена проверка. Установено е, че става дума за търговска дейност. На търговеца е съставен предупредителен протокол по чл. 56 от ЗМВР.

Във връзка със сигнал, подаден от Районна прокуратура - Варна, че има незаконна агитация в кв. "Владиславово" и възпрепятстване на гласуването, при проверка от органите на МВР не са установени нарушения.

По получени четири сигнала за нарушаване на конституционни права на гражданите във връзка произвеждането на референдума на територията на СДВР, от извършените проверки е установено, че два са недействителни. За третия сигнал е уведомена местната администрация за вземане на отношение, по компетентност.
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Предизвикателствата, пред които е изправен новият папа Лъв XIV

Предизвикателствата, пред които е изправен новият папа Лъв XIV

Свят Преди 3 минути

69-годишният духовник ще стане първият папа от САЩ в историята и ще приеме името Лъв XIV

Повече без транссексуални в министерството на отбраната на САЩ

Повече без транссексуални в министерството на отбраната на САЩ

Свят Преди 13 минути

Те ще бъдат извадени от редиците на въоръжените сили съгласно заповед на Пентагона

Задържаха шофьор с над 4.28 промила алкохол във Варна, имал и 14 фиша

Задържаха шофьор с над 4.28 промила алкохол във Варна, имал и 14 фиша

България Преди 1 час

Органите на реда отчитат случая като антирекорд за града

Денят на Европа: Как София отбелязва празника

Денят на Европа: Как София отбелязва празника

България Преди 1 час

В столицата ще има различни прояви

Кирил Петков: Най-важното за страната сега е еврото

Кирил Петков: Най-важното за страната сега е еврото

България Преди 1 час

Искаме да управляваме така, че нашите избиратели да са горди от действията ни, заяви съпредседателят на „Продължаваме Промяната”

💥Започна сезонът на гръмотевичните бури: Кои са най-опасните места?

💥Започна сезонът на гръмотевичните бури: Кои са най-опасните места?

Любопитно Преди 2 часа

Полезни съвети, които могат да спасят живот - какво никога да не правим при мълнии и как да се защитим?

Снимката е илюстративна

Кои са най мръсните пари на света ... буквално

Любопитно Преди 2 часа

Всеки е чувал неведнъж, че банкнотите са истинска среда за размножаване на бактерии

<p>С празничен звън на камбани: Католическата общност у нас посрещна Лъв XIV</p>

С празничен звън на църковните камбани: Католическата общност у нас посрещна Лъв XIV

България Преди 2 часа

Хората приветстваха с вълнение, радост и надежда новия глава на Римокатолическата църква

Съветник на Путин: САЩ започват да разбират руските позиции

Съветник на Путин: САЩ започват да разбират руските позиции

Свят Преди 3 часа

В известна степен нашите искания, нашето мислене, нашите предложения се вземат предвид. Не всичките. Но процесът тече, заяви Юри Ушаков

<p>Тръмп с остро предупреждение към Русия и Украйна</p>

Тръмп: САЩ ще прекратят опитите за посредничество, ако Русия и Украйна не демонстрират готовност за примирие

Свят Преди 3 часа

Той бе категоричен, че Вашингтон и партньорите му ще наложат допълнителни санкции, ако спирането на огъня не се спазва

НАСА потвърди: Язовир в Китай забавя въртенето на Земята и променя времето

НАСА потвърди: Язовир в Китай забавя въртенето на Земята и променя времето

Любопитно Преди 3 часа

Как е възможно това може да прочетете в следващите редове

Коя е Шарлоте Мерц: Съпругата на новия канцлер на Германия

Коя е Шарлоте Мерц: Съпругата на новия канцлер на Германия

Любопитно Преди 3 часа

Двамата се запознават през 1980 година като студенти по право в университета в Бон

Google отговори на Apple: AI не пречи на търсачките

Google отговори на Apple: AI не пречи на търсачките

Технологии Преди 4 часа

Двете компании влязоха в задочен спор пред съда

Путин приветства Вучич на гала вечеря в Кремъл

Путин приветства Вучич на гала вечеря в Кремъл

Свят Преди 9 часа

Днес Европейският парламент критикува връзките на Сърбия с Русия

Републиканци в САЩ: Новият папа е наш

Републиканци в САЩ: Новият папа е наш

Свят Преди 11 часа

Изглежда обаче Робърт Превост от години критикува Тръмп