"Екомания" за втора поредна година
Източник: netinfo

Тази година темата на конкурса за есе "Екомания" е посветена на водата.

Vesti.bg и Кока-Кола ХБК България канят всеки, който има отношение към водното богатство на България, неговото значение за околната среда и живота на всеки един от нас, към опазването и устойчивото използване на водните ресурси, биоразнообразието във водните басейни, състоянието на реката в своя град или иска да сподели първото си докосване или преживяване, свързано с водата, да изпрати есе на адрес: eco@netinfo.bg.

*Правилата за участие са описани по-долу. Организаторите на конкурса молят всички желаещи да участват да се запознаят с тях, преди да изпратят своето есе.

Нетинфо, в чието портфолио е Vesti.bg, е една от първите български компании със стабилна зелена политика, следвана през последните години. Компанията изчисли въглеродния си отпечатък и всяка година със сигурни стъпки върви към намаляването му, а също така ползва силата си на медия и подкрепя зелените каузи на България.

Развитието на бизнеса на Кока-Кола ХБК България е пряко свързано и зависи от наличието и качеството на водните ресурси. Ето защо компанията полага сериозни грижи за опазването им. Повече от 6 години Кока-Кола ХБК България провежда инициативата "Зелен Дунав" в партньорство с Международната комисия за опазване на река Дунав, която има за цел опазването на водното богатство, биоразнообразието и съхраняването на традициите по река Дунав в България.

Инициативата на Vesti.bg и Кока-Кола ХБК България се провежда под патронажа на Министерството на околната среда и водите и с подкрепата на WWF и Нов български университет (НБУ). Медиен партньор на конкурса е БГ Радио.

Условия за участие в конкурса за есе "Екомания":

Няма ограничение за възрастта на участниците.
Единственото условие е да живеят в България.
Всеки участник трябва да потвърди, че е съгласен изпратеното есе да бъде публикувано на сайта на Vesti.bg в специално създадената за конкурса рубрика "Екомания".

Важно: В Конкурса не могат да участват служители на организаторите - Vesti.bg и Кока-Кола ХБК България и партньорите – Нов Български Университет и WWF България.

Награди:

Първо място: 9-дневен круиз за двама по река Дунав по маршрут Русе – Виена. 
Второто място: Таблет SAMSUNG P-1010
Трето място: Луксозна кошница за пикник
Ще има и много допълнителни изненади от организаторите.

Изисквания:
Текстът трябва:
 - да бъде написан на български език между 500 и 1000 думи (или между една и две печатни страници);
 - да бъде авторски;
 - да бъде придружен с кратко представяне на автора (трите имена и възраст) и контакт за обратна връзка.

Важно: За да се гарантира прозрачността на конкурса, всички есета ще бъдат публикувани в специално създадената рубрика „Екомания” на информационния сайт Vesti.bg, без редакторска намеса и по реда на тяхното получаване.

В допълнение организаторите очакват да получат предложения, които ще дадат практически идеи и технически решения, свързани с опазването на околната среда. Отличената идея ще бъде подкрепена институционално от Министерството на околната среда и водите за реализирането й в практиката.

Срок:
Есетата се изпращат по електронен път на e-mail: eco@netinfo.bg до 26 юни 2011 г.

Важно: есета, получени след тази дата, няма да бъдат разглеждани.

Победителите в конкурса "Екомания" ще бъдат обявени на 27 юни 2011 г. на сайта http://www.vesti.bg/

Наградите ще бъдат връчени на 29 юни – Международeн Ден на река Дунав от министъра на околната среда и водите Нона Караджова, изпълнителния директор на Кока-Кола ХБК България и главния редактор на Vesti.bg на церемония в Нов български университет, корпус 1, зала 310.

Критерий за оценка:
Есетата трябва да бъдат авторски, в тях да личи отношението на пишещия към темата, както и да показват езиковата култура на автора. 

Жури:
Журито ще бъде съставено от представители на организаторите на конкурса "Екомания" – Vesti.bg и Кока-Кола ХБК България, и партньорите  - Нов български университет и WWF България. 

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Френският премиер ще замрази пенсионната реформа в опит да спаси правителството

Френският премиер ще замрази пенсионната реформа в опит да спаси правителството

Свят Преди 1 час

Себастиен Лекорню подари голяма победа на Социалистическата партия

Златен медальон, свързан с Хенри VIII, се продава за 3.5 милиона паунда

Златен медальон, свързан с Хенри VIII, се продава за 3.5 милиона паунда

Любопитно Преди 2 часа

„Тюдорското сърце е може би един от най-невероятните предмети от английската история, откривани някога"

Министър Пешев награди световния шампион в щангите Карлос Насар

Министър Пешев награди световния шампион в щангите Карлос Насар

България Преди 2 часа

Треньорският щаб на световния шампион също ще бъде награден с парична премия

Барак Обама призна за „дефицит“ в брака си с Мишел

Барак Обама призна за „дефицит“ в брака си с Мишел

Любопитно Преди 2 часа

Барак Обама наскоро сподели, че двата му президентски мандата са поставили сериозно напрежение върху брака му

Зрителите решават кой ще бъде номиниран в Big Brother тази седмица

Зрителите решават кой ще бъде номиниран в Big Brother тази седмица

Любопитно Преди 2 часа

Те могат да подкрепят любимия си съквартирант в приложението NOVA PLAY

Винопроизводител беше убит от собствената си преса за грозде

Винопроизводител беше убит от собствената си преса за грозде

Свят Преди 2 часа

Мъжът загуби живота си дни преди 45-ия си рожден ден

От утре претеглят превозните средства в движение

От утре претеглят превозните средства в движение

България Преди 3 часа

Иван Иванов отбеляза, че само в рамките на днешния ден, преди да започнат санкционирането, има 200 нарушения с претоварване.

Пореден воин казва сбогом на Дивия север в “Игри на волята”

Пореден воин казва сбогом на Дивия север в “Игри на волята”

Любопитно Преди 3 часа

Калин, Николета и д-р Пекин излизат в оспорвана капитанска битка

ЕСПЧ осъди Русия да плати над 253 милиона евро на Грузия

ЕСПЧ осъди Русия да плати над 253 милиона евро на Грузия

Свят Преди 3 часа

Руските действия са нарушили правата на около 29 000 жители

Румен Радев

Радев наложи вето на закона за ДАНС, вижда опасност от политическа зависимост

България Преди 3 часа

Държавният глава настоява, че прехвърлянето на правомощията за назначаване на шефа на ДАНС към парламента застрашава политическата неутралност на службата и подкопава принципа на мандатност

<p>Полицията в Добрич издирва 15-годишната Виктория Красимирова</p>

Полицията в Добрич издирва 15-годишната Виктория Красимирова, в неизвестност от 12 октомври

България Преди 3 часа

Момичето е високо 174 см, със сини очи и къса кестенява коса

Инфлуенсърка и дъщеря ѝ са открити мъртви след сигнал за странна миризма

Инфлуенсърка и дъщеря ѝ са открити мъртви след сигнал за странна миризма

Свят Преди 4 часа

Жертвите са открити в различни стаи в апартамента си

360-годишната загадка на „Момичето с перлената обица“ е разгадана – ето коя е музата на Вермеер?

360-годишната загадка на „Момичето с перлената обица“ е разгадана – ето коя е музата на Вермеер?

Любопитно Преди 4 часа

Загадъчното момиче с тюрбана и прочутата перлена обица най-вероятно е Магдалена, десетгодишната дъщеря на меценатите

Eвакуация и страх заради странна буря в Калифорния

Eвакуация и страх заради странна буря в Калифорния

Свят Преди 4 часа

Ударни групи, спасителни екипи и хеликоптери са в готовност за действие.

Златка Райкова

Мъжът на Златка Райкова арестуван от ГДБОП за "черно тото"

България Преди 4 часа

Мъжът на Златка Райкова - Карен Хачатрян, и брат му са задържани при полицейска операция на ГДБОП срещу "черното тото", научи NOVA

<p>Каква е здравословната температура у дома за тялото и сметките ни</p>

Каква е здравословната температура у дома за тялото и сметките ни

България Преди 4 часа

От медицинска гледна точка, прекомерната топлина у дома не е здравословна