Братът на Здравков: Ако е той и бях родител на Вероника, щях да го убия
Източник: Нова ТВ

„Да отнемеш човешки живот е много лошо нещо. Нямал е никаква милост – това е младо момиче, на 23 години. Аз, както се казва, ако го е направил той и аз бях родител на това момиче – направо щях да го убия“.

Това казва братът на Илиян Здравков – Симеон Здравков, който работи като кравар в село край Горна Оряховица, пред Нова ТВ.

Той обяснява, че на 28 февруари брат му се е прибрал към 22;00 ч. видимо спокоен, носел бяла чанта. По думите на Симеон Илиян е психически здрав, има пари, но обичал да залага на комар.

Днес граждани във Велико Търново ще се съберат тази вечер в 18:00 ч. пред сградата на Съдебната палата в града на протест заради жестокото убийство на 23-годишната студентка Вероника.

Момичето изчезна в началото на март, а след два дни издирване, трупът ѝ беше открит във водите на Янтра. За убийството ѝ беше задържан 40-годишен мъж. Илиян Здравков има общо 6 присъди. Оказва се, че когато е убил Вероника, Илиян е трябвало да бъде в затвора, за да излежава присъда за друго нападение, извършено на 1 юни 2014 година.

Тогава също е трябвало да бъде в затвора по друга присъда. На 25 февруари е обявен за общодържавно издирване.

„Във Велико Търново искаме да се върне смъртното наказание. Градът е настръхнал”, заявяват протестиращи.

Те искат твърди доказателства, че именно Илиян Здравков е убиецът на Вероника, защото много хора не вярвали, че е той.

Освен това хората настояват за наказания за хората, които са допуснали Илиян Здравков да е на свобода.

Семейството на Вероника не може да повярва, че Илиян Здравков е убиецът на дъщеря им. Въпреки официалната информация и самопризнанията му на извършител.

„Ние нямаме никакви официални обаждания, нищо конкретно не знаем“, казва майката на момичето.

„Аз каквото и да кажа, детето ми няма да се върне. Надявам се Илиян Здравков да си получи заслуженото. Ще настояваме за най-тежкото наказание по закон“, казва още тя.

„Хората, които правят престъпления си, ходят на свобода и си пият кафето. Съчетава се погрешна законодателна система с мързел и бюрокрация”, коментира в студиото на „Здравей, България” адвокат Марин Марковски.

Според Марковски трябва осъдените да бъдат отвеждани от съдебната зала в затвора.

„В момента в Народното събрание има предложение за промяна в закона, предложено от главния прокурор. Това би решило част от проблемите”, коментира зам.-министърът на правосъдието Петко Петков.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Новата супердвойка: Ким Кардашиян и Луис Хамилтън вече не се крият

Новата супердвойка: Ким Кардашиян и Луис Хамилтън вече не се крият

Любопитно Преди 2 минути

Романтичен следобед със сърф в Малибу и първата им обща снимка в социалните мрежи изкараха наяве дълго пазената тайна. Ким Кардашиян и Луис Хамилтън вече не се крият от обективите, а медиите говорят за новата гореща двойка

Победителят на Евровизия 2026 DARA

Тайната на „Евровизия“: Как шепа хора „осиновяват“ държави и създават хитовете

Любопитно Преди 13 минути

Зад блясъка, конфетите и триминутните изпълнения на сцената се крие една от най-строго пазените и печеливши тайни на модерната музикална индустрия – международните фабрики за хитове

Мъж е задържан за палеж на пет автомобила и валяк в Белослав

Мъж е задържан за палеж на пет автомобила и валяк в Белослав

България Преди 35 минути

Полицията във Варна разследва умишлен пожар с тежки щети Белослав

Зад кулисите на триумфа: DARA разкри подробности за подготовката си за "Евровизия"

Зад кулисите на триумфа: DARA разкри подробности за подготовката си за "Евровизия"

България Преди 41 минути

Тя сподели, че ако не е бил съпругът ѝ, е нямало да участва в конкурса

<p>Мадуро е забравен!&nbsp;Да живее Делси!</p>

Образът на Николас Мадуро изчезва от публичното пространство във Венецуела

Свят Преди 1 час

Плакати и пропагандни материали се заменят с нови политически послания Николас Мадуро

Снимката е илюстративна

Смъртоносният хантавирус стигна Канада – потвърдиха нов заразен

Свят Преди 1 час

До момента общо 12 случая на хантавирус по света са свързани с круизния кораб, включително този на канадския гражданин

"Обичам те, братко!": Коди Джонсън триумфира на кънтри наградите

"Обичам те, братко!": Коди Джонсън триумфира на кънтри наградите

Любопитно Преди 1 час

Коди Джонсън стана големият победител на 61-вите награди за кънтри музика (ACM). Изпълнителят спечели най-престижната статуетка, но изненада всички, като я посвети на Люк Комбс и разказа за огромната саможертва, която колегата му е направил

МРРБ спира плащанията по "старата методика" за строителни проекти

МРРБ спира плащанията по "старата методика" за строителни проекти

България Преди 1 час

Регионалният министър Иван Шишков обяви промени в индексацията в сектора

Смартфонът ли е причината за демографския срив

Смартфонът ли е причината за демографския срив

Преди 1 час

Милиарди хора използват смартфоните си по целия свят и разчитат на тях за цялата си комуникация и онлайн присъствие. Според ново проучване обаче тези устройства може да са и в основата на проблемите на мнозина, отчуждаването и липсата на близост

<p>Тестваме върховната лимузина на Mercedes-Benz</p>

Тестваме върховната лимузина на Mercedes-Benz

Технологии Преди 1 час

140 години иновации и лукс ме потопиха в незабравимо изживяване на борда на еталона в гамата на Mercedes, предлагащ абсолютно всичко в изобилие, в частност: големи и мощни двигатели, покриващи Евро 7

Мъж простреля с прашка по деца, защото вдигали шум

Мъж простреля с прашка по деца, защото вдигали шум

Свят Преди 1 час

Няколко деца са с леки наранявания

<p>България започва подготовка за домакинство на &quot;Евровизия&quot; 2027</p>

Евтим Милошев: България започва подготовка за домакинство на "Евровизия" 2027

България Преди 1 час

Министерският съвет създава организация за провеждането на конкурса

<p>Земетресение уби двама души в Китай</p>

Земетресение с магнитуд 5,2 уби двама души в Китай

Свят Преди 2 часа

Трусът в Южен Китай срути 13 сгради и предизвика масова евакуация Китай

Авария в блок в "Младост" превърна абонатна станция в сауна

Авария в блок в "Младост" превърна абонатна станция в сауна

България Преди 2 часа

Температурите достигат 45 градуса, жители сигнализират за течове

Нова заплаха: Мистериозният вид на ебола - Бундибугио, за който няма ваксина

Нова заплаха: Мистериозният вид на ебола - Бундибугио, за който няма ваксина

Свят Преди 2 часа

Това е критичен момент в развитието на заразата. Налице е несигурност относно това докъде се е разпространила тя, но вече има почти 250 предполагаеми случая и 80 смъртни случая