"Труд": Армията се разбуни за пари
Български вестници   
Източник: Vesti.bg

Армията се разбуни за пари, пише "Труд".

Обещание за бонуси със заплатата на 20 октомври разбуни армията. Идеята е в цялата система на отбраната - и военни, и цивилни, да бъдат раздадени между 250 и 350 лева допълнително материално стимулиране.

Военният министър Ангел Найденов поясни, че се правят изчисления, които ще продължат до края на месеца и след това ще се вземе решение дали да бъдат дадени допълнително пари. Той не пожела да отговори нито какви икономии има в бюджета на ведомството, нито от кое перо и в какви размери са те.

Агроминистерството планира 20% по-големи субсидии за тютюн през 2014 г., информира "Капитал Daily".

След като правителството обеща с идването си на власт, че ще се бори за удължаване на субсидиите за тютюнопроизводителите, и одобри допълнителни 11.5 млн. лв. за сектора от актуализацията на бюджета, става ясно, че щедростта към тютюневия бранш ще е още по-голяма догодина. От земеделското министерство съобщиха, че са поискали подпомагането на сектора от бюджет 2014 г. да бъде в размер на 100 млн. лв., а не 73 млн. лв., колкото е държавната субсидия  в последните няколко години, макар че подпомагането отдавна трябваше да е преустановено.

27 739 роби в България, съобщава "Труд".

Близо 30 милиона души в цял свят са оковани във веригите на модерното робство. Такова съществува във всяка държава на планетата ни, макар повечето негови прояви да са забранени от закона. Такъв извод прави организацията Walk Free Foundation (WFF), която представи съставения от нея Глобален индекс на робството.

Данъчните промени предизвикаха дъжд от критики в НС, коментира "Сега".

Пакетът от данъчни закони за 2014 г. отприщи дъжд от критики заради необосновани и недоизпипани промени. Дебатът на първо четене в парламента се оказа продължителен, а много от текстовете ще претърпят редакция преди второто гласуване. 

Почти всички промени в Закона за местните данъци и такси бяха разкритикувани от опозицията като недобре аргументирани и несъгласувани с общините. Законопроектът задължава местните управи да освободят от такса смет и данък върху придобиване на имущества молитвените домове, храмовете и манастирите. Те ще са освободени и от данък сгради. 

Гласуваме с машини в 27 града, пише "Монитор".

Машинното гласуване да се въведе само в областните градове – 27 на брой, за предстоящия през май вот за Европейски парламент. Това разписаха вчера депутатите от временната комисия за изработване на нов Изборен кодекс в доклада за дейността си, с който сложиха край на своята работа. 

Интригата около Изборния кодекс съвсем се заплете, допълва "Сега".

"Новият Изборен кодекс най-вероятно ще бъде готов в рамките на тази сесия на парламента, която продължава до края на годината." Оптимистичната прогноза направи вчера зам.-шефът на НС Мая Манолова (БСП), която е шеф на временната комисия за изработка на закона. Според нея това е разумен срок, тъй като догодина предстои вот за Европарламент.

Натискат Темида за 16% съкращения, пише "Труд".

Изпълнителната власт притиска съдебната да уволни 16% от администрацията си, като орязва бюджета за 2014 г. Това стана ясно от изказване на шефа на бюджетната комисия на Висшия съдебен съвет (ВСС) Михаил Кожарев.
Макар на теория съдебната власт сама да прави бюджета си, винаги финансовото министерство предлага алтернативен вариант, който се одобрява и от парламента.

Кожарев обясни пред колегите си, че в предложението на Министерството на финансите за бюджет на съдебната власт за догодина е намалено перото за персонал.

Правят агенция срещу киберпрестъпленията, информира "Стандарт".

Структурата ще бъде на подчинение на Министерски съвет, но ще работи в тясно взаимодействие и с Държавната агенция за технически операции (ДАТО), която управлява "бръмбарите". 

Престъпленията в интернет ще имат и специален раздел в новия Наказателен кодекс, който се пише в момента от експерти и преподаватели. Той ще има седем нови глави, които ще регламентират ясно санкциите при т.нар. нови престъпления.   

МВР най-накрая поиска помощ от ЕС за бежанците, пише "Сега".

Искането е било насочено към Европейския бежански фонд, фонд "Връщане" и фонд "Външни граници". В тях има общо 11 млн. евро. В българското искане не е посочена точна сума, отбелязали от МВР.

Страната ни разчитала на преценката на европейските експерти, които направиха оглед на бежанските центрове у нас в началото на месеца. 

България се оказа сред първенците по усвояване на евросредства, пише още изданието.

Страната ни заедно с Германия е сред първенците по усвояване на средства от Европейския социален фонд от януари до септември 2013 г., показват финансовите данни на ЕС, съобщиха от социалното министерство. Това се случва на фона на тревожната информация за риск от загуба на между 300 млн. и 500 млн. лв. общо по различните оперативни програми.

КЗК погна парното за картел, съобщава "Монитор".

Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) проверява "Топлофикация" и столични топлинни счетоводители за картел при цените на дяловото разпределение. "Топлофикация" ще бъде разследвана и за злоупотреба с господстващо положение при формирането на цените за дяловото разпределение, както и дали не ги определя в полза на големите фирми на пазара, съобщиха от антимонополната комисия.

Средната пенсия расте с 13 лв., съобщава "Труд".

Средната пенсия през следващата година ще нарасне с 13,45 лв. до 307,64 лв. Това показва проекта за бюджет на Държавното обществено осигуряване, публикуван снощи. Според него се запазва възрастта за пенсиониране, но намаляват пенсионерите с около 1 процентен пункт.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Кремъл: Русия няма да удължи примирието, освен ако Зеленски не приеме условията

Кремъл: Русия няма да удължи примирието, освен ако Зеленски не приеме условията

Свят Преди 39 минути

"Устойчив мир може да настъпи, когато защитим интересите си и постигнем целите, които си поставихме от самото начало", заяви Дмитрий Песков

,

Какво да облечем за Великден 2026: 5 визии, които изглеждат скъпи и подходящи

Любопитно Преди 1 час

Какви „визии“ изглеждат празнично, но същевременно остават удобни?

Орбан: Тук съм, за да спечеля

Орбан: Тук съм, за да спечеля

Свят Преди 2 часа

Това заяви унгарският премиер след като даде своя глас на парламентарните избори в страната

Патриарх Даниил: Радостта от Възкресението не престава и до днес

Патриарх Даниил: Радостта от Възкресението не престава и до днес

България Преди 2 часа

Днес Българската православна църква празнува Великден – Възкресение Христово

Почина бащата на датската кралица

Почина бащата на датската кралица

Свят Преди 3 часа

Джон Далглиш Доналдсън си е отишъл от този свят на 84-годишна възраст на австралийския остров Тасмания

<p>Шега със &quot;зловещо агнешко&quot; превърна сладкарница в хит</p>

Шега със "зловещо агнешко" превърна сладкарница в Детройт в хит онлайн

Любопитно Преди 3 часа

Въпреки хумора, реакциите не са изцяло безобидни

Мариус Куркински с откровена изповед за греховете, самотата, любовта и цената на сцената

Мариус Куркински с откровена изповед за греховете, самотата, любовта и цената на сцената

Любопитно Преди 3 часа

"Аз съм егоистичен човек. Не съм направил достатъчно добро", споделя актьорът пред Мариян Станков – Мон Дьо

Полицаи застреляха мъж, нападнал с мачете хора на гара в Ню Йорк

Полицаи застреляха мъж, нападнал с мачете хора на гара в Ню Йорк

Свят Преди 4 часа

Властите заявиха, че нямат съмнение за връзка с тероризъм в инцидента

Снимката е илюстративна

Циклон удари Северния остров на Нова Зеландия, стотици са евакуирани

Свят Преди 5 часа

В редица региони е обявено извънредно положение, като са издадени предупреждения от най-високо „червено“ ниво

Издирват млад мъж от Девня

Издирват млад мъж от Девня

България Преди 5 часа

Той страда от параноидна шизофрения и е в неизвестност от четвъртък вечер

След неуспеха на преговорите: Пакистан обеща да поддържа диалога между САЩ и Иран

След неуспеха на преговорите: Пакистан обеща да поддържа диалога между САЩ и Иран

Свят Преди 6 часа

"Наложително е страните да продължат да спазват ангажимента си за прекратяване на огъня", заяви пакистанският вицепремиер и министър на външните работи Ишак Дар

Русия и Украйна се обвиниха взаимно в нарушения на великденското примирие

Русия и Украйна се обвиниха взаимно в нарушения на великденското примирие

Свят Преди 6 часа

Крехкото спиране на огъня беше поставено под съмнение още в първите часове

Експерти разкриха най-доброто време за консумация на кисело мляко

Експерти разкриха най-доброто време за консумация на кисело мляко

Любопитно Преди 6 часа

Ако искате да извлечете максимална полза от киселото мляко, по-долу ще разберете кога е най-добре да се консумира и как да се „подобри“ хранителният му ефект

Езическите корени на Великден: Скритите тайни зад символите на пролетта

Езическите корени на Великден: Скритите тайни зад символите на пролетта

Любопитно Преди 6 часа

Великден съчетава християнското преклонение пред Възкресението с древни езически символи като яйцето и заека, вкоренени в хилядолетните традиции за пролетното равноденствие, обновлението на природата и триумфа на светлината над мрака

Унгария гласува на парламентарни избори

Унгария гласува на парламентарни избори

Свят Преди 6 часа

Вотът ще определи състава на 199-местното Национално събрание и се следи с повишено внимание както вътре в страната, така и в Европа

Патриарх Даниил: Христовото Възкресение е наша непрестанна радост и вдъхновение

Патриарх Даниил: Христовото Възкресение е наша непрестанна радост и вдъхновение

България Преди 7 часа

Българският патриарх и Софийски митрополит възвести Христовото Възкресение и благослови българския народ пред катедралата „Св. Александър Невски“ в София