Спасената Данка Панчова остава в Париж
Източник: vesti.bg
По време на пленничеството си в Сомалия 36-годишната българка Данка Панчова звъняла по телефона на близките си с опряно дуло в главата, пише "Труд". Данка остана на лечение в Париж, озаглавява публикацията си "24 часа".

Българката пристигнала на летище "Шарл де Гол" в Париж вчера с граждански полет на "Ер Франс" от Найроби. От 7 години работи за френската организация "Действие срещу глада", която развива хуманитарна дейност в Африка от 30 години.

Придружавана от представители на "Действие срещу глада", Панчова пристигна в Париж три дни след като на 11 август бе пусната от сомалийските ислямисти, които държаха групата европейци като заложници.

Макар и видимо в добро състояние, българката категорично отказала какъвто и да е досег с други хора, освен с роднините й, дошли от България да я посрещнат.

След седмици ще има следващо решение за АЕЦ "Белене", казва в интервю в "Труд" министърът на икономиката, енергетиката и туризма Трайчо Трайков. То е под заглавие "Не сме казали "не" на АЕЦ "Белене".

По думите на Трайков, ако се изгради, централата ще струва около 10 млрд. евро. Още не е ясно финансирането за "Белене", а вече са похарчени стотици милиони евро, казва пред "Капитал" министърът.

"Монитор" твърди, че нови 115 хотела са отворили врати за една година, а чуждите туристи намалели с 21.1% по данни на НСИ.

Парадоксално българинът забогатява в кризата, пише "24 часа". Общият доход на лице от домакинството се увеличава с 9,9% за 1 г., а разходите - само с 0,8%, показват данни на статистиката от домакинските бюджети за юни.

Трябват 300 милиона лева за строеж на депа, казва министърът на екологията Нона Караджова в интервю за "Стандарт". По думите й не е стартирал нито един проект за управление на отпадъците.

"Доцент е отживелица, да станат професори" е заглавието над интервю в "Стандарт" със заместник-министъра на образованието доцент Сергей Герджиков. Той предлага званието да се получава на 45 г. Според него трябва да се направи нов закон за висшето образование.

Председателят на правната комисия в парламента Искра Фидосова опровергава пред "Труд" твърденията в медиите, че първият разгледан от ръководената от нея комисия законопроект - промени в закона за нотариусите, е в неин интерес.

Според промените, ако нотариус, какъвто е тя, влезе в парламента, помощникът му ще може да го замества, като отпадне сегашното ограничение това да е само за две години. Медиите заподозряха Фидосова в лобизъм.

Според публикациите ако промените бъдат приети, депутатите, които упражняват тази професия, ще запазят канторите си, а общински съветници ще продължат работата си и като нотариуси.

Фидосова отбелязва, че промените не са внесени от ПГ на ГЕРБ, а от група депутати, както и че в момента няма други законопроекти в парламента.

Готвят обвинение срещу Христо Ковачки за източване на около 100 млн. лв ДДС, пише "Стандарт".

Привикват Ковачки в ГДБОП за сделки с машини, съобщава "24 часа".

Според "Труд"Ковачки бърза да отиде на съд и разследването срещу енергийния бос е на финалната права. "Трябва да приключим до края на месеца. Но имайте предвид, че действията на прокуратурата са обвързани с процесуалното поведение на обвиняемите", коментирали от прокуратурата пред "Труд".

Делото срещу бизнесмена ще влезе най-вероятно с обвинителен акт в съда през септември т.г., отбелязва изданието. Колкото по-бърза започне, толкова по-рано ще излезе истината, коментира Ковачки, който твърди, че не е бил викан на разпит.

Стотици лекотоварни автомобили "Порше", БМВ и "Ауди" са регистрирани. като микробуси и "баничарки" у нас, за да се възстанови платеният ДДС, пише "Труд".

Измамата първо била засечена в Благоевград, след това - и в цялата страна. Заради това била разпоредена масова акция в цялата страна. Общо 16 джипа БМВ Х6 са регистрирани като такива, а от модела Х5 били 127 броя.

Пътищата на България кръстосвали още 37 "товарни" "Порше Кайен". Бройката от елитни "баничарки" се допълвала от 31 коли с марка "Мерцедес ML" и др.

За наркотуризъм в новозагорския квартал "Шести" и по-специално в райна "Високо напрежение", разказва "Труд".

Две от дипломатическите назначения, които правителството на бившия вече премиер Сергей Станишев успя да прокара в последните си дни на власт, са били отменени от новия Министерски съвет в сряда, пише "Труд".

Едното е на бившата депутатка от НДСВ от 39-ото и 40-ото народно събрание Мария Ангелиева, която трябваше да е генерален консул в Лос Анджелис, а другото - на доскорошният евродепутат от БСП Атанас Папаризов, който пък бе определен на същия пост в Ню Йорк.

27-годишен мъж с американско и българско гражданство потърси помощ в посолството на САЩ, след като бе заплашен и прострелян на магистрала "Тракия", съобщава "24 часа".

Пострадалият, който се занимавал с внос на стоки у нас, бил наскоро измамен с голяма сума пари и подал жалба в прокуратурата в Пловдив. Вчера той пътувал за София, когато съвсем близо до входа на столицата край "Църна маца" спрял, за да отиде до тоалетна.

Тогава до него заковал спирачки друг автомобил, а оттам изскочил мъж и насочил към него пистолет. "Спри да подаваш жалби, защото ще унищожим семейството ти!", просъскал нападателят и гръмнал един път с пистолета. Куршумът нанесъл повърхностна рана в корема на американеца.

Според изследване на Евростат, цитирано вчера от германски медии, българката най-много се труди у дома, мъжът й почти не се залавя с домакинска работа, пише "Труд". Нашенката отделя средно на ден час и 37 минути за домакинска работа, а съпругът й - 22 минути.

Всички вестници съобщават, че побоят на журналиста Огнян Бояджиев е следствие от негови гей контакти.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Това показва, че Русия се готви за война с НАТО

Това показва, че Русия се готви за война с НАТО

Свят Преди 3 часа

Русия разширява присъствието на войските си по границата си със Запада

Задържаният за убийството на Магдалена остава в ареста

Задържаният за убийството на Магдалена остава в ареста

България Преди 7 часа

Според съда съществува опасност да се укрие или извърши друго престъпление

БНБ отговори на въпросите за еврото

БНБ отговори на въпросите за еврото

България Преди 8 часа

Дизайнът на евромонетите с българска национална страна е одобрен

Почина актьорът Румен Димитров

Почина актьорът Румен Димитров

България Преди 8 часа

От 2017 до 2021 г. е заместник-министър на културата в Министерството на културата на Република България.

Страшно земетресение, чакат цунами, евакуация в Чили

Страшно земетресение, чакат цунами, евакуация в Чили

Свят Преди 8 часа

Чилийските власти издадоха сигнал за евакуация на целия крайбрежен участък на Магеланския проток

Тръмп ще отнеме на Харвардския университет статута му на освободен от данъци

Тръмп ще отнеме на Харвардския университет статута му на освободен от данъци

Свят Преди 8 часа

"Те си го заслужават!", написа Тръмп в платформата Truth Social

Ново земетресение разтърси Истанбул

Ново земетресение разтърси Истанбул

Свят Преди 9 часа

Епицентърът на земетресението се е намирал на 23 километра от града

МВР и БАБХ установиха фалшиви хранителни добавки

МВР и БАБХ установиха фалшиви хранителни добавки

България Преди 9 часа

По случая е образувана проверка и е съставен констативен протокол

<p>&bdquo;Огромен удар&ldquo; за принц Хари</p>

„Огромен удар“ за принц Хари, загуби и обжалването по делото за полицейската му охрана

Свят Преди 9 часа

По време на делото от екипа на принц Хари заявиха, че „животът му е застрашен“

Нова тенденция в Румъния: Вълна от подкрепа за Джордже Симион в ТикТок

Нова тенденция в Румъния: Вълна от подкрепа за Джордже Симион в ТикТок

Свят Преди 9 часа

Потребители публикуват кратки видеа, в които "не казват за кого ще гласуват", а на заден план се чува песента "Доведи конете, Симионе"

Предлагат шефът на ДАНС да оглави Комисията по досиетата

Предлагат шефът на ДАНС да оглави Комисията по досиетата

България Преди 9 часа

Бившият конституционен съдия Константин Пенчев е предложен за негов заместник

Директорът на ОДМВР-Хасково подаде оставка

Директорът на ОДМВР-Хасково подаде оставка

България Преди 9 часа

До тук се стигна след напрежението снощи в Хасково

С този темп Русия ще превземе Украйна след три века

С този темп Русия ще превземе Украйна след три века

Свят Преди 10 часа

Невероятно е, че зашеметяващите загуби на хора и оборудване все още не са спрели руската армия

<p>Фенове на Ливърпул предизвикаха земетресение&nbsp;</p>

Фенове на Ливърпул предизвикаха земетресение от 1,74 по скалата на Рихтер

Любопитно Преди 10 часа

Не само феновете на Тейлър Суифт могат да предизвикват миниземетресение, доказаха учени