Избираме болница в интернет от 1 март, съобщава "Сега".
В уебсайта на здравното министерство - MH.government.bg, ще има специална секция, в която ще е описано с каква апаратура и какви специалисти разполага всяка лечебница у нас.
Освен това всяка клиника ще има оценка или ниво на компетентност, което ще дава яснота на пациентите какви са способностите на лекарите, които работят в нея.
Вече десет години аналгинът е номер 1 по продажба в аптеките у нас, констатира под глава "Труд".
Затова медикаментът на "Софарма" получи фармацевтичния оскар - наградата "Еньо". Според данни на IMS (световен доставчик на информация за фармацевтичния пазар) през м.г. аналгинът пак е бил номер 1. Тогава сме пили повече болкоуспокояващи и препарати за полова мощ, но по-малко успокоителни.
СРС скандалите в България се разчуха в цяла Европа, констатира пред "Сега" президентът на Европейския полицейски синдикат Герит Ван де Камп.
"Определено този скандал е сериозен проблем за страната ви и българското общество... Аз бих посъветвал държавниците ви, ако действително смятат, че няма от какво да се притесняват, да поверят разплитането на скандала с телефонните записи и на международни разследващи организации.
При подобни съмнения това е най-добрият начин да бъде изчистен имиджът на България. Ако наистина няма какво да крият, това според мен е единственият полезен ход на правителството ви", съветва Камп и подчертава, че ако правителството заявява, че съдебната система е слаба, все едно се обвинява, че то самото е слабо.
Брюксел ни дава добри сигнали за завода за боклук, заявява пред "Монитор" Йорданка Фандъкова, кмет на София.
"Трябва да направим така, че да вървим успоредно и да компенсираме предишното забавяне, но в същото време да се получи един качествен проект и едни качествени съоръжения, които са важни не само за решаване на проблемите с битовите отпадъци, но и заради екологията", подчертава Фандъкова.
В интервю за "Стандарт" бившият министър Божидар Димитров, споделя мнението, че поклонническият туризъм у нас има бъдеще.
По думите му държавата и църквата трябва да си сътрудничат повече.
"Митрополитите трябва да направят детайлна инвентаризация на светите мощи и широко да ги разгласят. Непрекъснато се оплакват, че заплатите са им ниски, че нямат пари за ремонт на църквите и манастирите, а в същото време не правят нищо, за да привлекат поклонници.
А тези мощи правят чудеса. Като се чуе, че някъде в някоя църквичка стават чудеса, и хората хукват натам...
Държавата печели индиректно от това, което прави църквата. Хора отиват някъде, спят, хранят се - а върху това се плащат такси", смята Димитров.
САЩ са искали да се увеличат възможностите на България да участва заедно със американските сили и тези на НАТО във военни действия, съобщава "Сега" като се позовава на секретна грама, оповестена от "Уикилийкс".
Документът, който коментира стратегията на България за развитие на въоръжените сили, е от 29 октомври 2007 г. и носи подписа на тогавашния посланик на САЩ у нас Джон Байърли.
В грамата се посочва, че предприетият от българското правителство преглед на програмата за модернизация на въоръжените сили до 2015 г. "създава важна възможност за САЩ да окажат влияние върху развитието на потенциала на българската армия".
БАН има един шанс - реформа, призовава от страниците на "Телеграф" ректорът на УНИБИТ Стоян Денчев. По думите му има няколко условия, на които трябва да отговаря една модерна академия на науките - трябва да се запазят традициите, от една страна и от друга - да се търси ефективно използване на средствата.
Необходимо е да се направи реформа в управлението на БАН - ръководството да не се избира от тези, които то назначава.
Трябва да се направят съкращения, но не декларативни, а да отговарят на действителната нужда за използване на научния потенциал на България.
Освен всичко друго трябва да се види кои институции реално действат. Реформата трябва да дойде преимуществено от вън, съветва Денчев.
Според челото на "24 часа" всеки, който върне предсрочно кредита си, вече няма да плаща такса на банката. Това предвиждат промени в Закона за кредитните институции, внесени от депутатите от ГЕРБ Евгени Стоев, Стефан Господинов и Диан Червенкондев. Облекчението е за ипотечни, бизнес и останалите кредити извън потребителския, за който таксата вече падна.
От началото на кризата (последното тримесечие на 2008 г.) до края на 2010 г. домакинствата в страната са спестили 2,5 млрд. лв. от лихви по депозити, извежда под глава "Класа".
Това показват данни на БНБ, представени в годишните финансови резултати на МКВ Юнионбак.
Статистиката на централната банка сочи, че само за четвъртото тримесечие на 2008 г. финансовите институции са раздали 250 млн. лв. под формата на лихви за домакински депозити. За цялата 2009 г. сумата е 1,1 млрд. лв., а през изминалата година - 1,21 млрд. лв.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!