"Сега": Държавата тормози изрядни длъжници
Български вестници   
Източник: Vesti.bg

Държавата тормози изрядни длъжници да плащат втори път глобите си, съобщава в. "Сега". КАТ и съдът масово пращат на НАП дългове за принудително събиране, въпреки че вече са внесени по сметките им.

700 школа пред фалит, пише "Стандарт". Синдикати и работодатели в спор за пари от актуализирания бюджет.

Орешарски в парламента за Сирия и бюджета, съобщава още "Стандарт". Депутатите започват с отчет за стоте дни на кабинета.

Главният прокурор премести делото за Чакъра от Пловдив в София, пише "Сега". Текат разпити на участниците в акцията с гранатомети на Бойко Борисов през 2003 г.

Според "Евробет" двама министри са с най-голям шанс за оставка - Петър Чобанов и Димитър Стойнев, съобщава в. "Труд". В ход са залагания в играта "Следващият сменен министър".

Спряха заплатите на ДСБ, чакали подпис от Костов, информира "24 часа". Причината е, че избраният на 23 юни нов председател на партията Радан Кънев е бил регистриран като такъв едва преди дни.

Алкохолици и самотници точат болници, съобщава "Труд". С до 50% са се увеличили неосигурените пациенти в големи столични болници.

Три месеца не стигнаха да заработи министерството на проектирането, информира в. "Сега". Иван Данов все още е без заместници и без съветници.

Катаджия строи къща от върнати книжки, пише в. "24 часа". Сигнал за катаджия, който строи къща и живее нашироко, като "търгува" с отнети шофьорски книжки, получил Инспекторатът на МВР.

Просветният министър ще се съветва с всички без БАН и ректорите, съобщава в. "Сега". Няколко месеца след обещанието на служебния кабинет образователното министерство тръгна да прави обществен съвет.

Издадоха паспорт на дете с чужди лични данни, ​пише в. "Труд". Българка успя да извади паспорт на чуждо дете с личните данни на своето, без да я хванат.

Сега 40 000 бедни трябва да бъдат обучени, за да получават помощи, пише в."Сега". Проблемът е, че в малките населени места никой не предлага курсове.

Четирима учители охрана за клас на екскурзия, пише "Монитор". Автобусите заредени с аптечки, алпийски въжета и шини.

Недоволството от кабинета расте, показва проучване на "Алфа рисърч", цитирано от в. "Сега". Според 70% от анкетираните властта работи в полза на свои близки кръгове.

Наследствен дълг оставя сираци без дом, пише "Новинар". Децата на шофьора на линейка живеят със 160 лв. месечно.

Икономическото министерство отново предлага гаранционен фонд за туроператори, пише "Капитал Daily". Поводът са блокираните туристи в Лондон на компанията "Валери-90".

Цигарите ще поскъпнат с до 80 стотинки за 4 години заради увеличен акциз, пише "Сега". Облагането с акциз на една кутия цигари би трябвало да се увеличава с 15 до 20 стотинки през всяка от следващите 4 години.

Трите добавки за последно в сметката за ток, съобщава "Монитор". Дължимото по по-високата цена - според потреблението на ден.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Нора Недкова отпадна на крачка от звездния финал в Hell’s Kitchen

Нора Недкова отпадна на крачка от звездния финал в Hell’s Kitchen

Любопитно Преди 2 часа

Тя е ексклузивен гост в подкаста “Кухнята след Ада”

Най-малко 100 убити при въздушен удар на нигерийската армия

Най-малко 100 убити при въздушен удар на нигерийската армия

Свят Преди 4 часа

Военните започнаха разследване на този инцидент

Политическата криза в Румъния се разраства

Политическата криза в Румъния се разраства

Свят Преди 6 часа

Искат импийчмънт на президента Никушор Дан

Мъж от София опита да подкупи областния управител на Добрич

Мъж от София опита да подкупи областния управител на Добрич

България Преди 6 часа

Той е задържан в момента на предаване на подкуп в размер на 40 000 евро

Жители на „Младост“ на протест, искат оставката на районния кмет

Жители на „Младост“ на протест, искат оставката на районния кмет

България Преди 7 часа

Гражданите не искат да се строят нови огромни сгради в „Младост“

ГЕРБ започва смяна на общински ръководства

ГЕРБ започва смяна на общински ръководства

България Преди 7 часа

Това става след резултатите от парламентарните избори

Тир се завъртя на "Хемус", в него катастрофираха коли

Тир се завъртя на "Хемус", в него катастрофираха коли

България Преди 7 часа

Движението в района е спряно

Човек почина до метростанция в центъра на София

Човек почина до метростанция в центъра на София

България Преди 8 часа

Тялото е на намерено до метростанция "Опълченска"

<p>Мицкоски:&nbsp;Достойнството няма цена... Ще търпите</p>

Премиерът на Северна Македония: Достойнството няма цена... Ще търпите

Свят Преди 8 часа

СДСМ: Мицкоски отново активира добре познатата стратегия за заслепяване на обществеността

Британското правителство се разпада

Британското правителство се разпада

Свят Преди 8 часа

Натискът за оставка на Стармър расте

„България се гордее с теб!“: Лили Иванова подкрепи DARA преди Евровизия

„България се гордее с теб!“: Лили Иванова подкрепи DARA преди Евровизия

България Преди 9 часа

Примата пожела успех на родната представителка във Виена с емблематичното „БАНГАРАНГА!“; Юбилейното 70-о издание на конкурса стартира довечера под знака на политическо напрежение

Вече има осъден за купуване на гласове в Буковлък

Вече има осъден за купуване на гласове в Буковлък

България Преди 10 часа

Наказателното производство приключи краен съдебен акт

Повдигнаха обвинения на кмета на Лом

Повдигнаха обвинения на кмета на Лом

Свят Преди 10 часа

Предстои Районна прокуратура - Монтана да внесе в съда искане за отстраняването на обвиняемия кмет от длъжност

Накратко: Къде „Дяволът носи Прада 2“ уцели истината за медиите и къде сбърка

Накратко: Къде „Дяволът носи Прада 2“ уцели истината за медиите и къде сбърка

Любопитно Преди 10 часа

Продължението показва реалната криза в журналистиката, съкращенията и заплахата от изкуствения интелект, но спестява някои чисто професионални детайли

Асен Василев остро критикува плана на „Прогресивна България“ за цените

Асен Василев остро критикува плана на „Прогресивна България“ за цените

България Преди 10 часа

Според Василев част от текстове в проекта са „много притеснителни“