"Сега": Бърз финал за процеса срещу Стойков и Николов
"Сега": Бърз финал за процеса срещу Стойков и Николов   
Източник: Георги Димитров-Бруно, Vesti.bg

Президентски спонсор чака бърз финал на процеса си, съобщава "Сега".

Делото за пране на пари, източени от САПАРД, срещу президентския спонсор Людмил Стойков, бизнесмена Марио Николов и още петима души ще се гледа по съкратената процедура.

Съдия Румяна Ченалова одобри процедурата, поискана от адвокатите, и даде ход на процеса. Така 7 от 11 свидетели няма да бъдат разпитвани в съдебната зала, а ще се ползват показанията им от разследването.

Ще бъде изслушана и само една от деветте експертизи. При този вид съкратен процес, ако признае подсъдимите за виновни, съдът не е длъжен да определя наказание под минимума.

Румен Овчаров с амнезия за далаверите в "Топлофикация", отбелязва "Монитор".

Скандалният ексминистър на икономиката и енергетиката в кабинета "Станишев" Румен Овчаров не помнел точно какви далавери са въртени в "Топлофикация-София". Това заяви самият той пред Софийския градски съд.

Бившият червен министър беше призован като свидетел по делото за безстопанственост, което се води срещу ексшефа на столичното парно Валентин Димитров и управителния съвет на дружеството.

Според обвинението "Топлофикация" била ощетена с 2 млн. лева.

Бюджет 2010 е най-големият тест за кабинета от 1997 г. насам, е експертното мнение на Лъчезар Богданов, управляващ партньор в "Индъстри уоч груп".

В интервю за "Класа" той посочва, че това е първият бюджет, правен след 1997 г., в който ще трябва да се прогнозира по-слаба икономика и да се направи трудната преценка как тя ще се отрази на приходите в бюджета.

"Аз още не мога да видя увереност - продължава Богданов, че тази прогноза е добре направена, защото все още нямаме детайлна информация, за да установим доколко правителството реалистично оценява очакваните негативни развития в събираемостта на приходите.

Важно е да видим как секторите ще бъдат реформирани така, че да произвеждат по-добър продукт за същите или за по-малко средства."

Социалното ведомство ще приключи годината с близа 100 млн. лева дефицит, научаваме от "Дневник". Това съобщи в понеделник министър Тотю Младенов.

Ще попитаме бившите управляващи, включително и бившия социален министър Емилия Масларова, защо се е стигнало дотам, каза той.

Ще питаме защо по проект "Красива България" има договорени проекти за 7,4 млн. лева повече от предвиденото в бюджета, защо средствата за хората с увреждания бяха изчерпани още в средата на тази година, защо е направен нереалистичен бюджет и тези дефиците трябва да ги плащаме ние, заяви Младенов.

Министърът на труда добави, че в проектобюджета за 2010 г. на министерството се отпускат с 385 млн. лева по-малко спрямо тази година.

Общините ще отказват услуги на хората с неплатени данъци, пише на първа страница "Сега". Това съобщи заместник финансовият министър Владислав Горанов на среща с кметове в Сандански.

Правителството готви промени в Административно-процесуалния кодекс, с които общините ще получават право да отказват административни услуги при неплатени данъци и такси.

В момента милиарди са натрупаните към общините дългове, а в същото време те губят съдебни дела, когато откажат услуги на неизрядни платци.

Отличниците сами ще си избират митница, обещава от страниците на "Стандарт" Ваньо Танов. Вчера се проведоха първите тестове за оценяване на професионализма на митничарите.

По този повод Танов обяснява:

"Целта на теста е първо ние да сме наясно какви са пропуските в обучението и в края на краищата на всяко едно от нивата и във всяка функционална група какво не е достигнало в обучението и на какво трябва да се наблегне.

Не е тайна, че при завършване на структурната реформа ще бъдат освободени хора от митниците.

На базата на оценката от този тест и още допълнителни критерий ще бъдат освободени тези, които нямат нужния капацитет, за да изпълняват задълженията си."

България става за портиер на ЕС, е коментарът в "Сега". Посочва се, че кандидатът за еврокомисар Румяна Желева гледа сериозно на заявката си да оглави ресора разширяване на ЕС.

Преди четири месеца подобна претенция можеше да се приеме като виц, имайки предвид предишното правителство, което до последен дъх произвеждаше абсурди.

Само че дойде ново правителство, а претенцията си остана - както и резервната заявка за ресора енергетика или който и да е друг.

От което може да се заключи, че правителствата се сменят, но мераците остават, защото държавата си е все същата, пише авторът.

Четирима кандидати се борят за лидер на НДСВ, съобщава "Труд".

Бившият министър на държавната администрация Николай Василев, на социалната политика в правителството (2001-2005) на Симеон Сакскобургготски Христина Христова, бившият евродепутат Биляна Раева и заместник-председателят на НДСВ Илия Лингорски са претендентите за лидер на жълтата партия.

Мястото се оваканти след изборния провал на царистите на 5 юли, когато Симеон Сакскобургготски подаде оставка. Четиримата вчера представиха концепции за развитието на формацията.

"Атака" ще подкрепи Фандъкова, отбелязва "Труд".

"Атака" ще подкрепи Йорданка Фандъкова (ГЕРБ) на частичните избори за столичен кмет. Днес шефовете на националистите се срещат с настоящата просветна министърка, за да чуят идеите й за развитие на София. И след това ще вземат окончателно решение.

"По принцип искаме да не се разпилява вотът в столицата и кандидатът на БСП да бъде смачкан. И то с огромна разлика още на първия тур", е заявил за вестника лидерът на "Атака" Волен Сидеров.

Сините с готов проект за управление на столицата, пише "Труд".

Проектът за споразумение за общи действия и политики в София между ГЕРБ, СДС и ДСБ е почти готов.

В него били заложени приоритети като изграждане на завод за боклук до края на мандата на настоящия общински съвет, решаване на проблема с презастрояването на София, разширяване на метрото и т.н.

Но нямало конкретна разписана уговорка СДС и ДСБ да получат заместник кметски постове в новата администрация, твърдят участници в преговорите.

"Пицата бюджет трябва да расте. Но как?", е озаглавен коментарът в "Труд". Георги Ангелов от Институт "Отворено общество" предлага няколко идеи.

Първо, усвояване на еврофондове - нека нашите министерства го направят, преди да искат пари от бюджета. Осигуряване на пълно изплащане на всички евросубсидии за земеделие и в същото време да се спрат българските помощи за земеделие.

Армията и железниците имат много недвижими имоти, а искат пари от държавата за инвестиции в техника. Да продадат имотите и да си купят техника.

Раздутият персонал е характерен за България. Решението: по-малко служители, но с по-високи заплати и по-високи изисквания към работата им.

Да се назначават професионалисти, които имат опит и могат да изкарат фирмите на печалба.

Стабилната бюджетна политика ще допринесе за увеличаване на инвеститорския интерес към страната ни, подчертава Георги Ангелов.

Ще режат с още 10% от харчовете на министерствата, съобщава "Труд". С още 10% може да бъде съкратен бюджетът на министерствата, обяви вчера регионалният министър Росен Плевнелиев.

През тази година неговото ведомство е разполагало със 100 млн. лева, които веднъж вече бяха съкратени на 85 млн. лева. Бизнесът трябва да се съсредоточи в инвестициите и създаването на работни места, каза Плевнелиев при откриването на национална кръгла маса "За по-добър Закон за устройство на територията".

Според него няма по-добра антикризисна мярка от европейските пари, които няма как да дойдат, ако не направим промени в бизнес средата.

Дават на прокурор 21 богати митничари, информира "Труд". Върви сериозна проверка на митническите служители и досега са установени 21 със съмнително придобито солидно имущество, съобщи шефът на Агенция "Митници" Ваньо Танов.

Материалите от проверките са изпратени на Националната агенция за приходите, след което евентуално могат да постъпят в прокуратурата.

Вдигането на акциза на цигарите винаги води до повишаване на контрабандата и черния пазар, коментира Танов предстоящите данъчни промени.

"Борисов към Париж: Нямаме пари за корветите", под това заглави "24 часа" отразява посещението на премиера Бойко Борисов във Франция. Без увъртания той обяснил на френския си колега Франсоа Фийон защо не можем да се ангажираме с покупката на модерните френски кораби.

Преговорите по сделката датират от няколко години. Френската страна реагирала с разбиране на невъзможността да осъществим сделката.

Френският премиер се е ангажирал да се консултира с френските компании в ядрената енергетика дали биха се включили като инвеститори в проекта за АЕЦ "Белене", за да стане той европейски проект.

Фийон е обещал подкрепа и за отпускането на обещаните от Брюксел 300 млн. евро допълнителни компенсации за АЕЦ "Козлодуй".

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Пълно слънчево затъмнение догодина, ще го наблюдаваме ли в България

Пълно слънчево затъмнение догодина, ще го наблюдаваме ли в България

България Преди 2 часа

Догодина слънчево затъмнение ще обхване Европа - как и къде да го видите

Връх Мусала

Млад мъж е загинал край връх Мусала

България Преди 2 часа

Вчера в 13:07 ч. е подаден сигнал за мъж, който е паднал и е в безсъзнание

ПОжарът край Българово

Има арестуван за пожара край Българово, стихията е овладяна

България Преди 4 часа

Пожарът е тръгнал от запалени огньове в дворовете на 2 къщи.

<p>Днес е Мироновден: легенди, вярвания и обичаи в България</p>

Днес е Мироновден: легенди, вярвания и обичаи в България

България Преди 4 часа

На 17 август Православната църква почита паметта на свети мъченик Мирон

<p>Тип А личности: кои зодии обичат всичко да е по техния начин</p>

Тип А личности: кои зодии обичат всичко да е по техния начин

Любопитно Преди 4 часа

Проверете дали и вие сте сред тях

<p>30% от разходите ни отиват за храна, цените се повишават</p>

30% от разходите ни отиват за храна, цените се повишават

България Преди 4 часа

Българите ядат повече зеленчуци, плодове, месо и кисело мляко, но по-малко сирене

Владимир Путин и Доналд Тръмп на срещата в Аляска

Гаф в Аляска: Забравени документи разкриват детайли от срещата Тръмп-Путин

Свят Преди 6 часа

Осем страници, които изглежда са били подготвени от американски служители и случайно оставени след срещата, съдържат точни места и часове на провеждане, както и телефонни номера на служители на американското правителство

<p>Буря отнесе покрива на жилищен блок с българи в САЩ</p>

Буря отнесе покрива на жилищен блок с българи в САЩ

Свят Преди 6 часа

Няма информация за пострадали хора

Ураганът "Ерин"

Ураганът „Ерин“ достигна категория 5 и застрашава Карибите

Свят Преди 6 часа

„Ерин“ премина от ураган категория 1 с ветрове от 120 км/ч в петък в 11 ч. сутринта до ураган категория 5 с ветрове близо 260 км/ч само за малко повече от 24 часа

Протестите в Сърбия

Сълзотворен газ и шокови гранати срещу протестиращи в Сърбия

Свят Преди 7 часа

Русия обеща да подкрепи обсадения промосковски президент Александър Вучич

<p>Денят, в който Индонезия се облича в червено и бяло</p>

Денят в червено и бяло: Как Индонезия празнува Деня на независимостта с традиции, игри и гордост

Любопитно Преди 7 часа

Посланикът на Индонезия Листиана Операнта говори ексклузивно пред Vesti.bg за неочакваните прилики между България и Индонезия

<p>Времето в неделя &ndash; слънчево с превалявания</p>

Времето в неделя – слънчево с превалявания

България Преди 7 часа

Вижте прогнозата за следващите няколко дни

„Следващият път в Москва?“: 5 извода след срещата на Тръмп и Путин в Аляска

„Следващият път в Москва?“: 5 извода след срещата на Тръмп и Путин в Аляска

Свят Преди 15 часа

Тръмп посрещна Путин обратно на световната сцена с червен килим

,

Израелската армия заяви, че се готви да премести цивилните в южната част на ивицата Газа

Свят Преди 16 часа

"Хамас" казва, че няма да се разоръжи, докато не бъде създадена независима палестинска държава

Мерц: Унижението на Зеленски от Тръмп няма да се повтори на срещата им в понеделник

Мерц: Унижението на Зеленски от Тръмп няма да се повтори на срещата им в понеделник

Свят Преди 17 часа

На въпросната среща в края на февруари Тръмп многократно прекъсваше Зеленски