"Стандарт": Катастрофиралата кола сама съобщава на 112
Източник: netinfo
Автомобилите ни автоматично ще се обаждат на тел. 112, ако попаднем в катастрофа, съобщава в. "Телеграф". При всяко по-тежко пътно произшествие ще се задейства специално устройство в автомобила, което ще набира спешния номер и ще съобщава точното място на инцидента, модела и цвета на колата и името на собственика. До 2015 г. устройствата ще бъдат въведени във всички нови автомобили в ЕС. Собствениците на стари коли вероятно ще трябва да си купят джаджата с цена 50-100 евро.

Пияните шофьори вече ще губят не само свидетелството си за срок от 6 до 12 месеца, но временно ще бъдат спирани от движение и автомобилите, които управляват. Това ще става при доказан с дрегер алкохол над 0,5 промила. Регистрационният талон на колата ще се отнема от КАТ в момента на нарушението за срок от 14 до 30 дни.

Това обясни шефът на транспортната комисия в Народното събрание Иван Вълков. Поправката е предложена от депутати от ГЕРБ, отбелязва на първа страница "Преса".

Всички вестници и днес се занимават с експлозията в складовете за боеприпаси край стралджанското село Лозенец.

Тиха битка между МВР и Министерството на отбраната се води по въпроса кой носи отговорност за взривовете, твърди "Труд". Според слухове, които вестникът цитира, "вътрешното министерство "се измъква по терлици", въпреки че по закон пряко отговаря за контрола на дейностите, свързани с оръжията, боеприпасите и взривните вещества".

Правителството няма да обявява национален траур и да дава държавни помощи на пострадалите от взрива в цеховете на "Берета Трейдинг", потвърдил за "Труд" премиерът Бойко Борисов.

Пред "24 часа" зам.- главният прокурор Бойко Найденов в отговор на въпроса дали има нови факти около изчезналите работници, казва: "Доколкото разбрах, са намерени парчета плът, което потвърждава лошите очаквания. Ще се правят ДНК експертизи, които със сигурност да установят на кого принадлежат.

Урокът от Челопечене не е научен, смята Иван Бояджиев, експерт по сигурността към Столична община. В интервю за "Монитор" той посочва: "В случая с взривовете край Лозенец има нещо тревожно. В съседни помещения са съхранявани оръжия, с които фирма"Берета трейдинг" търгува, и боеприпаси, предназначени за обезопасяване. Това е точното название на дейността, а не утилизация, която е латинска дума и означава използване на отпадъчен продукт за нови цели. Утилизацията включва много други дейности освен обезопасяването на взривове...

Предполагам, че в склада край Лозенец е имало много повече боеприпаси от допустимото. Той просто е бил претоварен. Вторият взрив е бил с над 10 т тротилов еквивалент,  за сравнение ще ви кажа, че терористите взривяват една лека кола с 500 грама.

Струпването на огромни количества боеприпаси и близо до тях на оръжие, е опасно, защото при взрив гърми всичко. Затова и почти всички сгради там са разрушени. Има и още едно нарушение - доколкото разбирам в самото помещение за обезопасяване е имало струпани боеприпаси, което също е недопустимо".

103 ракетни снаряда бяха заловени в микробус край Сливен, пише на първа страница "Стандарт". Най-вероятно те са изнесени от авиобазата "Безмер", а опасната пратка е била превозвана от двама мъже. „Акцията е проведена от полицията, започнали сме незабавни разпити", съобщава военният прокурор полковник Христо Тинев.

Мародери измамници обикалят Пернишко, спекулират със земетресението и ограбват наивници, алармира на първа страница "Труд".

Паниката е най-лошият съветник при бедствия. Тя често идва от неподготвеност и от незнание. Човек може да отвори интернет и да прочете, да се информира. Трябва да се самообразоваме, казва в интервю за "Новинар" полк. д-р Александър Парашкевов. Той е зам.-началник на ВМА по осигуряване на мисии и началник на военномедицинския отряд за бързо реагиране, носител е на званието "Медик на годината" за 2010-а. 

"Не очаквам „Оскар" за ролята си в „Стъклен дом", е заглавието на интервю в "24 часа" с Джеймс Уорлик, посланик на САЩ в България. Мандатът му у нас приключва предсрочно. „Рано ми е да правя равносметка", казва Уорлик и допълва: „Но мисля, че отношенията между България и САЩ никога не са били така близки, както днес. България е наш добър приятел и надежден партньор. Имам предвид не само отношенията с българското правителство, но и с българския народ".

В интервю за "Стандарт" министърът на културата Вежди Рашидов съобщава, че е осигурил 1 800 000 лв. за цялостен ремонт на филмотечното кино "Одеон". Там ще се въртят най-вече българскии европейски продукции.

Въпреки скорошните скандали, заради които си отиде и третият здравен министър на ГЕРБ Стефан Константинов, данните на анализаторската компания IMS Health сочат, че цените на лекарствата у нас са най-ниските в ЕС, пише "Сега". Става дума обаче за сравнение между цените на ниво производител в различните държави, а не на крайните цени, в които се прибавят и надценки на търговци и ДДС.

"Газпром" ни извива ръцете, казва в интервю за "Преса" Трайчо Трайков, бивш министър на икономиката, енергетиката и туризма. "Даже ми хареса една формулировка, че руснаците не водят преговори, а имитират преговори. В случая пожелавам на Делян Добрев да има подкрепа от най-високо ниво и от целия си екип, за да може да се пребори", коментира Трайков.

"Труд" задава въпроса Как да се отчита парното, така че и да е точно, и потребителите да са сигурни, че никой не ги лъже? Казусът изглежда по-заплетен и от Лабиринта на Минотавъра, ако се съди от досегашния опит на българските домакинства. След подробен анализ на проблема ежедневникът пише: Най-верният за момента отчет на парното е чрез топломер, поставен на входа на всеки апартамент. Той отчита действително потребената енергия, която влиза в жилището.

Задава се лято с малко и скъпи български плодове и зеленчуци, прогнозира на първа страница "24 часа". Дъждовете и градушките най-вероятно ще доведат до дефицит на грозде, показват прогнозите на производителите и министерството на земеделието. Най-зле е положението с плодовете, не повече от 10% по пазарите ще са български, коментира Цветан Цветанов, член на УС на асоциацията на земеделските производители. Освен черешите и ягодите драстични загуби ще има и при кайсиите, прасковите, крушите. Малко по-добро е положението само при ябълките. Хляб ще има, дъждовете помогнали житото да е хубаво.
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>Дърво премаза мъж край Казанлък - лекари&nbsp;се борят за живота му</p>

57-годишен мъж е с опасност за живота, след като дърво падна върху него край Казанлък

България Преди 11 минути

Инцидентът е станал в гората над село Долно Изворово, образувано е досъдебно производство

Снимката е илюстративна

Капан на задната седалка: Къде свършва ловът за „вайръл“ клипове в такситата и какво казва законът за правата ни?

България Преди 26 минути

Случаят с незаконен запис на момиче в такси взриви мрежите и припомни скандалите със скрити камери в Бургас. Къде са границите на личното пространство, кога заснемането се превръща в престъпление и как да защитим достойнството си според закона?

<p>След обещанието за &bdquo;чист старт&ldquo;: Искат одит на държавните финанси</p>

„Прогресивна България“ предлага одит на държавните финанси за периода 2020 - 2026 г.

България Преди 32 минути

Константин Проданов съобщи, че в парламента са внесени проекторешения за възлагане на проверка от Сметната палата

Никола Цолов

Никола Цолов влиза във Формула 1? Експерти направиха смела прогноза

Любопитно Преди 35 минути

Според анализаторите Ед Стро, Джон Нобъл и Скот Мичъл-Малм, българският талант е сериозен кандидат за място в „малкия“ отбор на „биковете“ – Рейсинг Булс

Сметката пристигна: Как Украйна и пазарите свиват „военната застраховка“ на Кремъл

Сметката пристигна: Как Украйна и пазарите свиват „военната застраховка“ на Кремъл

Свят Преди 45 минути

Петролът и златото, двата стълба на устойчивостта в Русия на Владимир Путин, се намират под все по-голям натиск

Промяната във външния вид на принц Джордж предизвика сериозна реакция

Промяната във външния вид на принц Джордж предизвика сериозна реакция

Любопитно Преди 47 минути

Бъдещият крал, на 12 години, придружи майка си, на 44 години, по време на посещение в базата на Кралските военновъздушни сили (RAF) Конингсби в Линкълншър, за да отбележат Деня на въоръжените сили на 27 юни

Пациентите няма да бъдат заложници: Гладната стачка в „Александровска“ доведе до проверка на МЗ

Пациентите няма да бъдат заложници: Гладната стачка в „Александровска“ доведе до проверка на МЗ

България Преди 52 минути

Министерството заявява, че няма да допусне риск за трансплантационната дейност и международната акредитация

,

„SOS Разтребители“ се изправят срещу миналото и една тежка семейна история

Любопитно Преди 54 минути

Новите герои на риалити формата на NOVA ще разчувстват целия екип

БНБ: Спестяванията на домакинствата нараснаха с 19,3% за година

БНБ: Спестяванията на домакинствата нараснаха с 19,3% за година

България Преди 1 час

Данните на БНБ показват над 84,9 млрд. евро депозити в неправителствения сектор

<p>Жена подпали дома на баща си в село Дебелт</p>

Жена подпали дома на баща си в село Дебелт, призна за палежа

България Преди 1 час

Пожарът е унищожил напълно къщата и навеса, образувано е досъдебно производство

27-годишен твърди, че е пребит от служител на нощен клуб в Благоевград

27-годишен твърди, че е пребит от служител на нощен клуб в Благоевград

България Преди 1 час

Според първоначалната информация инцидентът е станал след намеса на служител

Първият трилионер в света на 55: Илон Мъск празнува с торта ракета

Първият трилионер в света на 55: Илон Мъск празнува с торта ракета

Любопитно Преди 1 час

Първият трилионер в света Илон Мъск чукна 55 години с торта-лунна база и специално признание от Ники Минаж. Докато мисията му до Марс се бави, Мъск си пожела светло бъдеще за човечеството и продължи да превзема мрежата X

Великобритания се отказва от нови разрушители и зaлaгa на бойни кораби с дрон системи

Великобритания се отказва от нови разрушители и зaлaгa на бойни кораби с дрон системи

Свят Преди 2 часа

Новите CCV ще управляват дронове във въздуха, на сушата и под водата

Шпионски скандал в Москва: Путин уволни пазителя на тайните на Кремъл

Шпионски скандал в Москва: Путин уволни пазителя на тайните на Кремъл

Свят Преди 2 часа

Строго секретни документи на контраразузнаването на ФСБ (Федералната служба за сигурност) показват, че от началото на пълномащабната война на Русия в Украйна се наблюдава забележимо засилване на активността на чуждите разузнавания, насочена към „носителите“ на руски държавни тайни