"Капитал": Ето това е посредствен туризъм
Източник: netinfo

Продължаващата криза с блокирани руски туристи  решението на Холандия да наложи вето нд членството на България и Румъния в Шенген са водещи теми пресата днес.

"Класа" съобщава, че 173-ма руски туристи не са излетели вчера следобед от бургаското летище за Санкт Петербург, тъй като авиокомпанията "България ер" анулира полета им в 15.20 ч. По същата причина предишната вечер не са заминали за Санкт Петербург още 30 руски граждани.

По данни от руските медии тук остават около 350 души, които вече са платили почивката и самолетните си билети от и за България.

Обобщението на "Капитал": "Ето това е посредствен туризъм". Корпоративният спор между две големи български компании от изминалата седмица показа, че България може да забрави за етикета на гостоприемство, който с гордост си самозалепя от десетилетия насам.

Това е всичко друго, но не и професионално. В тази нелепа ситуация пролича и безсилието на туристическата държава България да реагира в подобни ситуации. В началото компаниите си прехвърляха отговорността, накрая тя беше прехвърлена в страните, от които туристите идват.

"Нов външнополитически провал на кабинета", пише на първа страница "Атака". Холандия ще използва правото си на вето, ако стане ясно, че България и Румъния ще бъдат приети в Шенген. "Новинар" допълва, че Финландия също подкрепя позицията на Холандия.

Бойко Борисов поиска повече българи на работа на полигона "Ново село", пише "Класа". Българското правителство ще продължи да настоява при изграждането и поддръжката на базите за съвместно ползване да се наема повече местна работна ръка.

БСП обяви трима "брокери". ГЕРБ мълчи - е темата на "Труд". Орлин Иванов, Радослав Тошев и Данаил Кирилов от ГЕРБ бяха посочени от червения кандидат-кмет на София Георги Кадиев като общинските съветници, оказвали през 2007 г. натиск върху бизнесмена Росен Плевнелиев (настоящ кандидат-президент на ГЕРБ).

Часове след изявлението на червения кандидат-кмет Иванов Тошев и Кирилов се заканиха да го съдят. ГЕРБ не коментираха новия развой на скандала.

"В интерес на България и на Европа е да има твърдо решение за Гърция", каза пред "Капитал" вицепремиерът и министър на финансите Симеон Дянков. "Гърция е в най-тежко положение в сравнение с всички останали страни от еврозоната - голям бюджетен дефицит и публичен дълг над 150% от БВП. Гърция обаче е част от еврозоната и въпросът е дали частично преструктуриране на дълга няма да окаже по-тежки последици върху самата еврозона. Според мен няма такава опасност", смята финансист номер едно.

Електроазпределителната компания E.ON възнамерява да се оттегли от страната, информира "Дума". От началото на август фирмата разпраща на различни световни енергийни компании информационен меморандум, описващ предимствата на притежаваното от нея дружество в България.

"Сменят здравния министър заради липсата на реформи", пише "Атака". Няма да има здравна реформа до края на годината. Цената на забавянето ще плати министър Стефан Константинов, той ще бъде сменен след изборите. Това ще бъде четвърта смяна на здравен министър от две години насам заради несправяне със здравната реформа. Истината е, че тя е бламирана от ГЕРБ, чиято парламентарна група непрекъснато отлага приемането на здравните закони. Най-големият проблем в момента са дълговете на болниците. Дали ще ги покрие държавата или това са само предизборни думи на финансовия министър Симеон Дянков. Става дума за борч от 303 милиона лева към края на юни.

Премиерът Бойко Борисов ще подкрепи инициативата на Барак Обама и Дилма Русеф за открито управление, съобщава "Труд". Официално това ще стане на 20 септември в Ню Йорк, ден преди да започне 66-ата редовна сесия на Общото събрание на ООН. Българската делегация на сесията ще бъде ръководена от министъра на външните работи Николай Младенов.

Европарламентът подкрепи създаването на единен орган, който да се занимава с проблемите на Черно море, съобщава "Дума". "Трудно беше в това кълбо от интереси да отстояваш мястото на региона", сподели българският евродепутат Илияна Йотова след гласуването на нейния доклад за рибарство в Страсбург.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
БТА откри Национален пресклуб в Атина

БТА откри Национален пресклуб в Атина

България Преди 2 часа

Националният пресклуб на БТА в Атина е 44-ият в България и в чужбина и ще бъде дом на всички български медии и гръцките с интерес към България

Изследване: Повечето хора се влюбват средно два пъти през живота си

Изследване: Повечето хора се влюбват средно два пъти през живота си

Любопитно Преди 4 часа

Данните показват, че страстната любов е преживяване, което повечето хора изпитват поне веднъж

Локомотив се запали край Русе, няма пострадали

Локомотив се запали край Русе, няма пострадали

България Преди 5 часа

Няма официална информация за причината за инцидента

Страйкър

Първите бойни машини "Страйкър" вече са в България

Свят Преди 6 часа

Първите пет бойни бронирани машини „Страйкър“ пристигнаха на пристанище Бургас днес

Любов и кралско сияние: Уилям и Кейт очароваха със снимка за Свети Валентин

Любов и кралско сияние: Уилям и Кейт очароваха със снимка за Свети Валентин

Любопитно Преди 6 часа

Принцът и принцесата на Уелс очароваха с нов спонтанен портрет за Свети Валентин, а Кейт Мидълтън загатна за романтичен жест от принц Уилям, появявайки се с луксозно златно колие със символичен надпис

Зеленски се подигра с Орбан в Мюнхен

Зеленски се подигра с Орбан в Мюнхен

Свят Преди 7 часа

Благодарение на украинците унгарският премиер Виктор Орбан може да мисли за увеличаване на корема си, вместо на армията си, каза Зеленски

Съдът остави в ареста мъжа, намушкал децата и майка си в кв."Подуяне"

Съдът остави в ареста мъжа, намушкал децата и майка си в кв."Подуяне"

България Преди 8 часа

Адвокатът му заяви, че роднини на Топурски твърдят, "че е започнал да се увлича от будизма"

Тръмп: Ще посетя Венецуела, но все още не сме решили кога

Тръмп: Ще посетя Венецуела, но все още не сме решили кога

Свят Преди 8 часа

Тръмп посочи също, че ще позволи на повече големи петролни компании да се установят в страната след години ограничения

Мелони предлага отлагане на дълговете на африканските държави, засегнати от климатични сътресения

Мелони предлага отлагане на дълговете на африканските държави, засегнати от климатични сътресения

Свят Преди 8 часа

Тя не даде подробности за това как ще работи предложеният механизъм за замразяване или кои държави биха могли да го използват

Зеленски от Мюнхен: САЩ твърде често искат отстъпки не от Русия, а от Украйна

Зеленски от Мюнхен: САЩ твърде често искат отстъпки не от Русия, а от Украйна

Свят Преди 8 часа

Зеленски изрази надежда, че мирните преговори с посредничеството на САЩ следващата седмица в Женева ще бъдат сериозни и съдържателни

Алексей Навални

Алексей Навални е убит с токсин от еквадорска жаба

Свят Преди 8 часа

Тази отрова, наречена епибатидин, е 200 пъти по-силна от морфина.

Йотова и Пленкович обсъдиха разделението в ЕС и бъдещето на Украйна.

Йотова и Пленкович обсъдиха разделението в ЕС и бъдещето на Украйна.

България Преди 8 часа

Сред акцентите в разговора беше предстоящата среща на върха на инициативата „Три морета“, чийто домакин тази година е Хърватия

Европа се готви да навлезе в „Ерата на кралиците“

Европа се готви да навлезе в „Ерата на кралиците“

Любопитно Преди 9 часа

Четири монархии се готвят да имат кралица на трона следващия път – Белгия, Нидерландия, Испания и Швеция. Но кои са тези бъдещи кралици? И какво ще отстояват те като лидери от поколението Z?

Председателят на ЕК Урсула фон дер Лайен

ЕС да премине „на по-висока предавка“ в отбраната, призова Урсула фон дер Лайен

Свят Преди 9 часа

„Взаимната отбрана не е задача по избор за Европейския съюз. Това е задължение в собствения ни договор“, заяви Фон дер Лайен

Външният министър на Китай Ван И

Ван И: Европа не трябва да бъде част от менюто, а да седи на масата

Свят Преди 10 часа

Китайският външен министър предупреди, че „някои се опитват да правят разграничение между Тайван и Китай, като по този начин преминават червените линии, които Китай е установил, и които биха го изправили срещу САЩ в един потенциален конфликт“