Санкт Петербург се готви като за война за домакинството на Г-20
Източник: ЕПА/БГНЕС

С анкт Петербург се готви като за война за домакинството на срещата на върха на Г-20 на 5 и 6 септември, коментира АФП.

В града са наложени извънредни мерки за сигурност, а самата среща ще протече в дворец, достъпен само откъм морето.

Русия, която председателства Г-20 тази година, посреща лидерите на основните развити държави и на новите световни сили в Константиновския дворец в Стрелна, на 15 км югозападно от Санкт Петербург. Дворецът носи името на сина на цар Павел I - Константин Павлович, който става собственик на мястото през 1797 г.

Константиновския дворец в Стрелна
Константиновския дворец в Стрелна Източник: ЕПА/БГНЕС

Неокласическата сграда от XVIII в. беше място на срещата на върха на Г-8 през 2006 г., но този път мерките за сигурност ще достигнат невиждано ниво.

Единият от двата терминала на летище "Пулково" ще бъде затворен за граждански полети през двата дни на срещата и ще се използва само за пристигане и отпътуване на официалните делегации.

Една от най-популярните туристически аткракции на Санкт Петербург - императорският дворец в Петерхоф - също ще бъде затворен за публика в четвъртък.

Източник: ЕПА/БГНЕС

Зоната окоро Константиновския дворец е превърната в непристъпен остров - от 22 август жителите на района влизат и излизат от нея само с пропуски и през специални пропускателни пунктове, а официалните делегации и акредитираните журналисти не могат да стигнат до мястото на срещата на върха по друг начин, освен с лодки.

До мястото на срещата може да се стигне само със специални лодки
До мястото на срещата може да се стигне само със специални лодки Източник: ЕПА/БГНЕС

По случай голямото международно събитие местните власти са ремонтирали пътищата и са пребоядисали фасадите.

Подготовката на тазгодишната среща на Г-20 е струвала 2 млрд. рубли (60 млн. долара). "Ако бяхме организирали срещата на върха на друго място, щяхме да похарчим много повече", обяснил пред АФП ръководителят на администрацията на президента Путин - Сергей Иванов.

Санкт Петербург, който заради забележителната си архитектура е на първо място сред туристическите градове на Русия, е бил домакин на множество срещи на върха, особено след идването на власт през 2000 г. на президента Владимир Путин, който е роден в руската императорска столица.

Всяка година през юни в Санкт Петербург се провежда икономически форум с участието на ръководители на компании и политически лица от цял свят. Мисията на форума е да бъде витрина на руската икономика.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Стивън Хокинг с жени по бикини в досиетата "Епстийн"

Стивън Хокинг с жени по бикини в досиетата "Епстийн"

Свят Преди 2 часа

Хокинг е бил сред 21 учени, посетили частния остров на Епстийн

Ескалация, Куба уби четири души в лодка от САЩ

Ескалация, Куба уби четири души в лодка от САЩ

Свят Преди 2 часа

Шестима други са били ранени

Протест срещу Сарафов пред Съдебната палата в София

Протест срещу Сарафов пред Съдебната палата в София

България Преди 4 часа

Акцията е в подкрепа на искането на служебния правосъден министър Янкулов

САЩ обявиха нови санкции срещу Иран

САЩ обявиха нови санкции срещу Иран

Свят Преди 5 часа

Особен фокус е поставен върху кораби, действащи „като част от сенчестия флот на Иран“

Освободиха от длъжност председателя на АПИ

Освободиха от длъжност председателя на АПИ

България Преди 5 часа

Инж. Стоян Николов ще изпълнява временно длъжността

СРС обяви за незаконен ареста на Благомир Коцев

СРС обяви за незаконен ареста на Благомир Коцев

България Преди 5 часа

Според решението на съда заповедта била написана неправилно

Заради „Лукойл“ компания заплаши със съд България

Заради „Лукойл“ компания заплаши със съд България

Свят Преди 5 часа

Подаденото уведомление се основава на спогодбата между Швейцарската конфедерация и Република България

Русия обяви за терористична, организация в България

Русия обяви за терористична, организация в България

Свят Преди 6 часа

В списъка са включени и четири физически лица

Сцена от филма „Бащата знае най-добре“

Почина Лорън Чейпън, чийто живот бе разпънат между холивудската слава и истинския ад

Свят Преди 6 часа

Детето-звезда от „Баща знае най-добре“ си отиде на 80 години, оставяйки след себе си спомена за една бляскава кариера и поразяваща лична изповед за насилие

Орбан праща армията срещу „заплахата“ от Украйна

Орбан праща армията срещу „заплахата“ от Украйна

Свят Преди 6 часа

Орбан: Те правят това, за да свалят нашето правителство

Мадяр: Орбан лъже, горивата в България са значително по-евтини

Мадяр: Орбан лъже, горивата в България са значително по-евтини

Свят Преди 6 часа

Мадяр: Насажда омраза и да обременява страната с едни от най-високите данъци в Европа

<p>Правителството одобри до 900 млн. евро разходи за февруари</p>

Служебното правителство одобри до 900 млн. евро разходи за февруари

България Преди 7 часа

Днес кабинетът "Гюров" одобри промени на удължителния закон за бюджета

<p>Президентът освободи главния секретар на МВР</p>

Президентът подписа указ за прекратяване на правомощията и освобождаване от длъжност на главния секретар на МВР

България Преди 7 часа

Президентът Илияна Йотова подписа указ за освобождаването на Мирослав Рашков

Кралска кариера: Уилям и Кейт наемат експерт за социалните си медии

Кралска кариера: Уилям и Кейт наемат експерт за социалните си медии

Любопитно Преди 7 часа

Според обявата за свободната позиция, ролята е на пълен работен ден и включва „генериране на идеи и предоставяне на креативно, интегрирано дигитално разказване на истории, което представя работата на техните кралски височества пред онлайн аудитория“