Дейвид Камерън: Новодошлите българи и румънци са в разумни граници
Дейвид Камерън   
Източник: ЕПА/БГНЕС

Б ританският премиер Дейвид Камерън заяви, че броят на българите и румънците, които са пристигнали във Великобритания след отпадането на последните ограничения за работа в страната, е "в разумни граници".

"Мисля, че от началото на годината до момента броят на имигрантите е в разумни граници и се надявам, че можем да постигнем напредък със законопроекта, защото в него са заложени толкова много хубави неща", посочи Камерън, визирайки законопроекта на неговото правителство за имиграцията.

Той допълни, че законопроектът съдържа важни мерки, задължаващи имигрантите да плащат за услугите на британската здравна система и гарантиращи, че те няма да имат право да останат във Великобритания, ако не разполагат с общинско жилище, както и право да обжалват безкрайно съдебно решение за депортирането им.

Недоволни депутати от неговата партия обаче искат да бъде наложен контрол върху българи и румънци до 2018 г. Преходните споразумения, ограничаващи работата, която българи и румънци можеха да вършат на Острова, изтекоха на 1 януари.

Депутати от Консервативната партия са притеснени от броя на имигрантите в дългосрочен план и искат премиерът да добави нови ограничения в законопроекта на правителството за имиграцията, който ще бъде разгледан отново от Камарата на общините в четвъртък. Камерън, който е изправен пред потенциален бунт, заяви, че ръцете му били вързани по този въпрос, тъй като Великобритания вече удължила контрола до максималните седем години.

"Сега тези седем години изтекоха. Нямаме право да ги удължаваме още въз основа на настоящите правила..., направихме каквото можахме в рамките на правилата, които бяха договорени от предишното правителство", изтъкна британският премиер.

Камерън каза още, че законопроектът бил замразен, за да се обмисли първоначалната реакция на прекратяването на контрола за българи и румънци и сега той иска да прокара закона.

Макар нетната имиграция (разликата между броя на хората, които се установяват във Великобритания и тези, които я напускат) да е намаляла с една трета спрямо 2010 г., Камерън иска тя да продължи да намалява.

Премиерът намекна, че бъдещият контрол ще остане в сила, докато новите държави членки на ЕС достигнат по-близко средно ниво на доходи с това във Великобритания и другите стари държави членки на съюза.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Стивън Хокинг с жени по бикини в досиетата "Епстийн"

Стивън Хокинг с жени по бикини в досиетата "Епстийн"

Свят Преди 2 часа

Хокинг е бил сред 21 учени, посетили частния остров на Епстийн

Скандалът с Епстийн застигна звездата на „Харвард“ Лари Съмърс

Скандалът с Епстийн застигна звездата на „Харвард“ Лари Съмърс

Свят Преди 3 часа

Съмърс е бивш министър на икономиката и бивш президент на Харвардския университет

САЩ обявиха нови санкции срещу Иран

САЩ обявиха нови санкции срещу Иран

Свят Преди 4 часа

Особен фокус е поставен върху кораби, действащи „като част от сенчестия флот на Иран“

Освободиха от длъжност председателя на АПИ

Освободиха от длъжност председателя на АПИ

България Преди 5 часа

Инж. Стоян Николов ще изпълнява временно длъжността

СРС обяви за незаконен ареста на Благомир Коцев

СРС обяви за незаконен ареста на Благомир Коцев

България Преди 5 часа

Според решението на съда заповедта била написана неправилно

Заради „Лукойл“ компания заплаши със съд България

Заради „Лукойл“ компания заплаши със съд България

Свят Преди 5 часа

Подаденото уведомление се основава на спогодбата между Швейцарската конфедерация и Република България

Русия обяви за терористична, организация в България

Русия обяви за терористична, организация в България

Свят Преди 5 часа

В списъка са включени и четири физически лица

Сцена от филма „Бащата знае най-добре“

Почина Лорън Чейпън, чийто живот бе разпънат между холивудската слава и истинския ад

Свят Преди 6 часа

Детето-звезда от „Баща знае най-добре“ си отиде на 80 години, оставяйки след себе си спомена за една бляскава кариера и поразяваща лична изповед за насилие

Орбан праща армията срещу „заплахата“ от Украйна

Орбан праща армията срещу „заплахата“ от Украйна

Свят Преди 6 часа

Орбан: Те правят това, за да свалят нашето правителство

Мадяр: Орбан лъже, горивата в България са значително по-евтини

Мадяр: Орбан лъже, горивата в България са значително по-евтини

Свят Преди 6 часа

Мадяр: Насажда омраза и да обременява страната с едни от най-високите данъци в Европа

<p>Правителството одобри до 900 млн. евро разходи за февруари</p>

Служебното правителство одобри до 900 млн. евро разходи за февруари

България Преди 7 часа

Днес кабинетът "Гюров" одобри промени на удължителния закон за бюджета

<p>Президентът освободи главния секретар на МВР</p>

Президентът подписа указ за прекратяване на правомощията и освобождаване от длъжност на главния секретар на МВР

България Преди 7 часа

Президентът Илияна Йотова подписа указ за освобождаването на Мирослав Рашков

Кралска кариера: Уилям и Кейт наемат експерт за социалните си медии

Кралска кариера: Уилям и Кейт наемат експерт за социалните си медии

Любопитно Преди 7 часа

Според обявата за свободната позиция, ролята е на пълен работен ден и включва „генериране на идеи и предоставяне на креативно, интегрирано дигитално разказване на истории, което представя работата на техните кралски височества пред онлайн аудитория“

<p>Рашков: Не съм си платил фишовете, защото не са ми връчени</p>

Главният секретар на МВР: Не съм си платил фишовете, защото не са ми връчени

България Преди 7 часа

Рашков: Категорично отхвърлям всички т.нар. мотиви, с които бе поискано отстраняването ми