Само британците ще похарчат $130 млрд. за коледни подаръци
Източник: ЕПА/БГНЕС

П рез последния месец на отминаващата година жителите на Великобритания ще изхарчат за коледни подаръци на роднини и близки почти 83 милиарда британски лири или 134 милиарда долара.

Това се казва в прогнозата, представен а днес от авторитетната консалтингова организация "Пеймънтс каунсъл", предаде ИТАР-ТАСС.

По този начин общите разходи на британците ще надхвърлят с 1,2 процента показателите за декември миналата година.

Специалистите свързват нарастването на покупателната активност с "подобряване благосъстоянието на населението", което на свой ред се дължи на "постепенното възстановяване на икономиката след кризата".

Миналата година всеки британец е изхарчил за коледни подаръци средно по 340 лири или почти по 550 долара. В "Пеймънтс каунсъл" очакват, че през декември тази година този показател ще бъде надхвърлен.

По прогноза на специалистите около 12 процента от подаръците ще бъдат купени по интернет. Сумата, която ще бъде изразходвана, ще е около 10 милиарда лири или 16 милиарда долара. А това е с 15 на сто повече, отколкото миналата година.

През последните 10 години популярността на пазаруването онлайн е нараснала почти с 500 процента, което отразява една от най-видимите тенденции в поведението на британските потребители.

"Хората са осъзнали удобството, което им дава интернет, и сега в предпразничните дни предпочитат да не се блъскат по опашки в препълнените магазини", отбелязва официален представител на "Пеймънтс каунсъл".

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>Коя е Ангелина Тодорова - кандидат за служебен регионален министър (БИОГРАФИЯ)</p>

Коя е Ангелина Тодорова - Бонева - кандидат за служебен регионален министър

България Преди 8 минути

Тя е български държавен служител и експерт в областта на регионалното развитие, планирането и управлението на европейски програми

<p>Кой е Стоил Цицелков&nbsp;- кандидат за заместник&nbsp;премиер в служебното правителство (БИОГРАФИЯ)</p>

Кой е Стоил Иванов Цицелков - кандидат за заместник премиер в служебното правителство

България Преди 17 минути

Той придоби публична известност покрай работата си в Обществения съвет към Централната избирателна комисия

Кой е Георги Клисурски - кандидат за служебен министър на финансите (Биография)

Кой е Георги Клисурски - кандидат за служебен министър на финансите (Биография)

България Преди 34 минути

Експертът, който познава детайлно работата на МФ и международните пазари, е натоварен със задачата да поддържа фискалната стабилност и пътя към Еврозоната.

<p>Кой е доц. д-р Михаил Околийски - кандидат за служебен министър на здравеопазването (БИОГРАФИЯ)</p>

Кой е доц. д-р Михаил Околийски - кандидат за служебен министър на здравеопазването

България Преди 36 минути

Преподава „Сексология и репродуктивно здраве“ в Югозападния университет „Неофит Рилски“ на акушерки, социални работници и медицински сестри

<p>Кой е Трайчо Трайков -&nbsp;кандидат за служебен министър на енергетиката (БИОГРАФИЯ)</p>

Кой е Трайчо Трайков - кандидат за служебен министър на енергетиката

България Преди 36 минути

Той има 25 години трудов опит като частен предприемач, министър на икономиката, енергетиката и туризма, висш мениджър, инвестиционен банкер и стратегически консултант

<p>Проф. д.н. Сергей Игнатов -&nbsp;кандидат за служебен министър на образованието (БИОГРАФИЯ)</p>

Проф. д.н. Сергей Игнатов - кандидат за служебен министър на образованието

България Преди 38 минути

Игнатов е български учен египтолог, университетски преподавател и политик, заемал поста министър на образованието, младежта и науката в периода 2009 –2013 г.

Андрей Янкулов

Кой е Андрей Янкулов – кандидатът за служебен министър на правосъдието

България Преди 39 минути

Професионалните му интереси са насочени към наказателното право, наказателния процес, наказателно изпълнителното право, международното сътрудничество по наказателноправни въпроси и политиките в областта на изпълнение на наказанията