Атака: Правителствата на прехода отговорни за трагедията в с. Горни Лом
Волен Сидеров   
Източник: БГНЕС

Трагедията в с. Горни Лом е резултат от политиката на правителствата на прехода, които прехвърлиха с лека ръка отговорността по обезвреждането на негодни оръжия, боеприпаси и взривни вещества на частни фирми. 

Това се казва в съобщение на пресцентъра на партия "Атака".

От политическата формация изказват съболезнования към близките и семействата на загиналите при взрива в цеха за боеприпаси край видинското село.

"Поредният взрив в село Горни Лом, след тези в Челопечене, Казанлък, завод "Арсенал", Петолъчката и Костенец, нямаше да се случи ако ГЕРБ, БСП, ДПС и Синята коалиция не бяха гласували през 2012г. против Закона на "Атака" за утилизирането на боеприпасите", категорични са от партията на Волен Сидеров.

"Предложението на "Атака" предвиждаше всички дейности и контрол по обезвреждане на боеприпаси и взривни вещества да се осъществяват и контролират от Министерство на отбраната на Република България, като първостепенна задача е безопасността на населението и гражданските обекти, в близост до местата за обезвреждане, както и тази на работниците и служителите в тях. През 2012г. "Атака" настоя да се прекратят всички досегашни договорни отношения, с които на частни предприятия или юридически лица са предоставени оръжия, боеприпаси и взривни вещества, подлежащи на обезвреждане, като всички те бъдат върнати в едномесечен срок в складовете и поделенията на Министерството на отбраната", припомнят от пресцентъра на партията.

"Законопроектът на "Атака" премахва основната причина за подобни трагични случаи, а именно възможността за гонене на свръхпечалба за сметка на сигурността на хората", допълват от партията.

"Жертвите от трагедията в с. Долни Лом ще лежат на съвестта на представителите на ГЕРБ, ДПС, БСП и Синята коалиция, които отхвърлиха законопроекта на АТАКА за утилизиране на боеприпасите през 2012г. след взрива в складовата база за съхранение и утилизация на боеприпаси Стралджа-Мараш, чиято дейност се оперираше от частната фирма "Берета трейдинг", завършва съобщението на "Атака".

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Прокуратурата разследва пенсионер, стрелял по деца от терасата си във Велико Търново

Прокуратурата разследва пенсионер, стрелял по деца от терасата си във Велико Търново

България Преди 3 минути

Две деца са с леки наранявания, назначена е психиатрична експертиза

Румен Радев назначи четирима нови заместник-министри в кабинета

Румен Радев назначи четирима нови заместник-министри в кабинета

България Преди 24 минути

Промените засягат транспортното, регионалното, социалното и външното министерство

Новата супердвойка: Ким Кардашиян и Луис Хамилтън вече не се крият

Новата супердвойка: Ким Кардашиян и Луис Хамилтън вече не се крият

Любопитно Преди 41 минути

Романтичен следобед със сърф в Малибу и първата им обща снимка в социалните мрежи изкараха наяве дълго пазената тайна. Ким Кардашиян и Луис Хамилтън вече не се крият от обективите, а медиите говорят за новата гореща двойка

Казусът „Израел срещу Русия“: „Евровизия" е изправена пред трудни въпроси относно участието на страните

Казусът „Израел срещу Русия“: „Евровизия" е изправена пред трудни въпроси относно участието на страните

Свят Преди 54 минути

Разследване на „Ню Йорк Таймс“ разкри кампания на Израел за узурпиране на вота, докато EBU се оправдава пред обществените медии защо е изгонил Русия, но не и Тел Авив

Неловкият селфи момент на Илон Мъск с китайски милиардер в Пекин

Неловкият селфи момент на Илон Мъск с китайски милиардер в Пекин

Свят Преди 1 час

Няколко секунди неловкост между Илон Мъск и Лей Дзюн, основател на технологичния гигант Xiaomi, взривиха социалните мрежи в Китай. Потребителите съзряха лична драма и ожесточено съперничество зад кадрите от държавния банкет в Пекин

Руски дрон удари китайски кораб в Черно море

Руски дрон удари китайски кораб в Черно море

Свят Преди 1 час

Плавателният съд е превозвал товар за пристанище в Украйна

Мъж е задържан за палеж на пет автомобила и валяк в Белослав

Мъж е задържан за палеж на пет автомобила и валяк в Белослав

България Преди 1 час

Полицията във Варна разследва умишлен пожар с тежки щети Белослав

<p>DARA:&nbsp;Няма магия - има по 9 часа работа на ден и никаква омраза</p>

DARA след историческия триумф на „Евровизия“: Няма магия – има по 9 часа работа на ден и никаква омраза

България Преди 1 час

Тя сподели, че ако не е бил съпругът ѝ, е нямало да участва в конкурса

Пищна сватба: 16-годишната дъщеря на Тайсън Фюри се омъжи в рокля с 15-метров шлейф

Пищна сватба: 16-годишната дъщеря на Тайсън Фюри се омъжи в рокля с 15-метров шлейф

Любопитно Преди 1 час

Най-голямата дъщеря на боксовата легенда Тайсън Фюри, Венецуела, каза „Да“ на годеника си Ноа Прайс. Пищната церемония на остров Ман събра куп знаменитости, 18 шаферки, екип на Netflix и завърши с екстравагантно парти въпреки дъждовното време

<p>Мадуро е забравен!&nbsp;Да живее Делси!</p>

Образът на Николас Мадуро изчезва от публичното пространство във Венецуела

Свят Преди 1 час

Плакати и пропагандни материали се заменят с нови политически послания Николас Мадуро

Снимката е илюстративна

Смъртоносният хантавирус стигна Канада – потвърдиха нов заразен

Свят Преди 1 час

До момента общо 12 случая на хантавирус по света са свързани с круизния кораб, включително този на канадския гражданин

Саня Армутлиева: DARA има потенциал за глобална кариера

Саня Армутлиева: DARA има потенциал за глобална кариера

България Преди 2 часа

Екипът планира международно развитие след успеха на "Евровизия"

"Обичам те, братко!": Коди Джонсън триумфира на кънтри наградите

"Обичам те, братко!": Коди Джонсън триумфира на кънтри наградите

Любопитно Преди 2 часа

Коди Джонсън стана големият победител на 61-вите награди за кънтри музика (ACM). Изпълнителят спечели най-престижната статуетка, но изненада всички, като я посвети на Люк Комбс и разказа за огромната саможертва, която колегата му е направил

МРРБ спира плащанията по "старата методика" за строителни проекти

МРРБ спира плащанията по "старата методика" за строителни проекти

България Преди 2 часа

Регионалният министър Иван Шишков обяви промени в индексацията в сектора

Смартфонът ли е причината за демографския срив

Смартфонът ли е причината за демографския срив

Преди 2 часа

Милиарди хора използват смартфоните си по целия свят и разчитат на тях за цялата си комуникация и онлайн присъствие. Според ново проучване обаче тези устройства може да са и в основата на проблемите на мнозина, отчуждаването и липсата на близост