Бареков: Страхувам ли ви, г-н Местан?
Николай Бареков   
Източник: БГНЕС

О бидите по мой адрес и поставянето на диагнози очевидно е заболяване, от което страда лидерът на ДПС Лютви Местан. Страхът от „България без цензура“ и от мен в очите на ДПС се вижда от цялото общество.

Така кандидатът е коментирал лидерът на коалиция „България без цензура“ Николай Бареков нападките на председателя на ДПС по повод намерението на ББЦ да блокира границата с Турция.

„Г-н Местан самосугестирате се в мен все едно виждате отмъщението за всички беди и злини, които вашата партия и старите политици на прехода стовариха върху българския народ. Страхувам ли Ви, г-н Местан?“, пита Бареков, цитиран от пресцентъра на ББЦ.

„Купихте циганите и изместихте „България без цензура“ от заслуженото трето място на Европейските избори, но сега и купените гласове на турски граждани няма да ви стигнат, ако българският народ масово се обедини в подкрепа на моята патриотична кауза – да ви измета завинаги от политическата сцена“, допълнил той.

По думите на Бареков блокадата на границата с Турция не е етнически и религиозен акт и нито посяга на религиозния празник, нито на търговските и икономически връзки с Република Турция.

„Нашата блокада има за цел да спре подготвяната от Вас мащабна измама – фалшификация на вота в Република Турция“, обяснил лидерът на ББЦ.

„Що се отнася до това, че ме сравнявате с Тодор Живков, трябва да знаете, че и други го правят, но за разлика от Вас това са честни и добри хора, които с носталгия си спомнят времето, когато вашата партия не съществуваше“, посочил още Бареков.

Той предизвика лидерът на ДПС на публичен дебат и обяви, че иска да докаже с факти и аргументи как ДПС спекулира с чувствата на българските турци и мами западните ни партньори.

„Искам да видя как ще погледнете в очите хилядите български тютюнджии, които оставихте гладни тази зима, а децата им нямат обувки, за да отидат на училище“, подчертал още лидерът на ББЦ.

„Три са конкретните мерки, с които завинаги ще извадим ДПС и Реформаторския блок (Касим Дал) от властта. Първо, въвеждане на образователен ценз за гласуване и отнемане на българските паспорти на всички граждани на Република Турция, които не успеят да издържат писмен и устен изпит по български език на ниво осми клас. Второ, всеки млад мъж, навършил 18 години, роден в Република Турция, който желае български паспорт, да е длъжен да отбие една година наборна военна служба в българската армия. Трето, въвеждане на забрана за разкриване на изборни секции специално на територията на Република Турция и разкриване на секции извън територията на Европейския съюз само там, където има традиционно българско етническо население“, обяснил Бареков, цитиран от пресцентъра на партията му.

В предаването на Милен Цветков по Нова ТВ той призна, че го боли, защото покрай предизборната кампания няма време за двамата си сина.

„Не мога да разхождам синовете си свободно в парка заради злобата към мен. Вечерите, когато съм сам, както беше преди ден в Силистра, са тъжни. Мъчно ми е, че не съм с децата. Бих посветил следващите година-две на тях, ако народът реши да ме остави в опозиция. Срам ме е, че в момента нямам и една свободна минута за децата си. Това ми е голяма болка“, призна той в ефира на Нова ТВ.

Цялото интервю с Николай Бареков можете да видите във видеото:

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Гърция поема председателството на Съвета за сигурност на ООН

Гърция поема председателството на Съвета за сигурност на ООН

Свят Преди 16 минути

Това е органът, който има главната отговорност за поддържането на международния мир и сигурност

На 116 години: Почина най-възрастната жена в света

На 116 години: Почина най-възрастната жена в света

Свят Преди 35 минути

Това е бразилската монахиня Ина Канабаро Лукас

Имен ден днес празнуват...

Имен ден днес празнуват...

Любопитно Преди 1 час

На 1 май почитаме паметта на свети пророк Йеремия и на преподобномъченик Акакий Серски

Милена Златкова откровено за Христо, майчинството и каузите

Милена Златкова откровено за Христо, майчинството и каузите

Любопитно Преди 1 час

През изминалите 25 години гласът ѝ е безспорно един от най-известните в българското радио

<p>Сенатът на САЩ не успя да блокира митата на Тръмп</p>

Сенатът на САЩ не събра мнозинство, за да блокира митата на Тръмп

Свят Преди 2 часа

Предложението целеше отмяна на националното извънредно положение, обявено от американския президент

Без синя и зелена зона в празничните 1 и 6 май в София

Без синя и зелена зона в празничните 1 и 6 май в София

България Преди 2 часа

През останалите - 2 май, 3 май и 5 май са работни дни за зоните за почасово платено паркиране

<p>Защо хората са загубили козината си</p>

Защо хората са загубили козината си: Изненадващата истина за еволюцията ни като бозайници без косми

Любопитно Преди 3 часа

Хората принадлежат към група животни, известни с козината, космите и мустаците си

<p>1 май: Най-смъртоносното наводнение в България</p>

1 май: Най-смъртоносното наводнение в България

Любопитно Преди 3 часа

Вижте какво се е случило на този ден в историята

<p>Какво ще бъде времето в празничния четвъртък&nbsp;☀️☔️</p>

Какво ще бъде времето в празничния четвъртък ☀️☔️

България Преди 3 часа

Вижте прогнозата за следващите няколко дни

Apple iPad Air

Apple загуби контрол над приложенията в App Store

Технологии Преди 3 часа

Съдия забрани на компанията да взима комисионни и да ограничава разработчиците

Колоритният Грозев каза сбогом на Hell’s Kitchen

Колоритният Грозев каза сбогом на Hell’s Kitchen

Любопитно Преди 10 часа

Златните постигнаха нова категорична победа над Черните куртки

ЕС с "план Б", ако Тръмп се откаже от преговорите за Украйна

ЕС с "план Б", ако Тръмп се откаже от преговорите за Украйна

Свят Преди 10 часа

Това заяви върховният представител на ЕС по външната политика Кая Калас

Путин каза, че има украински войници в Курска област

Путин каза, че има украински войници в Курска област

Свят Преди 11 часа

По-рано през седмицата Русия обяви, че е изтласкала украинците от Курска област

Мария Габриел не е избрана за зам.-председател на ЕНП

Мария Габриел не е избрана за зам.-председател на ЕНП

Свят Преди 11 часа

ЕНП съобщи десетте си заместник-председатели

От 1 май влизат в сила новите по-високи цени на винетките

От 1 май влизат в сила новите по-високи цени на винетките

България Преди 12 часа

По-високи ще са наказанията за нарушения

Протест срещу агресивна фамилия в село Овощник

Протест срещу агресивна фамилия в село Овощник

България Преди 12 часа

Жители настояват опасно шофиращи и нападателни местни да напуснат населеното място