Орешарски влезе на бизнес среща през задния вход
Във вторник премиерът бе освиркан след посещението си в Софийската градска галерия, а кортежът му дълго беше блокиран на ул. “Гурко”   
Източник: БГНЕС

М инистър-председателят Пламен Орешарски отново беше посрещнат от протестиращи, този път на срещата му с Гръцкия бизнес съвет в България.

След като по-рано днес от Министерски съвет обявиха, че в 17 часа премиерът ще се срещне с представители на гръцкия бизнес, протестиращи веднага се организираха в социалните мрежи, предаде Агенция "Фокус".

Орешарски обаче отново успя да избегне пряката среща с недоволните граждани и влезе през задния вход на хотел "Шератон".

Преди събитието входът на хотела бе блокиран от два кордона полицаи, благодарение на които Орешарски успя да премине.

Междувременно един от протестиращите успял да се промъкне покрай засилената охрана и залепил надпис "Оставка" върху една от вратите на залите в хотела. Служителите на НСО обаче своевременно отстранили надписа.

Срещата на Пламен Орешарски с Гръцкия бизнес съвет приключи малко преди 19 часа.

На излизане от сградата на хотел "Шератон" през задния вход премиерът беше посрещнат от група протестиращи граждани, които скандираха "оставка" и отправиха нецензурни изрази към него. Те бяха обградени от полиция, която не им позволяваше да се доближат до премиера и до колата му.

На въпрос - как се чувства като го освиркват всеки път протестиращи срещу правителството, Орешарски попита защо има такива протестиращи и че затова има избори в една европейска държава, за да бъде избиран министър-председателят.

Премиерът обясни, че на срещата с Гръцкия бизнес съвет са били дискутирани въпроси, свързани с условията за правене на бизнес, актуални икономически условия.

"Запознахме ги с намеренията и действията на правителството с акцент върху бизнес климата, но и за цялостната политика на кабинета. Имаше доста въпроси от различни направления, чисто бизнес въпроси, както и такива, свързани с политиката по отношение на младите хора, идентифицираха се и проблеми от тези икономики. Например, по отношение на политиката по отношение на младите хора, свързани с емиграцията", каза пред журналисти Орешарски.

Той коментира и внесения от ГЕРБ нов вот на недоверие.

"Мисля, че ГЕРБ прибързват с вота на недоверие. Това заяви пред журналисти премиерът Пламен Орешарски по отношение на внесения от ГЕРБ нов вот на недоверие срещу правителството. Не съм се запознал още с мотивите, предстои да го направя, заяви премиерът.

Във връзка с решението на Конституционния съд да остави Делян Пеевски като депутат, премиерът заяви: „Очаквате да коментирам решение на съд - не мога да го направя”.

"Като премиер Орешарски ще бъде запомнен с това, че научи всички задни входове и изходи". Това написа пък лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов в профила си в социалната мрежа "Фейсбук".

Във вторник Пламен Орешарски бе освиркан след посещението си в Софийската градска галерия, а кортежът му дълго беше блокиран на ул. “Гурко”.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Ръсел Бранд се яви в съда по обвинения в сексуално насилие

Ръсел Бранд се яви в съда по обвинения в сексуално насилие

Свят Преди 1 минута

49-годишният комик беше официално обвинен чрез призовка

Изписаха от "Пирогов" още трима от пострадалите при пожара в Кочани

Изписаха от "Пирогов" още трима от пострадалите при пожара в Кочани

България Преди 9 минути

В болницата остава за лечение един последен пациент – 21-годишен мъж, който е в стабилно състояние и продължава възстановяването си

<p>&bdquo;Готов съм за санкции&ldquo; &ndash; Вучич няма да се откаже от посещението си в Русия</p>

„Готов съм за санкции“ – Вучич няма да се откаже от посещението си в Москва за 9 май

Свят Преди 48 минути

„Думата ми е обвързваща, дума, дадена не само в международна рамка, но и на моя народ, на всички. Никой друг не трябва да ходи, никой друг не трябва да плаща цената. Аз ще отида“, увери Вучич, който не е бил в Русия от нахлуването ѝ в Украйна през февруари 2022 г.

<p>Каква е нетната стойност на Майк Уолц?</p>

Тръмп отстрани Майк Уолц: Нови промени в екипа за национална сигурност

Свят Преди 1 час

Тръмп назначава Марко Рубио за временен заместник и номинира Уолц за нов посланик в ООН

Гърция въвежда „невъзможен“ нов закон, който ще криминализира караваните

Гърция въвежда „невъзможен“ нов закон, който ще криминализира караваните

Свят Преди 1 час

Свободното паркиране ще стане много по-строго регулирано

Смартфони с до 80% отстъпка – само през май в А1

Смартфони с до 80% отстъпка – само през май в А1

Любопитно Преди 1 час

Кампанията включва модели на ТОП марки като Samsung, HONOR, Motorola и други

Заради скандала с F-16: Атанасов свиква заседание на Комисията за контрол над службите за сигурност

Заради скандала с F-16: Атанасов свиква заседание на Комисията за контрол над службите за сигурност

България Преди 1 час

Той иска изслушване на военния министър и шефовете на военното разузнаване и ДАНС

Страх от злокобния затвор в Ел Салвадор: Мигранти в САЩ изписаха SOS с телата си

Страх от злокобния затвор в Ел Салвадор: Мигранти в САЩ изписаха SOS с телата си

Свят Преди 1 час

Задържаните мигранти от Венецуела живеят в постоянен ужас от депортиране в CECOT

<p>След 6 минути в клинична смърт &ndash; мъж дава утеха на всички</p>

След 6 минути в клинична смърт – мъж дава утеха на всички

Любопитно Преди 1 час

Той даде драматично и неочаквано описание на това какво е да преминеш „от другата страна“

Володимир Зеленски

Зеленски ще подаде оставка след мирното споразумение с Русия, твърди украински депутат

Свят Преди 1 час

Тръмп няколко пъти настоя за оставката на украинския президент, като дори заяви, че "Зеленски е диктатор без избори"

Киър Стармър претърпя поражение на първите междинни избори

Киър Стармър претърпя поражение на първите междинни избори

Свят Преди 2 часа

Reform UK спечели междинните избори в Рънкорн и Хелсби срещу лейбъристите

НЛО

Огромен НЛО в САЩ предизвика спорове

Любопитно Преди 2 часа

Скандалният бивш служител на Държавния департамент и активист Луис „Лу“ Елизондо беше домакин на панел, организиран от Фонда за разкриване на НЛО, по време на който публикува предполагаема снимка на летяща чиния с диаметър 300 метра, сребърна, дискообразна