Ирена Кръстева съобщи, че продава вестниците си
Ирена Кръстева   
Източник: БГНЕС (архив)

И рена Кръстева е продала вестниците си.

Майката на Делян Пеевски, който вероятно ще влезе в листата на ДПС за европейските избори, днес оповести решението си чрез съобщение на своята компанията "Нова Българска Медийна Група Холдинг", изпратено до медиите.

Днес между "Нова Българска Медийна Група Холдинг" ЕАД, представлявано от едноличния собственик и изпълнителен директор Ирена Кръстева, и ирландското дружество "Мedia Maker Limited", представлявано от собственика и директора Патрик Халпени, е подписан рамков договор за продажбата на дяловото участие на "Нова Българска Медийна Група Холдинг" ЕАД в дружествата издатели на печатни медии – "Телеграф" ЕООД, "Монитор" ЕООД, "Политика днес" ЕООД, "Компакт меридиан" ЕООД и 50% от Издателска къща "Борба" АД.

"Обект на продажбата са водещите български всекидневници "Телеграф" и "Монитор", седмичника "Политика днес", спортния всекидневник "Меридиан мач", както и регионалния вестник "Борба", като съгласно рамковия договор сделката ще бъде финализирана след провеждането на процедурата пред българската Комисия за защита на конкуренцията", се уточнява в съобщението.

Купувачът "Media Maker Limited" e ирландско дружество, учредено от бизнесмена Патрик Халпени - бивш дългогодишен изпълнителен директор на медийната група "Communiсorp. Group", който има сериозен инвестиционен и управленски опит в различни медии в много европейски държави, пише там.

"С финализирането на сделката "Нова Българска Медийна Група Холдинг" и нейният собственик – г-жа Ирена Кръстева, излизат от българския медиен пазар, на който пресгрупата успешно и отговорно работеше в продължение на повече от седем години, създаде високи журналистически стандарти, както и знакови печатни издания, които заеха и запазиха своята водеща позиция на вестникарския пазар", се казва още в съобщението на медийната група", посочват в текста на съобщението.

Медия мейкър" е регистрирана в Ирландия на 9 април 2014 г., само два дни преди официалното съобщение за продажбата, показва проверка на "Биволъ".

Фирма със същото име е регистрирана и в столицата на Малта.

Името на бизнесмена Патрик Халпени фигурира в регистъра на Съвета за електронни медии (СЕМ), като едно от лицата, "упражняващи контрол" в радиокомпаниите "Радио Тангра", "Радио и телевизия Сити", "Радио 1", "Българска радиокомпания". Мажоритарен акционер в четирите компании е "Communicorp group limited" с едноличен собственик ирландския бизнесмен и милионер Денис Джон о'Бриен.

Тази група контролира "Българска Радиокомпания" ООД, където партньор на Патрик Халпени е депутатът от БСП Мартин Захариев, отбелязва "Сега". "Къмюникорп Груп" е едноличен собственик на радио и телевизия "Сити" и радио "Тангра". Патрик Халпени е президент и главен изпълнителен директор на Communicorp. Group Limited.

Преди да се присъедини към Communicorp. Group през 1997 г., Халпени е финансов мениджър на Continental AG в Ирландия, а преди това е работил за WR Jacob АД. Участвал е в стартирането на две радиостанции в Дъблин. Има бакалавърска степен по търговия от University College, Дъблин.

 

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Последната публикация на Хейдън Панетиър преди внезапната ѝ смърт

Последната публикация на Хейдън Панетиър преди внезапната ѝ смърт

Свят Преди 1 минута

Актрисата от хитовите поредици „Герои“ и „Нашвил“ Хейдън Панетиър изглеждаше усмихната и безгрижна в последната си публикация в социалните мрежи, само броени седмици преди внезапната ѝ смърт, потвърдена официално от нейното семейство

Епидемията от ебола в ДР Конго постави рекорд по смъртни случаи

Епидемията от ебола в ДР Конго постави рекорд по смъртни случаи

Свят Преди 1 час

Настоящата епидемия вече е най-смъртоносната в историята на страната, а потвърдените случаи са близо 5000

Почитаме свети Мирон: Свещеникът, който не се уплаши от „хищните вълци“

Почитаме свети Мирон: Свещеникът, който не се уплаши от „хищните вълци“

Любопитно Преди 1 час

Мирон бил свещеник в Ахайя и загинал мъченически през 250 г., след като отказал да се отрече от Христовата вяра

Кая Калас

ЕС готви най-мащабните санкции срещу Русия от началото на войната

Свят Преди 1 час

Кая Калас заяви, че новият пакет може да увеличи с една трета броя на санкционираните руски организации

Мъж загина, след като беше блъснат от кола на околовръстния път в Кюстендил

Мъж загина, след като беше блъснат от кола на околовръстния път в Кюстендил

България Преди 2 часа

Инцидентът е станал вечерта, като тестовете на водача за алкохол и наркотици са отрицателни

Река Дунав

Ниското ниво на Дунав застрашава турбини на АЕЦ „Пакш“ в Унгария

Свят Преди 2 часа

Властите потапят две 80-метрови баржи и изграждат дънна преграда, за да повишат нивото на водата

Последиците от урагана "Лала" в Хавай

Ураганът „Лала“ удари Хавай - над 200 000 души останаха без ток

Свят Преди 2 часа

Стихията причини внезапни наводнения, повреди най-малко 100 домове и доведе до една смърт

<p>Какъв е бил Хитлер насаме? Архивите разкриват зловеща истина</p>

Неприятната истина, която научих за вътрешния свят на Хитлер - от хората, които са били най-близо до него

Свят Преди 3 часа

Режисьорката Роузи Шеленбърг прекарва две години в слушане на стотици часове рядко чувани архивни записи на хора, познавали диктатора - от неговия шофьор до един от най-ранните му поддръжници

34-годишен мъж получи шокираща диагноза след непоносими мигрени

34-годишен мъж получи шокираща диагноза след непоносими мигрени

Свят Преди 3 часа

Джошуа Смит първоначално бил успокоен, че главоболието му не е повод за тревога, но скенер разкрил 4,5-сантиметров мозъчен тумор

Тези кучета не предизвикват алергии - учените промениха гените им

Тези кучета не предизвикват алергии - учените промениха гените им

Любопитно Преди 3 часа

Генетичното редактиране е премахнало производството на Can f 1, без досега да са установени клинични или поведенчески отклонения

Снимката е илюстративна

Колко клетки има в човешкото тяло? Нови изчисления срутиха стари митове

Любопитно Преди 3 часа

От пълното обновяване на всеки 7 години до съотношението с бактериите – науката коригира популярните сметки

,

Войната в Иран - катастрофа за Йордания

Свят Преди 3 часа

Йордания много разчита на туризма. Но войната в Иран сложи край на този печеливш бизнес

Жега в понеделник, но времето се обръща във вторник: Бури сменят слънцето

Жега в понеделник, но времето се обръща във вторник: Бури сменят слънцето

България Преди 3 часа

Слънчево и горещо време ни очаква в понеделник с максимални температури между 30° и 35°, преди рязка промяна в атмосферните условия

,

Общ фронт срещу Тел Авив: Осем мюсюлмански страни осъдиха Израел заради плана на Тръмп

Свят Преди 10 часа

Външните министри на Саудитска Арабия, Турция, Египет, Катар и още четири държави излязоха със съвместна декларация срещу Нетаняху. Според тях отхвърлянето на американския план подкопава усилията за траен мир и палестинска държава

,

Пратеникът на Тръмп с поредица от срещи в Египет за примирието в Газа

Свят Преди 11 часа

В северния курортен град Ел Аламейн Къшнър разговаря с египетския президент Абдел Фатах ас Сиси