ДНСК: Хотел „Маринела” надстроява незаконно
Източник: БГНЕС

П роверка на Дирекцията за национален строителен контрол /ДНСК/ днес установи продължаващо неизпълнение на заповедта за спиране на започналото настрояване на едноетажното тяло на хотел "Маринела София" (известен и като Японския хотел), съобщиха от Министерството на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ).

Това е третата проверка, извършена от служителите на дирекцията.

Предишните две контролни инспекции, които също са констатирали извършване на строително-монтажни работи в нарушение на заповедта, са направени на 6 юни и 30 юни.

При проверка на строежа в края на април тази година органите на ДНСК установили, че строителството се извършва без да са одобрени технически проекти по всички части и без да е съставен протокол за определяне на строителна линия и ниво на строежа.

На 16 май от ДНСК е издадена заповед за спиране на строежа

Тя следва да се спазва, въпреки че се води съдебно производство по обжалването й, посочват от МРРБ.

За установеното при проверките през юни неизпълнение на заповедта срещу нарушителите са образувани три административно-наказателни производства. За продължаващото неизпълнение на заповедта днес от ДНСК са изпратени нови покани за образуване на поредни административно-наказателни производства срещу нарушителите.

От ДНСК е отменена и заповед за допълване на разрешението за строеж, издадена на 4 май от главния архитект на район "Лозенец", отбелязват от Министерството. Както разрешението за строеж, така и заповедта за допълването му са издадени от некомпетентен орган. Строежът е втора категория, а няма предоставени правомощия от главния архитект на Столична община на главните архитекти на районите да издават строителни книжа за строежите от първа, втора и трета категория. Отмяната на заповедта за допълване на разрешението за строеж е влязла в сила.

Тъй като разрешението за строеж е нищожно, но е влязло в сила и не може да бъде отменено служебно от ДНСК,

подаден е сигнал до Прокуратурата

за протестирането му пред началника на РДНСК Югозападен район, който може да отмени разрешението за строеж по протест на прокурора, информират от Министерството.

Разрешението за строеж е протестирано от прокуратурата пред Административен съд - София град. На 13 юли по делото е постановено определение за изпращане на протеста по компетентност до началника на РДНСК Югозападен район. Определението е обжалвано от собственика на строежа и не е влязло в сила. Поради това, протестът все още не е изпратен в РДНСК, се посочва в съобщението на МРРБ.

Хотелът бе купен в края на 2014 г. от Ветко Арабаджиев, който смени името му на "Маринела". През лятото на миналата година той бе глобен от кметството в район "Лозенец” с 50 000 лева заради изкорените японски вишни край хотела. От хотела обаче твърдяха, че вишните са съхранени и ще бъдат преместени.

В края на 2015 г. пък имаше дискусия заради коледната украса - светещи изкуствени дървета.

Вижте още във видеото:

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Съдът в Ловеч оправда бившия кмет Минчо Казанджиев

Съдът в Ловеч оправда бившия кмет Минчо Казанджиев

България Преди 19 минути

Оправдателна присъда получи и Тотка Симеонова

Освободиха Пастор от ЦСКА от ареста, осъден е условно

Освободиха Пастор от ЦСКА от ареста, осъден е условно

България Преди 50 минути

Той ще трябва да заплати и около 31 хил. евро

Източник: Принц Уилям смята Каръл Мидълтън за негова "втора майка“

Източник: Принц Уилям смята Каръл Мидълтън за негова "втора майка“

Любопитно Преди 1 час

„Уилям винаги е имал добри отношения с родителите на Кейт, но особено с майка ѝ, Каръл“, разкри бивш кралски иконом на кралското семейство

Мъж от Оряхово прегази човек и избяга

Мъж от Оряхово прегази човек и избяга

България Преди 1 час

Няколко часа по-късно е получено съобщение, че прегазеният е починал

Мъж уби пет души с чук и брадва в Украйна

Мъж уби пет души с чук и брадва в Украйна

Свят Преди 1 час

Мотивът за атаката, станала рано тази сутрин, все още не е ясен

"Уау, сериозно ли?": Марго Роби разкри за обиден подарък от колега актьор

"Уау, сериозно ли?": Марго Роби разкри за обиден подарък от колега актьор

Любопитно Преди 1 час

Марго Роби разкрива, че в началото на кариерата си е получила обиден и непоискан подарък от колега актьор – книга, която ѝ намеквала, че трябва да яде по-малко и да отслабне

Търсят свидетели - 79-годишен насилил над 89 деца

Търсят свидетели - 79-годишен насилил над 89 деца

Свят Преди 1 час

Случаят се разглежда от прокуратурата в Гренобъл, Франция

Иран предупреди САЩ

Иран предупреди САЩ

Свят Преди 1 час

От Америка зависи да реши да действа независимо от разрушителните натиск и влияния

Макрон: ЕС трябва да започне пряк диалог с Путин

Макрон: ЕС трябва да започне пряк диалог с Путин

Свят Преди 2 часа

Неотдавна съветникът по външна политика на Макрон Еманюел Бон посети Москва

Българин, опитал да убие бившата си жена в Германия с чук, ще лежи в български затвор

Българин, опитал да убие бившата си жена в Германия с чук, ще лежи в български затвор

България Преди 2 часа

Решението на Апелативен съд – Бургас е окончателно.

"50 нюанса бежово": Какво каза критик за филма "Мелания"

"50 нюанса бежово": Какво каза критик за филма "Мелания"

Свят Преди 2 часа

"Близо два часа по-късно, единственото хубаво нещо, което мога да кажа за Мелания Тръмп с някаква сигурност, е, че има хубава коса", пише журналиста Кимбърли Бонд

„Майната ти, любов“ е най-гледаният български филм за уикенда

„Майната ти, любов“ е най-гледаният български филм за уикенда

Любопитно Преди 2 часа

Романтичният филм на режисьора Исидор Карадимов продължава прожекциите си в кината в цялата страна

Терзиев: Поисках оставката на директора на „Столичен автотранспорт“

Терзиев: Поисках оставката на директора на „Столичен автотранспорт“

България Преди 2 часа

Терзиев: В чий джоб отиват 4 млн. евро комисионна по договор?

Зловещата тайна на една от най-богатите династии за алкохол: Наследникът, който купи смъртта на дете, за да я нарисува

Зловещата тайна на една от най-богатите династии за алкохол: Наследникът, който купи смъртта на дете, за да я нарисува

Свят Преди 2 часа

По време на пътуване до Африка през 80-те години на XIX век Джеймсън купува 10-годишно момиче от търговец на роби и го предава на канибали, за да наблюдава как го убиват и изяждат

Стармър, Макрон и Мерц се срещат със Зеленски в Лондон.

Неочакваната оставка на шефа на Банката на Франция поражда подозрения сред опонентите на Макрон

Свят Преди 2 часа

Напускането на гуверньора дава възможност на френския президент да обезпечи централната банка срещу евентуално правителство на крайната десница.

Русия задържа още един за атентата срещу ген. Алексеев

Русия задържа още един за атентата срещу ген. Алексеев

Свят Преди 3 часа

Според ФСС Павел Васин, е бил вербуван от непосредствения извършител на престъплението