Оцелелият в катастрофата на йеменския "Еърбъс" е 14-годишно момиче
Оцелелият в катастрофата на йеменския "Еърбъс" е 14-годишно момиче   
Източник: ЕПА/БГНЕС

14-годишно момиче е единственият оцелял от самолетната катастрофа в Индийския океан, предаде Ройтерс, като се позова на местните власти. Те опровергаха по-ранните информации за намерено петгодишно дете.

Говорителят на коморския Червен кръст съобщи, че оцелялата е настанена в болница в столицата Морони, но състоянието й не е обезпокоително.

Самолет "Еърбъс" на йеменския държавен превозвач "Йемения еър" се разби в района на Коморския архипелаг в Индийския океан със 153 души на борда.

Катастрофата е станала в ранните часове на деня, самолетът е паднал в морето, вероятно в района на град Мицамиули, на главния остров Гран Комор.

Вече са намерени три тела на загинали, съобщи представител на гражданската авиация на страната.

Самолетът е превозвал е предимно граждани на Коморските острови, връщащи се от френската столица.

Разбилият се самолет не е същият, който е напуснал територията на Франция, съобщи заместник-председателят на Европейската комисия и комисар по транспорта Антонио Таяни.

На 16-17 морски мили от Морони на водната повърхност са забелязани да плуват трупове и петно от гориво, заяви пред журналисти Мохамад Абдел Кадер.

Намерени са и отломки от самолета, между които пилотската кабина, заяви представител на Агенцията за авиационна сигурност и навигация в Африка и Мадагаскар.

Катастрофата е станала 15 минути преди планираното кацане на самолета в столицата, заяви  представител на йеменската авиокомпания.

Сред причините за катастрофата се споменават лошите метеорологични условия в района.

Пасажерите са били 142-ма, на борда е имало 11-членен екипаж, предаде Ройтерс.

Полетът е бил по маршрут Париж - Марсилия - Сана - Коморски острови. В Сана обаче машината е била сменена, обясни комисарят.

Той добави, че европейските служби за авиационен контрол в тази ситуация не могат да знаят какво е било техническото състояние на самолета.

Можем да налагаме норми и правила за безопасност в Европа, но нямаме правомощия да правим това в Азия или Африка, каза Таяни в отговор на съмненията, че са били допуснати компромиси в контрола по сигурността на катастрофиралия самолет.

Йеменската компания-собственик не е в европейския "черен списък", подчерта Таяни.

По думите му, обаче, сега предстои преглед дали и как тя спазва стандартите за безопасност.

Коморските острови се намират в Мозамбикския проток на Индийския океан между остров Мадагаскар и Източна Африка.

"Еърбъс-330" на френската авиокомпания "Ер Франс" с 228 души на борда падна на 1 юни в Атлантическия океан на път от Бразилия за Франция, припомня Франс прес.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>Земетресение в района на Благоевград&nbsp;</p>

Земетресение с магнитуд 3.5 разлюля района на Благоевград

България Преди 5 минути

Слаб трус е усетен в района, без данни за щети или пострадали

Финалът на Big Brother прикова вниманието на зрителите в събота вечер

Финалът на Big Brother прикова вниманието на зрителите в събота вечер

Любопитно Преди 1 час

Близо една трета от телевизионната аудитория в активна възраст проследи избора на победителя в риалити формата на NOVA

Пощенска банка инвестира в бъдещето – чрез хората си

Пощенска банка инвестира в бъдещето – чрез хората си

Любопитно Преди 1 час

Future Skills Academy е новата и най-мащабна програма за обучение и развитие на всички служители в компанията

<p>Най-много бездомни хора има в центъра на София</p>

Проучване: В центъра на София има най-висока концентрация на бездомни хора

България Преди 1 час

По предварителни данни бездомността в София е значително по-ниска, отколкото в големите европейски градове

<p>Снежана Апостолова замести кмета на Варна днес</p>

Снежана Апостолова изпълнява функцията на кмет на Варна днес

България Преди 1 час

Основанието е заповед за заместване по полагаем отпуск, издадена от Благомир Коцев

Официално: Антъни Джошуа ще се бие с Джейк Пол на 19 декември

Официално: Антъни Джошуа ще се бие с Джейк Пол на 19 декември

Любопитно Преди 1 час

Двубоят, който ще се проведе шест дни преди Коледа, е първи за 36-годишния Джошуа от 14 месеца насам

В Германия: Русия може да нападне НАТО догодина

В Германия: Русия може да нападне НАТО догодина

Свят Преди 1 час

Това заяви министърът на отбраната на Германия Борис Писториус

Ретроградна седмица променя плановете - какво да НЕ правите

Ретроградна седмица променя плановете - какво да НЕ правите

Любопитно Преди 2 часа

Украинският астролог Катерина Соловьова подготви седмичен хороскоп и обясни какво ще ни донесат Лилит и ретроградният период

Моника Белучи блесна със стил на среща с папа Лъв XIV (СНИМКИ)

Моника Белучи блесна със стил на среща с папа Лъв XIV (СНИМКИ)

Любопитно Преди 2 часа

Моника Белучи избра безупречен черен костюм с класическа кройка, съчетаващ елегантност и строг протокол

Автомобил с маскирани бандити се вряза в луксозен бутик в Рим, обраха го

Автомобил с маскирани бандити се вряза в луксозен бутик в Рим, обраха го

Свят Преди 2 часа

Все още не е установено каква е стойността на открадната стока

Първи кадри на Андрю, след като беше „изтрит“ от кралското семейство

Първи кадри на Андрю, след като беше „изтрит“ от кралското семейство

Любопитно Преди 2 часа

Сара Фъргюсън „обвинява себе си“ за падението на Андрю и може да напусне Великобритания след унижението на бившия ѝ съпруг

Денонощни патрули пазят Карлово след сигнали за забелязана мечка

Денонощни патрули пазят Карлово след сигнали за забелязана мечка

България Преди 2 часа

МЗХ напомня на гражданите да не оставят храни на открити места

„Никога нямаше да се получи по-рано“: Джейн Сиймур срещна любовта на 70

„Никога нямаше да се получи по-рано“: Джейн Сиймур срещна любовта на 70

Любопитно Преди 2 часа

Актрисата признава, че дори не е смятала, че на този етап от живота ѝ е възможна здрава и любяща връзка

Опасност от експлозия: Румъния евакуира 15 души заради горящ кораб до границата с Украйна

Опасност от експлозия: Румъния евакуира 15 души заради горящ кораб до границата с Украйна

Свят Преди 2 часа

Окръжният инспекторат за извънредни ситуации на Тулча съобщи, че мярката е превантивна и е предприета заради товара на кораб