Путин в Севастопол: Уважавайте правата на руснаците
Владимир Путин   
Източник: ЕПА/БГНЕС

Р уският президент Владимир Путин направи преглед на корабите на руския Черноморски флот в пристанището на Севастопол, на Кримския полуостров, предаде Франс прес.

Облечен с черен шлифер, Путин направи прегледа на корабите от катер на флота. До него беше министърът на отбраната Сергей Шойгу. Катерът премина пред десетина руски военни кораби.

Путин поздрави с мегафон екипажите, които бяха в парадни униформи и които му отвърнаха с мощно "Ура!". Кейовете на пристанището в Севастопол бяха претъпкани с хора, посочва журналист на Франс прес.

След като приключи прегледът на корабите, последва авиационно шоу, в което над пристанището на Севастопол преминаха десетина бойни самолета, сред които свръхзвуковите бомбардировачи Ту-22 и изтребителите Су-27.

След това президентът на Русия положи венец пред мемориала на военнослужещите, защитавали Севастопол в годините на Великата отечествена война, предаде ИТАР-ТАСС.

Пред събралото се множество Путин благодари на кримските ветерани за техните подвизи през войната. "Подвигът на поколенията, които разгромиха фашизма и нацизма, винаги ще бъде пример за мъжество, доблест и несломима сила на волята и пример за безкористна служба към Отечеството", каза Путин.

Той заяви, че връщането на Крим в пределите на Руската федерация е възстановяване на една историческа истина, посочва Франс прес.

"Настоящата 2014 г. ще остане в историята като годината, в която народите, които живеят тук, твърдо решиха да бъдат с Русия, потвърдиха, че държат на историческата истина и на паметта на нашите предци", каза Путин.

След приключване на церемониите, когато Путин се отправяше към колата си, към него се приближиха двама жители на Крим, предаде ИТАР-ТАСС.

Те благодариха на руския президент, че Крим отново е в състава на Русия. На свой ред Путин благодари за подкрепата на кримчани и се ръкува с двамата местни жители.

По-късно руският президент присъства на концерт в Севастопол и подчерта в реч пред събралото се множество, че другите трябва да уважават правата на руснаците, предаде Ройтерс.

"Ние се отнасяме към всички страни, към всички народи с уважение. Ние уважаваме техните законни права и интереси. Но ние искаме всеки да отчита нашите законни интереси, в това число и възстановяването на историческа справедливост и правото на самоопределяне", каза Путин.

Междувременно

украинското външно министерство осъди посещението на руския президент на анексирания от Русия Кримски полуостров като умишлена ескалация на кризата между двете страни, предаде Ройтерс.

"Подобна провокация още веднъж потвърждава, че Русия нарочно се опитва да повиши напрежението в руско-украинските отношения", гласи изявлението на украинското външно министерство.

Генералният секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен заяви в естонската столица Талин, че днешното посещение на Путин на Кримския полуостров е неуместно.

Няма и видимо потвърждение за изтегляне на руските войски от границата с Украйна, добави Расмусен.

По-рано руското външно министерство заяви, че Расмусен трябва да е сляп, щом казва, че не вижда признаци Русия да се изтегля от границата с Украйна.

Расмусен контрира, че няма проблеми със зрението. Путин посещава Крим за първи път след анексирането на полуострова през март.

Белият дом разкритикува визитата на Путин в Крим,

предаде Франс прес.

"Ние не приемаме незаконното анексиране на Крим от Русия. Подобна визита само ще задълбочи напрежението", каза Лаура Лукас Магнусън, говорител на Съвета за национална сигурност към Белия дом.

Нощ. В апартамента на доктор звъни телефона: - Докторе, мъжът ми ме обиди. - И защо ми се обаждате? - Ще му трябват няколко шева...
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Ден за размисъл в Румъния преди президeнтския вот

Ден за размисъл в Румъния преди президeнтския вот

Свят Преди 30 минути

Кандидатите са общо 11, като четирима от тях са независими

Нетипичният метод на балсамиране на "изсъхналия" свещеник

Нетипичният метод на балсамиране на "изсъхналия" свещеник

Свят Преди 35 минути

Този метод за балсамиране никога не е бил виждан досега, казват изследователи

Опасен менингит във Великобритания: Може да доведе до трайна инвалидност и дори смърт

Опасен менингит във Великобритания: Може да доведе до трайна инвалидност и дори смърт

Свят Преди 2 часа

Увеличаващата се антибиотична резистентност прави по-трудна борбата с бактериалните инфекции

<p>Заради влошено здравословно състояние:&nbsp;Вучич прекъсна посещението си в САЩ</p>

Вучич прекъсна посещението си в САЩ заради влошено здравословно състояние

Свят Преди 2 часа

Сръбският президент се е почувствал зле и след консултация с медицинско лице е решил да се прибере в Сърбия

5 знака, че спешно се нуждаете от почивка

5 знака, че спешно се нуждаете от почивка

Любопитно Преди 2 часа

В тази статия ви представяме 5 неочевидни признака, че спешно се нуждаете от почивка

Темпераментните Никол и Радо напуснаха “Един за друг”

Темпераментните Никол и Радо напуснаха “Един за друг”

Любопитно Преди 3 часа

Инфлуенсърите Ивелина и Герман покориха “Платформата на любовта”

След влизане в еврозоната: Банкоматите ще пускат само евро

След влизане в еврозоната: Банкоматите ще пускат само евро

Пари Преди 3 часа

БНБ публикува нови отговори на въпроси, касаещи въвеждането на еврото у нас

ДСБ-София: Кметът на „Оборище” дискредитира Стоян Михалев

ДСБ-София: Кметът на „Оборище” дискредитира Стоян Михалев

България Преди 4 часа

Според формацията Георги Кузмов е заблудил всички страни

С изкуствен интелект: Тръмп пусна своя снимка като папа

С изкуствен интелект: Тръмп пусна своя снимка като папа

Любопитно Преди 4 часа

Това предизвика различни реакции в интернет пространството

Жена загина в Солун, след като бомба избухна в ръцете ѝ

Жена загина в Солун, след като бомба избухна в ръцете ѝ

Свят Преди 4 часа

Инцидентът е станал около 6:00 ч. сутринта на паркинг в близост до банков клон

Антибиотичната резистентност: До 25 години жертвите ще са 10 милиона

Антибиотичната резистентност: До 25 години жертвите ще са 10 милиона

България Преди 4 часа

Бактериите много по-бързо се адаптират в сравнение с възможностите на човечеството да развива нови класове антибиотици, заяви инфекционистът д-р Трифон Вълков

🎖️🇺🇸 Готвят военен парад за рождения ден на Тръмп 🎂🚁

🎖️🇺🇸 Готвят военен парад за рождения ден на Тръмп 🎂🚁

Свят Преди 4 часа

На 14 юни американският президент ще навърши 79 години, а армията на САЩ отбелязва 250 години от създаването си

Още два златни медала за България от Европейското по таекуон-до

Още два златни медала за България от Европейското по таекуон-до

Любопитно Преди 5 часа

Така общият брой на отличията ни след първите три дни е 24

Тръмп върна визите за румънците

Тръмп върна визите за румънците

Свят Преди 5 часа

Румъния беше 43-тата държава, включена в програмата за безвизови пътувания до САЩ

Никол или Радо от “Един за друг” прави повече компромиси? (ВИДЕО)

Никол или Радо от “Един за друг” прави повече компромиси? (ВИДЕО)

Любопитно Преди 5 часа

Двамата не крият симпатиите и антипатиите си към останалите двойки от предаването

Почитаме паметта на свети мъченици и епископ, кои са те

Почитаме паметта на свети мъченици и епископ, кои са те

Любопитно Преди 6 часа

На 3 май отдаваме почит на Тимотей и Мавра, както и на Аргоския епископ Петър Чудотворец