“Smart Коледа” е необходим филм. Идва във времето, когато всички очакваме празника Рождество Христово. Всеки иска да е с близките си хора. Това усещане имах и аз във филма, въпреки че имаше доста смарт устройства и технологии”, сподели Кръстю Лафазанов, който изпълнява една от главните роли в първата българска коледна комедия, при гостуването си в “Здравей, България”. Във филма актьорът влиза в обувките на дядо Коледа и зрителите ще могат да го видят в родните кина от 30 ноември благодарение на “Лента”. На 28 ноември от 18.30 ч. е гала премиерата в Paradise Center, София и желаещите да го гледат първи вече могат да закупят билети.

“Режисьорът Мария Веселинова е явно, че се занимава с деца и усети това, което на тях им е необходимо в този филм”, разкри още Лафазанов. “Хубаво е човек да е дядо, аз вече имам две внучета и се чувствам много добре и в образа на дядо Коледа, и в образа на дядо Кръстю”, пошегува се актьорът в отговор на въпроса дали лесно е влязъл в образа на белобрадия старец.

“Като ми пратиха сценария, бях удивен, защото беше уникален. Страшно много ми хареса”, сподели Константин Гергинов, който влиза в другата главна роля в “Smart Коледа”. В лентата Константин играе малкият Марти, който попада в работилницата на дядо Коледа. Младият актьор разкри, че ще продължи своята кино кариера, но иска да застане и зад камера като режисьор.

“Smart Коледа” разкрива магията на човешките взаимоотношения и как прекомерното стоене пред компютъра ни отчуждава. Смарт технологиите са чудесно нещо, когато ги използваме по предназначение и малко опасни, когато прекаляваме с тях. 9-годишният Марти попада в работилницата на Дядо Коледа и измествайки стария ръководител Работливко (Калин Врачански), решава да я модернизира. Неточност в компютъра обърква работата и Коледа е на път да се провали. Ще успеят ли Марти и елфите да преодолеят различията си в името на празника?

В главните роли са Калин Врачански, когото зрителите ще видят като ръководителя на приказната работилница за играчки Работливко, Кръстю Лафазанов, който се превъплъщава в образа на Дядо Коледа и Константин Гергинов, който играе Марти. Стефания Колева, Станислав Пеев, Радослава Неделчева, Константин Икономов също са част от звездния каст, заедно с още много млади и обещаващи актьори, а Поли Генова и Орлин Павлов имат специално участие във филма.

“Мястото на снимките на филма беше приказно. Всички бяха с невероятно красиви костюми. Искам да благодаря на художниците на костюмите и декора”, сподели още Кръстю Лафазанов.

"Smart Коледа" е заснет основно на две специално изградени снимачни площадки. В създаването на приказните декори участват над 150 техници, които изграждат над 5000 реквизита, 122 различни стъклени и цветни форми и 40 уникални костюма. Продуциран е от филмова компания “Джули Марули Ентъртеймънт“ съвместно с "Ветрогон" и се реализира с подкрепата на Национален филмов център. Филмът беше отличен на фестивала “Златна роза”, а сега предстоят неговата премиера не само в България, но и в Брюксел на 1 декември, и в Лондон на 8 декември по покана на българските общности там.

Ще спасят ли елфите Коледа, какво е елфбук и кой помага на дядо Коледа да отслабне, ще стане ясно от 30 ноември по кината.

"Smart Коледа" е поредната българска кино продукция, която се реализира с подкрепата на NOVA като част от дългосрочната стратегия на медийната група за подкрепа на българските филми на всички платформи.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Ванс: Европа да вземе думите на Тръмп за Гренландия сериозно

Ванс: Европа да вземе думите на Тръмп за Гренландия сериозно

Свят Преди 5 часа

Ако не, „САЩ ще трябва да предприемат нещо по въпроса“

БСП планира цялостна промяна на имиджа си

БСП планира цялостна промяна на имиджа си

България Преди 6 часа

Сред основните цели на левицата е да представи смела и различна мечта за бъдещето на България

Огнен ад в Австралия, не могат да го спрат

Огнен ад в Австралия, не могат да го спрат

Свят Преди 8 часа

Властите отправиха предупреждение за опасност от катастрофални пожари утре

Ураганен вятър помете Меден кладенец

Ураганен вятър помете Меден кладенец

България Преди 10 часа

Вятърът е скъсал електропроводи и повалил няколко дървета и седем електрически стълба в селото

Аварии оставиха голяма част от София без парно и топла вода

Аварии оставиха голяма част от София без парно и топла вода

България Преди 10 часа

В „Люлин“ 3,4,5 и 6 няма парно и топла вода от вчера вечерта

Дрон удари свързан с Русия танкер в Черно море

Дрон удари свързан с Русия танкер в Черно море

Свят Преди 11 часа

Това го е накарало да поиска помощ от турската брегова охрана

Неочаквано завръщане: Кейт Мидълтън и принц Уилям с първи ангажимент за 2026 г.

Неочаквано завръщане: Кейт Мидълтън и принц Уилям с първи ангажимент за 2026 г.

Любопитно Преди 11 часа

Принцът и принцесата на Уелс са съвместни покровители на NHS Charities Together и прекараха време в разговори със здравните работници за натиска, пред който са изправени по време на зимния вирусен сезон

Олимпийска шампионка загуби попечителството над дъщеря си

Олимпийска шампионка загуби попечителството над дъщеря си

Свят Преди 11 часа

Оксана Баюл представя родната си Украйна на Зимните олимпийски игри в Лилехамер през 1994 г., където печели злато в индивидуалната програма по фигурно пързаляне като 16-годишна

Ескалация, какво става в Иран, ще падне ли режимът

Ескалация, какво става в Иран, ще падне ли режимът

Свят Преди 11 часа

Пахлави призова полицията и армията да се обърнат срещу режима

Предадоха на съд обвинените за побоя над шефа на полицията в Русе

Предадоха на съд обвинените за побоя над шефа на полицията в Русе

България Преди 12 часа

Разследването е довършено под ръководството на Окръжна прокуратура – Велико Търново

Русия остави стотици хиляди украинци на тъмно и студено

Русия остави стотици хиляди украинци на тъмно и студено

Свят Преди 12 часа

Метеорологичните условия също създават проблеми за енергоснабдяването на Украйна

Ще се ожени ли Барън Тръмп за принцеса Изабела от Дания заради Гренландия?

Ще се ожени ли Барън Тръмп за принцеса Изабела от Дания заради Гренландия?

Любопитно Преди 12 часа

Ако Доналд Тръмп иска Гренландия, а Дания продължава да отказва да му я предостави, тогава може би проблемът не е в стратегията, а във въображението

Кристин Лагард: Една седмица от присъединяването на България към еврото!

Кристин Лагард: Една седмица от присъединяването на България към еврото!

България Преди 12 часа

Лагард добави, че българските евромонети са влезли в обращение на 1 януари, включително монетата от 1 евро, на която е изобразен свети Иван Рилски,