Viber с нова опция: Безплатни разговори между бизнес и клиенти
Източник: iStock/Getty Images

Rakuten Viber, водещата платформа за разговори и съобщения в страната, обявява глобалното стартиране на “Бизнес обаждания”, опция, предназначена да подобри комуникацията между брандовете и техните клиенти в приложението. Компаниите могат да създадат нов комуникационен канал, позволявайки на клиентите да правят безплатни международни разговори до техните стационарни номера директно през платформата– уникална услуга в сферата на комуникационните приложения.

Източник: Viber

Новото предложение е мощен инструмент за бизнеси от различните индустрии и е особено ценно за фирми, които оперират с колцентрове. Обажданията в приложението могат да са от различно естество, като помощ при запитвания за продукти, проследяване на поръчки и следпродажбено обслужване в сектора на търговията на дребно и доставките. Банките могат да отговарят на запитвания по сметки, да насрочват срещи, да управляват транзакции, да предлагат финансови съвети и поддръжка, докато аптеките могат да помогнат с информация за рецепти, да споделят информация за графици на клонове и да предоставят консултации относно лекарствени продукти.

Проучванията сочат, че 91% от потребителите предпочитат брандове, които предлагат опция за обаждане или съобщение. В комбинация с услугата “Бизнес съобщения”, новата функционалност “Бизнес обаждания” подобрява и допълва текущия комуникационен пакет с услуги за бизнеса, предоставяни от Rakuten Viber. Така платформата предлага на потребителите свободата да избират предпочитания от тях метод за комуникация с даден бранд, независимо дали е с обаждане или съобщение.

Опцията за обаждане до бизнеси позволява на потребителите да извършват разговори безпроблемно в рамките на Viber, премахвайки необходимостта от използване на други приложения. Това отваря допълнителни възможности за продажби на продукти по време на разговори и улеснява моменталната обработка на заявки, в резултат намаляват оплакванията от клиенти и репутацията на бранда се подобрява. Ранно регистрираните компании имат възможност да създадат публични бизнес профили с вграден бутон “Бизнес обаждания” или да добавят опцията към съществуващите им профили в приложението, което позволява на клиентите лесно да откриват и да се обаждат на дадената компания. Потребителите могат също така да стартират обаждане с бизнес директно от чат - например да се свържат с куриер, за да пренасочат доставка след получаване на известие. Брандовете могат да включат линк за обаждане във Viber на своите уебсайтове, което още повече да улесни клиентите да се свързват с тях.

Потребител, който се свързва с бранд директно от чат чрез Viber “Бизнес обаждания”

Всички бизнес разговори ще бъдат безплатни за клиентите, независимо от местоположението им. Това е особено полезно за обслужване на клиенти, обаждащи се от чужбина, като например чуждестранен турист, търсещ информация за своята резервация, или клиент на местна банка, който има проблеми с кредитната си карта в чужбина. Услугата позволява да се подсили глобалната достъпност на бранда, да се подобри кризисния мениджмънт и да се установи конкурентно предимство чрез предоставяне на безплатни обаждания за поддръжка за клиенти от всяка точка на света. Бизнесите могат или да изберат конкретен номер за Rakuten Viber, или да продължат да използват своя досегашен кол център номер.

„Rakuten Viber е първото приложение за комуникация, което предложи бизнес съобщения преди девет години, променяйки начина, по който бизнесът се свързва с клиентите си. Оттогава разработваме стабилна екосистема за бизнес съобщения и сега правим значителна крачка напред, като въвеждаме бизнес разговори в приложението - уникално за пазара предложение“, казва Кристина Констандаке, главен директор по приходите в Rakuten Viber. „Да сме суперприложение означава да предоставяме на нашите потребители голям набор от услуги с добавена стойност, отговарящи на ежедневните им нужди и същевременно да предлагаме на брандовете повече възможности да се свързват със своите клиенти. Това нововъведение бележи следващата стъпка от нашето глобално позициониране като суперприложение."

Viber “Бизнес обаждания” вече е достъпна за глобална интеграция. За да използват опцията, брандовете могат да се обърнат към официалните партньори на Rakuten Viber или да се свържат с екипа на Rakuten Viber и научат как да започнат.

За да научите повече за “Бизнес обаждания”, посетете тази страница.

Относно Rakuten Viber

Rakuten Viber свързва хората. Без значение кои са и откъде са. Глобалната потребителска база има достъп до набор от функции като индивидуални чатове, видео разговори, групови съобщения и актуализации, както и дискусии с техните любими брандове и знаменитости. Rakuten Viber гарантира на потребителите сигурна и безплатна среда, в която да споделят своите емоции. Rakuten Viber е част от Rakuten Group, Inc., световен лидер в електронната търговия и финансовите услуги.

За бизнеса, Rakuten Viber предлага богати решения за бизнес комуникация (бизнес съобщения, чатботове), дисплейни реклами, брандирани стикери, филтри и решения за бизнес разговори. Всички тези инструменти помагат на бизнеса да достигне до своите клиенти на всеки етап от клиентското преживяване.

Всички частни и групови чатове, както и частни разговори във Viber, са защитени чрез вградено криптиране от край до край, а Viber Business Messages има криптиране при пренос, така че потребителите и брандовете могат да бъдат сигурни, че техните разговори са винаги защитени.

– Скъпа, какво ще кажеш за едно романтично пътуване? – Къде? – До хладилника и обратно – донеси ми бира!
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>Съдия блокира разполагането на Националната гвардия в Илинойс</p>

Съдия блокира разпореждането на Тръмп за разполагане на Националната гвардия в Илинойс

Свят Преди 7 минути

Това става пет дни след като друг американски съдия блокира подобно разполагане в Портланд, Орегон

<p>Разговорът за болничния, който всички обсъждат</p>

Мениджър срещу служител: Разговорът за болничния, който всички обсъждат

Свят Преди 38 минути

"Не съм ученик…" - репликата, която разтърси интернет

<p>Vivacom 5G Tab: достъпната мобилна продуктивност</p>

Vivacom 5G Tab прави мобилната продуктивност достъпна

Технологии Преди 1 час

Най-после хардуер, софтуер, цена и качество не си пречат едни на други и пред нас стои достъпен таблет, който можем да използваме пълноценно

Четирима воини са застрашени от елиминация в “Игри на волята”

Четирима воини са застрашени от елиминация в “Игри на волята”

Любопитно Преди 8 часа

Теодор-Чикагото, Гордиенко, Йоанна и Мирослав ще се срещнат на Арената утре вечер

Лидерът на йеменските хути: Ще следим дали Израел изпълнява споразумението с "Хамас"

Лидерът на йеменските хути: Ще следим дали Израел изпълнява споразумението с "Хамас"

Свят Преди 8 часа

Той подчерта, че движението трябва да остане в най-висока степен на бдителност и готовност

Трима арестувани по подозрение в терористичен заговор срещу белгийския премиер

Трима арестувани по подозрение в терористичен заговор срещу белгийския премиер

Свят Преди 8 часа

Младежите са били арестувани в Антверпен по подозрения за подготовка на "терористичен атентат от джихадистки тип срещу политици"

Български триумф: Карлос Насар грабна златото с 222 кг рекорд

Български триумф: Карлос Насар грабна златото с 222 кг рекорд

България Преди 9 часа

Той спечели трета световна титла във вдигането на тежести при това с нов световен рекорд в изтласкването

Тръмп: Заложниците от Газа ще бъдат освободени в понеделник или вторник

Тръмп: Заложниците от Газа ще бъдат освободени в понеделник или вторник

Свят Преди 9 часа

Очаква се "Хамас" да освободи 20-те живи заложници едновременно 72 часа след началото на прекратяването на огъня

Почина дъщерята на Пол Нюман - актрисата и продуцент Сюзън Кендъл

Почина дъщерята на Пол Нюман - актрисата и продуцент Сюзън Кендъл

Свят Преди 10 часа

Дъщерята на покойния Пол Нюман и първата му съпруга Джаки Уите е издъхнала вследствие на усложнения, причинени от хронични здравословни проблеми

<p>Ето какво пишеше в бележката, която Рубио подаде на Тръмп</p>

Ето какво пишеше в бележката, която Рубио подаде на Тръмп

Свят Преди 11 часа

Бележката даде известна представа за това как се управлява профилът на президента в социалните медии

Обезвредиха опасни боеприпаси в кв. "Бояна"

Обезвредиха опасни боеприпаси в кв. "Бояна"

България Преди 11 часа

По време на изкопни дейности в столичния квартал са открити гранати

<p>&quot;Дайте Нобеловата награда за мир на Доналд Тръмп, той я заслужава!&quot;</p>

Нетаняху: Тръмп заслужава Нобелова награда за мир

Свят Преди 12 часа

"Дайте Нобеловата награда за мир на Доналд Тръмп, той я заслужава!", написа израелският премиер

Бедствено положение в Русенско: Започна евакуация заради риск от скъсване на дига

Бедствено положение в Русенско: Започна евакуация заради риск от скъсване на дига

България Преди 12 часа

Бедственото положение е в сила от днес до 23:59 часа на 11 октомври

Чичо и племенник пребиха до смърт 63-годишен пастир в Пазарджишко

Чичо и племенник пребиха до смърт 63-годишен пастир в Пазарджишко

България Преди 13 часа

Случаят е от нощта срещу 3 октомври, когато двамата мъже посетили стопански двор в землището на Ракитово, където жертвата живеел и работел като пастир

Тръмп ще посети Израел в неделя

Тръмп ще посети Израел в неделя

Свят Преди 13 часа

Съобщението дойде, след като Тръмп обяви, че Израел и "Хамас" са се споразумели за примирие в Газа и освобождаване на заложници

Заради еврото: Правителството предлага 31 декември и 2 януари за почивни

Заради еврото: Правителството предлага 31 декември и 2 януари за почивни

България Преди 13 часа

Според финансовия министър Теменужка Петкова, обявяването на двата дни за почивни ще позволи извършването на ключови дейности по пренастройка и обновяване на финансови, административни и информационни системи