Български дебют за Audi Q8, X6 и GLE Coupe трябва да се притесняват
Източник: Vesti.bg

В понеделник в Сан Франциско се състоя официалната премиера на първия електрически SUV на Audi. Ден по-късно на родна земя бе премиерата на Q8, с който компанията влезе в сегмента на BMW X6 и Mercedes GLE Coupe. Събитието бе отпразнувано подобаващо в столичния Интер Експо Център.

Макар да влиза много късно в конкуренция с X6 и GLE Coupe, новият Q8 определено предлага най-атрактивната визия сред германските си конкуренти, като единствено Lambo Urus изпъква с повече агресия.

Визуално Q8 интерпретира по нов начин дизайнерския език на марката, с което изпъква пред Q7. Това ще рече много агресивна предница, доминирана от огромната радиаторна Singleframe решетка с шест вертикални ламела. Тя е заобиколена от тънки матрични LED фарове. Масивната C-колона и леко спускащата се назад линия на покрива характеризират профила, докато отзад стоповете преминават през цялата дължина на задницата, нещо което вече бе наложено от А7 и А8.

Q8 е дълъг 4,99 м, широк е 2 м и е висок 1,71 м, с които размери той е по-широк, по-къс и по-нисък от Q7. Важното е, че междуосието му е почти 3 метра, което е гаранция за огромни вътрешни размери. По-точно казано: той е най-просторния спрямо преките си конкуренти модел, като ги бие по дължина на интериора и свободно пространство в областта на главите на пътниците. Третият ред седалки се плъзга напред и назад. Багажникът предлага обем от 605 литра (при два реда седалки), а ако облегалките бъдат сгънати, товарният обем стига 1755 литра.

Източник: Vesti.bg

Задвижването на модела се осигурява от 3,0-литров TDI двигател (Q8 50 TDI), който работи съвместно с мека хибридна система. 48-волтовата електрическа система разчита на литиево-йонен пакет батерии, разположени под пода на багажника, и 48-волтов алтернатор стартер (BAS). По време на спиране се възстановява до 12 kW ток, който се връща в батерията. Между 55 и 160 км/ч Q8 може да се движи с изключен двигател до 40 секунди, ако водачът свали крака си от педала на газта. Това позволява икономия на до 0,7 л/100 км, което прави среден разход от 6,6 л/100 км и 172 г/км емисии СО2, но по цикъла NEDC. Иначе мощният 286 к.с. и 600 Нм V6 двигател гарантира ускорение до 100 км/ч за 6,3 сек. Това не е нещо невероятно, но все пак в базовото си оборудване Q8 50 TDI тежи 2145 кг. През 2019 г. за модела ще се предложат още два двигателя.

Водачът може да избира между седем режима на задвижване: comfort, auto, dynamic, individual, efficiency, allroad и offroad, като последният е в комбинация само с адаптивно въздушно окачване. В различните режими пътният просвет може да достигне до 254 мм, като ходът му е цели 90 мм.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още любопитно съдържание последвайте страницата ни в Instagram.

Автономните автомобили може да се превърнат в ново оръжие за терористите

Купуваш апартамент в Китай, подаряват ти BMW

„Дизелгейт ли”? VW е на път към пореден рекорд

Полицай: -Защо колата ви се движи на зиг-заг? -Ами, изпих няколко чаши. -Това не е причина да давате на жена си да кара.  
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>КОП30 приключи без обвързващо споразумение за изкопаемите горива</p>

Конференцията за климата в Бразилия приключи без обвързващо решение за изкопаемите горива

Свят Преди 26 минути

Световни лидери изразиха разнопосочни реакции след подписването на документа

Болсонаро е арестуван, след като разтопил с поялник електронната си гривна

Болсонаро е арестуван, след като разтопил с поялник електронната си гривна

Свят Преди 56 минути

Адвокатите на бившия бразилски президент обаче отричат тези твърдения

Домашен хляб без месене: Проста рецепта, която всеки може да приготви

Домашен хляб без месене: Проста рецепта, която всеки може да приготви

Любопитно Преди 10 часа

Хлябът в плик за печене, се получава пухкав, ароматен и с хрупкава коричка

Протестиращи в Сърбия искат отговорност за нападенията срещу студенти

Протестиращи в Сърбия искат отговорност за нападенията срещу студенти

Свят Преди 10 часа

Трагедията на гарата в северния град Нови Сад на 1 ноември 2024 г. предизвика до голяма степен мирно национално протестно движение, водено от университетски студенти и преподаватели

Газа и Израел се обвиняват взаимно за неспазване на примирието

Газа и Израел се обвиняват взаимно за неспазване на примирието

Свят Преди 11 часа

Израел и Хамас се споразумяха за посредническото на САЩ прекратяване на огъня, което влезе в сила на 10 октомври

.

Тръмп: Предложеният план за мир в Украйна не е окончателен

Свят Преди 12 часа

„Войната трябва да приключи по един или друг начин“, заяви Тръмп пред репортери

,

Вендинг автоматите в риск преди въвеждането на еврото

България Преди 12 часа

Съгласно закона устройствата на самообслужване, които приемат плащания в брой, трябва да работят само с евро

сватба

146-сантиметрова булка се качи на стол, за да каже „Да“ на 190-сантиметровия си младоженец

Любопитно Преди 12 часа

Тъй като жената е значително по-ниска, хората често бъркали мъжа с по-големия ѝ брат или настойник

,

Зеленски нареди одит на украинския отбранителен сектор

Свят Преди 13 часа

Миндич и друг заподозрян, също укриващ се, Александър Цукерман, бяха добавени днес към списъка на издирваните от Украйна лица, съобщи министерството на вътрешните работи

Силен снеговалеж изненада Босна и Херцеговина

Силен снеговалеж изненада Босна и Херцеговина

Свят Преди 13 часа

В понеделник се очаква слънчево време с постепенно заоблачаване през деня

Борисов: Приветствам усилията на САЩ и на Тръмп за справедлив мир в Украйна

Борисов: Приветствам усилията на САЩ и на Тръмп за справедлив мир в Украйна

България Преди 13 часа

Това написа лидерът на ГЕРБ в профила си във фейсбук

Фридрих Мерц призова Русия да спре агресията срещу Украйна

Фридрих Мерц призова Русия да спре агресията срещу Украйна

Свят Преди 14 часа

Той изтъкна, че Русия има отговорността да спре огромното въздействие на войната върху световната икономика

Александър Йорданов: Идват добри дни за българската демокрация

Александър Йорданов: Идват добри дни за българската демокрация

България Преди 14 часа

„От първия ден като президент Радев е опозиция на България – на държавата, не на партиите“, заяви бившият евродепутат

Европа изпратила на САЩ свой проект за спиране на конфликта в Украйна

Европа изпратила на САЩ свой проект за спиране на конфликта в Украйна

Свят Преди 14 часа

Според списанието, европейските лидери работят по контрапредложения от петък вечерта

Израелски въздушни удари убиха девет души в Газа

Израелски въздушни удари убиха девет души в Газа

Свят Преди 15 часа

Свидетели и лекари съобщиха, че първата атака е поразила кола в гъсто населената квартал Римал, като я е запалила