Путин: Русия не се кани да напада никого
Владимир Путин   
Източник: ЕПА/БГНЕС

Р уският президент Владимир Путин определи т. нар. руска заплаха като измислица на онези, които искат да трупат капитал от този мит, от ролята си на авангард в борбата с Русия, да получават някакви бонуси и преференции, и това е очевидно за всички, за лидерите на водещите европейски страни, предаде ТАСС.

Говорейки на заседание на инвестиционния форум „Русия зове”, той напомни, че преди САЩ са казвали на страните в Европа, че ги защитават от съветската заплаха и те трябва да плащат за това.

Медведев: Европа е уморена от САЩ

Днес това вече не работи.

Въпреки всички проблеми с Украйна, със спекулациите около Крим и Донбас, всички прекрасно разбират, че Русия не се кани да напада никого”, подчерта Путин.

Той изрази мнение, че резултатите от разпадането на СССР са се оказали по-лоши и от най-песимистичните очаквания. „Резултатите от неефективната икономическа политика в СССР се отразиха и върху политическата сфера. Наистина, резултатите от разпадането се оказаха много по-лоши от онова, което хората си мислеха и което не можеха да подозират и в най-лошите си очаквания”, каза руският президент.

Говорейки за сътрудничеството със САЩ, Путин отбеляза,че има много съвпадащи позиции за съвместна работа.

„Ние сме готови да работим заедно в такава степен, в каквато са готови за същото и нашите американски партньори”, посочи руският президент.

Путин: Не съм радостен, че НАТО приближава Русия

Той изрази надежда, че вътрешнополитическите фактори в САЩ, които досега влияят негативно на двустранните отношения, все някога ще престанат да действат.

Спирайки се на темата за Украйна,

руският президент изрази мнение, че новият му украински колега Володимир Зеленски искрено иска да подобри ситуацията в района на конфликта със сепаратистите в източната част на страната.

Запитан какви са личните му отношения със Зеленски, Путин отговори лаконично: „Никакви! Не съм го виждал никога. Разговаряхме по телефона. Струва ми се, че той е симпатичен и искрен човек и иска да промени положението към по-добро, включително и в Донбас”.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още актуални новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Разкриха истината зад скандала в асансьора между Джей Зи и Соланж Ноулс

Разкриха истината зад скандала в асансьора между Джей Зи и Соланж Ноулс

Любопитно Преди 2 часа

Модният дизайнер Оскар Г. Лопес, създал роклята на Рейчъл Рой за Met Gala през 2014 г., твърди, че комплимент от страна на Джей Зи към Рой по време на събитието е разстроил сестрата на съпругата му – Бионсе Ноулс

Жаир Болсонаро подкрепи кандидатурата на сина си за президент на Бразилия

Жаир Болсонаро подкрепи кандидатурата на сина си за президент на Бразилия

Свят Преди 2 часа

Флавио Болсонаро написа в социалната мрежа "Екс", че е бил избран от баща си за "мисията да продължим нашия проект за страната"

Зеленски благодари на Тръмп за 7 върнати украински деца от Русия

Зеленски благодари на Тръмп за 7 върнати украински деца от Русия

Свят Преди 5 часа

Украинският президент добави, че все още има хиляди деца, които трябва да бъдат върнати в Украйна

Задържаха гръцкия модел Анастасиос Михайлидис от случая „Хасърджиев”

Задържаха гръцкия модел Анастасиос Михайлидис от случая „Хасърджиев”

България Преди 6 часа

По искане на Софийска районна прокуратура е образувано производство срещу него

Какво постигнаха Путин и Моди на срещата в Делхи

Какво постигнаха Путин и Моди на срещата в Делхи

Свят Преди 6 часа

Ето какво всъщност получиха Делхи и Москва от посещението

Звездата от „Емили в Париж“ Джереми О'Харис арестуван на летището в Япония

Звездата от „Емили в Париж“ Джереми О'Харис арестуван на летището в Япония

Свят Преди 7 часа

О'Харис е бил задържан на 16 ноември на летище Наха, след като митнически служител открил в багажа му 0,78 грама кристали, съдържащи синтетичния наркотик MDMA

Тристранката заседава в понеделник за Бюджет 2026

Тристранката заседава в понеделник за Бюджет 2026

България Преди 7 часа

В дневния ред на съвета са предвидени три точки

Европрокуратурата разследва ДДС измама за над 13 милиона евро, има арестувани

Европрокуратурата разследва ДДС измама за над 13 милиона евро, има арестувани

България Преди 7 часа

В хода на акцията са задържани шестима български граждани

Кораб, плаващ под флага на Гана, е блокиран до Ахтопол (ВИДЕО)

Кораб, плаващ под флага на Гана, е блокиран до Ахтопол (ВИДЕО)

България Преди 7 часа

По неофициална информация на борда на плавателния съд има 10 души екипаж

Снимката е илюстративна

Лекарите бият тревога заради опасна тенденция, обхващаща Европа

Свят Преди 8 часа

Жабите са били използвани в древен Египет и Китай за лечение на отоци, сърдечна недостатъчност, ухапвания от змии, епилепсия и инфекции

Задържаха 55-годишен мъж, разпространявал порнография с непълнолетни

Задържаха 55-годишен мъж, разпространявал порнография с непълнолетни

България Преди 8 часа

Обвиняемият е държал в телефона си множество снимки, които изобразяват открито сексуално поведение

Визията на Амал Клуни, която всички сме забравили

Визията на Амал Клуни, която всички сме забравили

Любопитно Преди 8 часа

Амал Клуни впечатли с два различни бляскави тоалета на Лондонския филмов фестивал – през 2021 г. с бяла рокля с пера на премиерата на „The Tender Bar“ и през 2025 г. с мека розова рокля на Tamara Ralph, възраждайки стила „шоу-звезда“ и демонстрирайки еволюцията на своята визия

<p>Арестуваха&nbsp;OnlyFans звездата Бони Блу</p>

OnlyFans звездата Бони Блу задържана от полицията в Бали заради порнография

Свят Преди 8 часа

Британската звезда от филмите за възрастни и група от 17 туристи на възраст между 19 и 40 години от Австралия и Обединеното кралство бяха задържани от полицията

Бивша балерина измести Тейлър Суифт, за да стане най-младата жена милиардерка, успяла със собствени усилия

Бивша балерина измести Тейлър Суифт, за да стане най-младата жена милиардерка, успяла със собствени усилия

Свят Преди 8 часа

29-годишната Луана Лопес Лара влиза в класацията на милиардерите след стремителния успех на платформата за предсказуеми пазари Kalshi

Netflix купува Warner Bros в сделка за 72 млрд. долара след ожесточена надпревара

Netflix купува Warner Bros в сделка за 72 млрд. долара след ожесточена надпревара

Свят Преди 8 часа

Стрийминг гигантът изпреварва Paramount и Comcast и се готви за най-мащабното медийно сливане в индустрията

Атанас Зафиров инспектира критични участъци по поречието на Струма

Атанас Зафиров инспектира критични участъци по поречието на Струма

България Преди 8 часа

По време на обхода стана ясно, че за почистването на реките в урбанизираните територии се отделят средства за общините, докато държавните са в растителност и недобре проходими