Ди ия
премахва ограниченията на пазара на труда за българи и румънци, съобщи
румънската агенция Медиафакс.
Рестрикциите
за български и румънски работници в кралството отпадат от 1 май, според
румънската агенция по трудовата заетост.
От
тази дата гражданите на двете балкански държави ще могат да се трудят в Даниябез да имат нужда от разрешение, при равни условия с датските поданици и
гражданите на другите страни от Европейския съюз.
Чуждите
компании, които командироват работна ръка в страната, са задължени от 1 май да
се регистрират в датския регистър на чуждите доставчици на услуги преди да
започнат дейността си на територията на Дания.
През
януари датското правителство стигна до споразумение с парламентарните партии да
бъдат премахнати преходните условия за достъп до пазара на труда за българи и румънци.
Договорът
за присъединяване към ЕС на страните от Централна и Източна Европа позволява
страните членки да приемат временни мерки за ограничаване на достъпа до пазара
на труда за новите членки в период до седем години.
Източник:
ЕПА/БГНЕС