Електронни звезди в Борисовата градина
Мориц фон Освалд трио   
Източник: Мелоу мюзик
Ие естни музиканти и новоизгряващи звезди на световната електронна сцена за първи път ще свирят в София в рамките на музикалния фестивал "Мелоу мюзик" (MellowFestival.com).

Той започва в 18 ч. на 27 май на открита сцена в Борисовата градинa, а билетите вече са в продажба в мрежата на Ивентим. Цената на пас за целия фестивал е 40 лв., а на еднодневeн билет - 20 лв.

За да запази парка чист и зелен, фестивалът по идея на "Списание 1" потърси помощта на "Горичка" и събра отряд от зелени ентусиасти, които ще се грижат за безупречната чистота на тревните площи и алеите.

Програмата вече потвърдена.

До езерото с лилиите в парка фестивалът ще открият Auditory Ossicles - българска спейсджаз банда, чийто дебютен албум Oddity е интересна смесица от майсторски извлечени звуци.

След тях ще забият Moritz von Oswald Trio, водени от "бащатa на техното".

Това е шанс да видим и чуем на живо трима легендарни музиканти - основоположници на берлинската сцена през 90-те и главни виновници за преоткриването на дъб електрониката: Мориц фон Освалд, Макс Лодербауер и Владислав Дилей.

Последни преди нощната сцена "Мелоу найт" са King Midas Sound - новият проект на Кевин Мартин, Роджър Робинсън и вокалистката Хитоми. Триото миксира интимна градска поезия с тежки бас линии, създавайки дълбок и въздействащ звук.

Вторият фестивален ден - 28 май, петък,

започва в същия час с диджей сет на турския продуцент Онур Енгин, чиито миксове са едновременно пътешествие назад във времето и поглед към бъдещето. Негов специалитет са преработките на соул и джаз парчета от 70-те, смесени с авторски фънки хипхоп звук.

След него на сцената ще се качат шведите Fontän (Йеспер Яролд и Йохан Мелин) с техния стил на границата между сайкъделик, електроника и поп с фолк примеси. Двамата експериментатори споделят, че черпят вдъхновение от документални филми за еволюцията, природата и животните.

Втората вечер от безплатната сцена "Мелоу оупън" ще завърши с проекта Help Me Jones, базиран в София, обработван технически в Алма Ата, Казахстан, и живеещ в интернет.

Създатели на проекта са Константин Тимошенко и Марий Росен. Със смес от ню ейдж и синтпоп те ще ни заредят с настроението и електронния звук на 80-те. След "Мелоу мюзик" те ще радват и публиката на фестивала "Екзит".

Мартин Коевски, известен повече като Clipper,

ще открие последната вечер на безплатната сцена в Борисовата градина на 29 май, събота.

Миксовете му са смесица от най-различни стилове и препратки към 70-те и 80-те, като електро, козмик, диско, итало, и са перфектното вдигащо начало за още една силна вечер.

Веднага след него виенската банда Elektro Guzzi ще изпълнят техно с помощта единствено на китара, бас и барабани. Самите те скромно казват, че просто търсят модерната форма на танцувалната музика. Дебютният им албум излиза на 17 май за култовия лейбъл Macro.

Еклектичните сетове на Фин Йохансен, един от най-търсените диджеи в цял свят, са съчетание между танцувална музика, съвременна електроника и неговите просторни познания за историята на музиката.

Фин е и музикален журналист, автор в двете най-авторитетни издания за електронна музика - De:Bug и Resident Advisor. Участието му на фестивала в София е повече от категорична оценка за селекцията.

Триото Brandt Brauer Frick ще закрият последната вечер на откритата сцена и, колкото и невероятно да звучи, ще демонстрират къде

класическата музика може да се срещне с техното

Графикът им след "Мелоу мюзик" е запълнен с участия по фестивали в цяла Европа, а през септември издават албум и се отправят на световно турне.

Организаторите, заедно с "Горичка" и цял отряд по чистота, се ангажират с мисията да запазят парка чист и зелен.

"Вярваме, че всички, които дойдат в Борисовата за вечерна доза мелоу музика, ще се отнесат с респект към това прекрасно място и ще ни помогнат да го оставим безупречно чисто", казва Ивайло Спасов, селектор на фестивала.

Фестивалната зона ще бъде оборудвана с всички екстри и удобства за максимално безгрижно изкраване - собствена валута, барове и сандвичи на разумни цени.

За всички, които ще продължат партито и след 22,30 ч. на "Мелоу найт" в "Интер експо център", е осигурен транспорт между двете сцени.
Мъж към жена си: – Колко време ти трябва да се приготвиш? – Само пет минути! – Това е добре. – ...След като сиизм ия…
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Република Молдова: Тежко историческо бреме, несигурно бъдеще

Република Молдова: Тежко историческо бреме, несигурно бъдеще

Свят Преди 26 минути

От началото на руската война срещу Украйна през февруари 2022 година Молдова все по-често попада във фокуса на общественото внимание

Кой е Джей Кери? Ветеранът, който изгори американското знаме

Кой е Джей Кери? Ветеранът, който изгори американското знаме

Свят Преди 31 минути

Върховният съд на САЩ постанови през 1989 г., че горенето на знамето е защитено от Първата поправка като легитимна политическа изява

Край на статичния гейминг

Край на статичния гейминг

Технологии Преди 1 час

Rexona и П.Е.Ш.О. превъртат играта

Доналд Тръмп показа нова синина на ръката си (СНИМКИ)

Доналд Тръмп показа нова синина на ръката си (СНИМКИ)

Свят Преди 1 час

Белият дом твърди, че повтарящите се синини по ръката на президента са резултат от често ръкостискане и употреба на аспирин

Унгария се ядоса на ЕК, заради украинските удари в Русия

Унгария се ядоса на ЕК, заради украинските удари в Русия

Свят Преди 1 час

Сиярто: Прекъсванията на „Дружба“ правят доставките за Унгария и Словакия физически невъзможни

Франция е на прага на политическа криза

Франция е на прага на политическа криза

Свят Преди 2 часа

Байру разтърси вчера политическия елит в страната с неочаквания си ход да поиска вот на доверие

Обявиха извънредно положение заради рекордна детска смъртност в Мисисипи

Обявиха извънредно положение заради рекордна детска смъртност в Мисисипи

Свят Преди 2 часа

От 2014 г. досега в щата са починали 3527 бебета, преди да навършат една година

Водна война се задава между най-големите ядрени сили в Азия

Водна война се задава между най-големите ядрени сили в Азия

Свят Преди 2 часа

Проектът рискува да намали водоснабдяването през сухия сезон с до 85%

Проучване: Смесването на кафе и антибиотици може да е лоша идея

Проучване: Смесването на кафе и антибиотици може да е лоша идея

Любопитно Преди 2 часа

Една дневна чаша кафе може да намали ефектите на някои антибиотични лечения

Кой е Хамнет Шекспир? Загубеният син на Уилям Шекспир, който вдъхнови „Хамлет“

Кой е Хамнет Шекспир? Загубеният син на Уилям Шекспир, който вдъхнови „Хамлет“

Любопитно Преди 2 часа

През 1596 г. Шекспир губи единствения си син. Хамнет Шекспир е бил само на 11 години, когато умира

e

Живот с дълъг COVID, сравним с Паркинсон и инсулт

Любопитно Преди 3 часа

Когато повечето хора мислят за COVID сега, те си представят краткотрайно заболяване като настинка

Две деца избягаха от детска градина в Сапарева баня

Две деца избягаха от детска градина в Сапарева баня

България Преди 3 часа

Открити са в магазин невредими и в добро състояние

Богатство на Карлос Алкарас е разкрито – и защо звездата все още живее с родителите си

Богатство на Карлос Алкарас е разкрито – и защо звездата все още живее с родителите си

Любопитно Преди 3 часа

22-годишният тенисист разполага с колосално богатство от 48 милиона долара

Изпращат в Плевен екипи на ВиК от цялата страна

Изпращат в Плевен екипи на ВиК от цялата страна

България Преди 3 часа

Те ще трябва да установят всички течове и кражби на вода, съобщи регионалният министър Иван Иванов

<p>Скръб и бюрокрация: Семейство не може да погребе близка, убита в Украйна</p>

Агония за семейството на хуманитарен работник, убит при руски удар с дрон

Свят Преди 4 часа

Има "достатъчно доказателства", за да се потвърди смъртта на Льюис Марфи