И нджев е убеден, че в продължение на пет години президентът (President.bg) продължава да бойкотира Би Ти Ви.

Ето и самият финал на неделния разговор в студиото на Инджев с работещия за БСП социолог Михаил Мирчев, депутата от ДСБ и политолог Светослав Малинов и депутата от "Атака" Станислав Станилов, както е публикуван на сайта на Би Ти Ви (bTV.bg):

... Водещ: Като стана дума за кухни и за компромати, да ви попитам, сега може би ще ви прозвучи странно, но получихме имейли, в които се твърди, че г-н Първанов притежава мезонет за 100 хил. долара в здание на централен булевард в София.

Съжалявам, че трябва да кажа нещо, което, признавам, не съм проверил, но ако има нещо такова, възможно ли е да бъде доказано така ли е или не? Тук се намесва името на г-н Манджуков, който той е наградил с орден.

М. Мирчев: Ами това е типичен дребнав компромат. Нека се извади на масата и да се проверят фактите. Нищо лошо не виждам един президент да има един мезонет за сто и... за какво казахте?

Водещ: 100 хил. евро на булевард...

М. Мирчев: Значи това е 150-200 хил. лева, което е голям апартамент, такава му е стойността, около 120-150 квадрата в София.

Водещ: Намекът е, че тук се търси връзка с награден от него...

М. Мирчев: Такива апартаменти имат страшно много хора, защо пък президентът да няма такъв апартамент.

Ст. Станилов: С президентска заплата. . .

М. Мирчев: Въпросът е как е купен, с какъв кредит, дали е официално, дали е на негово име или на някаква 15-та братовчедка, това са важните неща, въпросът е да се сложат на масата. Но това е от най-дребнавите и грозни компромати, ако такова нещо е пуснато.

Водещ: Последна реплика, че трябва да...

Св. Малинов: Но трябва да се знае, че г-н Първанов наистина награди г-н Манджуков, един оръжеен търговец. Наистина награди г-н Мръчков, главен прокурор по време на възродителния процес. Това е в пъти по-скандално от това каква собственост притежава държавният глава.

Водещ: Добре. Съжалявам, аз съм водещ, не би трябвало да се присъединявам, но тъй като вече в няколко предавания и аз дори го призовах лично да вземе отношение - той награди един човек, който претендира да е бивш генерал от съветското военно разузнаване, Петър Христозов, който се изявява като уж писател и клепа наляво и надясно.

Срещу него има страшно много обидени хора от негови клевети, изписани по книгите му, но както и да е. Съжалявам, че трябваше да се присъединя към една от репликите. (Вж. пълната стенограма от предаването в неделя, 8 октомври).

Иво Инджев е на 51 години, завършил е история на арабския Изток в Московския държавен университет, работил е като репортер в редакция "Международна информация" на БТА и е бил кореспондент на агенцията в Бейрут.

Беше назначен от президента Желю Желев за главен директор на БТА на 29 декември 1990 г. и остана на този пост до април 1993 г., когато беше уволнен по странен начин (поради неизяснения по онова време юридически статут на националната информационна агенция) от министър-председателя Любен Беров.

След това беше главен редактор на вестниците "Експрес" и "Демокрация", коментатор в софийското бюро на радио "Свободна Европа", а в Би Ти Ви е от създаването й.

В периода 1994-96 г. беше вицепрезидент на Асоциацията на европейските журналисти. Владее арабски, английски и руски, ползва немски език.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
МЗ: Регистрирани са 328 случая на морбили в седем области на страната

МЗ: Регистрирани са 328 случая на морбили в седем области на страната

България Преди 1 минута

От всички заболели от морбили 270 са деца

Обрат във времето преди уикенда: Поройни дъждове, бурен вятър и ледени късове

Обрат във времето преди уикенда: Поройни дъждове, бурен вятър и ледени късове

България Преди 7 минути

Вижте прогнозата за времето за следващите няколко дни

София - Софийски градски съд - дело срещу Мирослав Василев, прегазил полицай на пътя

Осъдиха шофьора, блъснал патрулка и убил полицай

България Преди 26 минути

Подсъдимият получи и 6-годишна забрана да сяда зад волана, но присъдата за смъртта на служителя на МВР все още не е окончателна

<p>Кой работи най-малко&nbsp;в Европа? Българите се нареждат в топ 3 по най-дълга работна седмица</p>

Евростат: България е сред шампионите по най-дълга работна седмица в целия Европейски съюз

България Преди 31 минути

Докато в Европа работните часове падат, българите се трудят средно по 38,7 часа седмично – веднага след Гърция и на светлинни години от Нидерландия

,

Синът на Анджелина и Брад изненада с шокираща визия: Нокс Джоли-Пит с яркооранжева коса

Любопитно Преди 39 минути

17-годишният тийнейджър показа синини от тренировки по муай тай и демонстрира ексцентричен стил по улиците на Лос Анджелис

Бляскавата премиера на „Дъждът оставя следи” събра екипа, актьорите и звезди гости на червения килим

Бляскавата премиера на „Дъждът оставя следи” събра екипа, актьорите и звезди гости на червения килим

Любопитно Преди 40 минути

Премиерният епизод на криминалната поредица ще се излъчи тази вечер от 21:00 ч. по NOVA

Иван Демерджиев

„Цялата „сарафовщина“ си дава сметка, че губи сила“: Демерджиев с първи думи след оставката на Сарафов

България Преди 53 минути

„Ние искаме реална промяна, а не смяна на имената“, заяви министърът, след като Прокурорската колегия на ВСС прие предсрочното освобождаване на магистрата

Политически реакции след оставката на Борислав Сарафов

Политически реакции след оставката на Борислав Сарафов

България Преди 56 минути

Политическите реакции след оставката на Сарафов не закъсняха, като партиите в НС поискаха ускорен избор на нов ВСС и редовен главен прокурор

<p>Туск: Русия е дългосрочна заплаха за Европа и НАТО</p>

Полша и Великобритания подписват отбранително споразумение

Свят Преди 1 час

Туск заяви, че партньорството ще бъде насочено срещу руската заплаха

Възрастта, на която губим девствеността си, определя как остаряваме

Възрастта, на която губим девствеността си, определя как остаряваме

Любопитно Преди 1 час

Ново мащабно проучване на учени от университета Шандонг откри неочаквана връзка между възрастта на първия полов акт и качеството на живота на старини. Генетични маркери показват, че ранният сексуален дебют може да е сигнал за по-неблагоприятно стареене

Разкриха причината за смъртта на световноизвестния пилот Кайл Буш

Разкриха причината за смъртта на световноизвестния пилот Кайл Буш

Свят Преди 1 час

Дори младото и здраво тяло на шампиона не успя да надвие сепсиса, който лекарите наричат „падане от скала“

Една година след смъртта му: Ози Озбърн се завръща като робот, за да говори с феновете

Една година след смъртта му: Ози Озбърн се завръща като робот, за да говори с феновете

Любопитно Преди 1 час

Семейството на покойния рокаджия обещава „изключително авторитетен“ проект, след като фенове определиха дигиталното възкресяване като безвкусно

"Живот на един клик: Какво губим по пътя?": Дигиталната зависимост, която променя идентичността ни

"Живот на един клик: Какво губим по пътя?": Дигиталната зависимост, която променя идентичността ни

Любопитно Преди 1 час

В новия епизод на подкаста NOVA LAB Баланс по тези теми разсъждават психотерапевтът Велислава Донкина и водещата Лора Инджова

<p>&quot;Колко взима колегата?&quot;:&nbsp;Тайната на заплатите пада</p>

Тайната на заплатите пада: Какво ще се промени за работници и работодатели

България Преди 1 час

Най-голямата промяна ще бъде при служителя, коментират експерти