О сновната тема за всички големи британски вестници днес е изборът на нов лидер на Консервативната партия.

След два вота в парламентарната група на торите, останаха само двама кандидати - Дейвид Дейвис и Дейвид Камерън.

Те ще се състезават за гласовете на 300-та хиляди членове на партията в цялата страна.

"Таймс" съобщава, че сега Консерваторите ще трябва да избират между "Дейв" и "Дейвид".

По този начин изданието намеква за младостта и относителната липса на опит на Камерън и твърдостта на бившия командос от САС Дейвис. Вестникът се спира подробно и на произхода на двамата кандидати.

Камерън е аристократът от Нотинг хил, образован в Итън, докато Дейвис е човекът, постигнал всичко сам в живота - макар и не без стабилното образование на няколко университета, включително Харвард.

В днешния "Таймс" са препечатани и два броя на вестника отпреди 200 години.

Единият носи новината за победата на британския флот над наполеоновите френски и испански кораби при Трафалгар. Другият отразява погребението на загиналия в битката адмирал Нелсън.

"Индипендънт" обръща основно внимание на новината, че няма да бъде повдигано обвинение срещу полицая, застрелял заподозрян преди шест години.

Вестникът изважда и статистика, според която през последните 12 години пазители на реда във Великобритания са застреляли 30 души, но нито един от тях не е получил присъда.

Цитирайки активисти, изданието пише, че според тях главният прокурор Лорд Голдсмит е показал, че полицията има право да стреля на месо и се радва на имунитет.

Клонящият към лейбъристите "Гардиън" води със заглавие: "Камерън повежда в надпреварата на торите и отговаря на въпрос за кокаин".

Вестникът набляга на интервюто на 39-годишния кандидат за телевизия "Channel 4", в което той отрича да е вземал кокаин като депутат.

Изданието отразява подробно и премеждията на репортера си Рори Каръл, който беше отвлечен в Багдад, но по-късно похитителите му го пуснаха. Младият кореспондент, който прекара последните девет месеца в Ирак, разказва, че според него отвличането му е било дело на обикновена престъпна група.

До пускането му на свобода се стига след мистериозно обаждане на мобилния телефон на единия от похитителите му.

Според главния редактор на "Гардиън" обаче иракското правителство е допринесло за щастливата развръзка.

Той благодари и на ирландските и британските власти за силния натиск, който са оказали в подкрепа на Каръл.

Десният "Телеграф" също отбелязва в челен материал началото на кампанията сред партийните членове на двамата останали кандидати - Дейвид Камерън и Дейвид Дейвис.

По-интересната основна тема на вестника обаче е свързана с колоритния британски милиардер Филип Грийн.

Бизнесменът, който миналата година опита, но не успя да купи веригата "Маркс енд Спенсър" за над 9 млрд. лири, сега си е написал чек за 1,2 млрд.

Това е най-големият единичен дивидент, получаван от британски бизнесмен, уточнява изданието. Парите обаче няма да бъдат обложени с данък, защото Грийн предвидливо е базирал групата си "Топ Шоп"-"Дороти Пъркинс"-"Еванс"-"Бъртън" в Монако.

Той казва пред вестника, че все още не е решил какво да подари на жена си за рождения ден в отговор на подаръка, който тя му е направила преди две години - самолет "Гълфстрийм" за 18 млн. лири.

"Файненшъл Таймс" е избрал за водеща тема на броя си предстоящата смяна на директора на една от веригите супермаркети във Великобритания - "Морисънс".

Рокадата била решена от собственика Сър Кен Морисън, защото компанията регистрирала загуба за първи път в сто и шест-годишната си история.

Основната причина за лошите финансови резултати специалистите търсят в нарастващите разходи около миналогодишната покупка на конкурентната верига "Сейфуей" за близо 3 млрд. британски лири.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Ники и Цецо, Ивелина и Герман и Залия и Деян са големите финалисти в „Един за друг“ 6

Ники и Цецо, Ивелина и Герман и Залия и Деян са големите финалисти в „Един за друг“ 6

Любопитно Преди 3 минути

Гласуването за трите двойки вече е отворено в приложението NOVA PLAY

Оставка в Швеция след скандал с гей снимки

Оставка в Швеция след скандал с гей снимки

Свят Преди 2 часа

Премиерът Улф Кристерсон призна „системна грешка“

Нов протест на „Правосъдие за всеки” срещу корупцията

Нов протест на „Правосъдие за всеки” срещу корупцията

България Преди 5 часа

Според организаторите у нас все повече се засилва влиянието на партии и политици, които ни отдалечават от ценностите на ЕС

Политически реакции на предложението на Радев за референдум за еврото

Политически реакции на предложението на Радев за референдум за еврото

България Преди 5 часа

Румен Радев обяви, че ще внесе в Народното събрание предложение за провеждане на референдум относно приемането на еврото в България с въпроса: "Съгласни ли сте България да приеме единната европейска валута евро през 2026 г.?"

Кюрдската работническа партия се разпуска

Кюрдската работническа партия се разпуска

Свят Преди 7 часа

я уточни, че са взети „решения от историческо значение“

Две двойки отпадат на крачка от финала в “Един за друг”

Две двойки отпадат на крачка от финала в “Един за друг”

Любопитно Преди 7 часа

Сетивата и страховете на влюбените определят тяхното бъдеще в любовната надпревара

Затвор за двамата български моряци за трафик на кокаин

Затвор за двамата български моряци за трафик на кокаин

Свят Преди 7 часа

На борда бяха намерени около 300 килограма кокаин

Робърт Кенеди-младши

Робърт Кенеди-младши: Убиецът на баща ми е друг

Свят Преди 7 часа

Когато 71-годишният Кенеди-младши препоръча на Калифорнийския съвет за условно освобождаване Сирхан да бъде освободен условно през 2021 г. - 16-ият път, когато се изправя пред съвета – шест от неговите братя и сестри, водени от майка им, остро осъдиха решението

Ескалация, Унгария изгони дипломати в Украйна

Ескалация, Унгария изгони дипломати в Украйна

Свят Преди 8 часа

Украйна е задържала двама предполагаеми унгарски шпиони

Джеймс Фоли

Почина режисьор на „50 нюанса сиво“

Любопитно Преди 8 часа

Той режисира продълженията на хитовия филм и клипове на Мадона

ЕС създава трибунал за руските лидери заради Украйна

ЕС създава трибунал за руските лидери заради Украйна

Свят Преди 8 часа

Кая Калас: Няма място за безнаказаност

Wosh MC: Мечтая за спокоен живот с музика, двор и градина

Wosh MC: Мечтая за спокоен живот с музика, двор и градина

Любопитно Преди 8 часа

В разговор с Митко Павлов в подкаста „Разкошно“, изпълнителят сподели лични размисли за посоката на творчеството си и живота

Костадинов от Червения площад в Москва - "Ще възродим България!"

Костадинов от Червения площад в Москва - "Ще възродим България!"

България Преди 8 часа

Лидерът на "Възраждане" сподели снимки от парада в Москва, на които се вижда, че е сред публиката на събитието

Лидерът на "Величие" атакува "Възраждане"

Лидерът на "Величие" атакува "Възраждане"

България Преди 9 часа

Михайлов: Избирателите на "Възраждане“ имат "неотложна нужда“ нещо да се случи с правителството

Избраха Борислав Божинов за председател на Комисията за защита на личните данни

Избраха Борислав Божинов за председател на Комисията за защита на личните данни

България Преди 9 часа

За членове на комисията бяха избрани Василка Рангелова, Ивайло Станев, Цветана Червенякова-Илиева, Цветелин Софрониев

<p>Кристина Апългейт призна, че вече не излиза от дома си</p>

Кристина Апългейт призна, че вече не излиза от дома си заради множествената склероза

Любопитно Преди 9 часа

„Първото нещо, което чувам от хората, е как го получихте? Това означава, че трябва да съм направила нещо лошо в живота си, за да имам това заболяване, че сам съм си го причинила", споделя актрисата