Н икой не го интересува какво става с нашите деца, каза майката на убития през 2004 г. Кристин Иванов - Емилия Андонова, след заседанието на Върховния касационен съд по делото за убийството на сина й.
Тя каза, че не е получила отговор на изпратените до държавните институции подписки. Нямаше отговор нито от президентството, нито от Народното събрание. Всичко потъна в забвение, каза Андонова.
Според майката на Кристин, доводите че Кристиян Петров е убил сина й, са достатъчно ясни. Тя нарече "глупости" версията, че двете момчета са се скарали за четири лева.
Кристиян има родители и дори за 40 или за 400 лева да се бяха скарали, те трябваше да се обърнат към мен, отбелязва жената.
Според бащата на Кристин - Емил Андонов, по дрехите на Кристиян не са били намерени следи от кръвта на сина му, тъй като той е имал достатъчно време да ги изпере.
Бабата на осъдения на 11 години затвор младеж - Марица Димитрова, смята, чу внукът й не е убил Кристин. Вярвам, че не е той, каза Димитрова.
В едномесечен срок ВКС ще реши окончателно дали 20-годишният Кристиян е виновен за смъртта на съученика си.
Осъденият трябва да изплати и 100 хил. лева на родителите на убития.
Трагедията се разигра на 10 октомври 2004 г., когато 17-годишният Кристин Иванов беше убит по особено жесток начин.
Части от трупа на жертвата бяха открити в яма над стадион "Металург" над пернишкия квартал "Изток", както и в хладилник в жилището на бабата.
През лятото на миналата година Пернишкият окръжен съд осъди Кристиян Петров на 11 г. затвор. По-късно Софийският апелативен съд потвърди присъдата. Кристиян я излежава в затвора в Бобов дол.