"По писмото от делото "Топлофикация" станаха ясни всички кръгове и ролята на Р. Овч. Никой обаче не обърна внимание на това.

Ако нещата продължават така, в следващите години ще се изправим пред много тежки катастрофи в страната", заяви кметът на София Бойко Борисов.

"Това е и причината да поискам мониторинг от страна на ЕС. Да изпратят съдии и прокурори, които да гледат знаковите дела", каза още той.

Нямам моя версия за случващото се в момента, коментира столичният кмет скандала, започнал с освобождаването на Татяна Шарланджиева като следовател по делото "Топлофикация", но същевременно припомни, че многократно е обръщал внимание за ставащото в дружеството, като дори главният прокурор Борис Велчев е признал, че е бил молен от Борисов за ускоряване на делото.

"Знам, че сега текат бързи совалки между застрашените обръчи от фирми и кръгове от БСП, за да потулят скандала. Именно затова вчера нито премиерът, нито министрите коментираха", заяви Борисов.

"Аз нямам вяра на парламента, защото там ще се съберат пак тези партии, за да потулят нещата. Много добре знам, че президентът и Консултативният съвет за национална сигурност няма да изиграят никаква роля в случая, освен най-важната - като стабилна институция, ползваща се с голям ресурс на доверие, президентът да застане много ясно на страната на правдата", допълни кметът.

По думите му управляващото мнозинство е "коалиция на корупционни схеми", а "в момента става ясно къде са обръчите на Доган - "Булгартабак", Държавен резерв, на Овчаров - "Фронтиер", енергетиката, НЕК, "Марица-изток".

Главният прокурор още вчера трябваше да образува поне три дела, смята Борисов.

Вече трябваше да е ясно кой заплашва директора на НСлС и кой по обратен ред иска прокарване на икономическите му интереси, посочи той.

Според него сблъсъкът на икономически интереси може да доведе до ново политическо убийство.

В отговор на въпрос кои са най-застрашените в държавата, Борисов заяви, че всяко длъжностно лице, което застане на пътя на икономическите интереси става застрашено.

Кметът прогнозира, че ако премиерът не каже цялата истина за схемите, ще си отиде заедно с икономическия министър Румен Овчаров.

Относно професионалните качества на директора на НСлС Ангел Александров Борисов заяви, че е работил с него по линия на международни дела, изискващи координация.

"Аз не мога да се сетя за момент, в който Александров е правил нещо за ДПС. Знаете, че не обичам ДПС, но не мога да си изкривя душата и да кажа обратното", отговори Борисов на въпрос за приятелството между директора на следствието и лидера на ДПС Ахмед Доган.

"Топлофикация-София" ЕАД е най-малкото нещо в държавата. "Марица-изток", ТЕЦ-овете, ВЕЦ-овете са нещо много по-голямо", коментира още столичният кмет.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Без право на грешка - Шеф Ангелов взе поредна куртка в Кухнята на Ада

Без право на грешка - Шеф Ангелов взе поредна куртка в Кухнята на Ада

Любопитно Преди 5 часа

Редица пропуски сложиха край на участието на Симеон в Hell’s Kitchen

САЩ: До часове ще владеем напълно небето над Иран

САЩ: До часове ще владеем напълно небето над Иран

Свят Преди 7 часа

Израел: Неутрализирали сме около 300 установки за балистични ракети

Взрив на газова бутилка в Русе, пострада жена

Взрив на газова бутилка в Русе, пострада жена

България Преди 8 часа

Веднага на място са изпратени екипи на полицията

Турция привика посланика на Иран

Турция привика посланика на Иран

Свят Преди 8 часа

Ракетата е била неутрализирана от системата на НАТО за противовъздушна и противоракетна отбрана

27 политически формации подадоха документи в ЦИК за изборите

27 политически формации подадоха документи в ЦИК за изборите

България Преди 8 часа

В ЦИК са постъпили документи за регистрация на 15 партии и 12 коалиции

Акция в България и още страни от ЕС срещу огромна схема за измами с ДДС

Акция в България и още страни от ЕС срещу огромна схема за измами с ДДС

България Преди 8 часа

Разследващите оценяват щетите от укриване на данъци на около 103 млн. евро.

Русия заплаши с военен съюз на Балканите

Русия заплаши с военен съюз на Балканите

Свят Преди 9 часа

В Сърбия реагираха на заплахата

Иран заплаши да атакува израелски посолства по света

Иран заплаши да атакува израелски посолства по света

Свят Преди 10 часа

Това ще стане ако Израел атакува дипломатическата мисия на Техеран в Ливан

<p>Георги Георгиев: Няма дъно в българската политика</p>

Георгиев: ПП-ДБ саботира 440 милиона евро за България

България Преди 11 часа

Георги Георгиев: Няма дъно в българската политика

Ирански ракети удариха Йерусалим

Ирански ракети удариха Йерусалим

Свят Преди 11 часа

Това беше втората серия от взривове в града днес

Близо килограм кокаин и четвърт тон канабис в София

Близо килограм кокаин и четвърт тон канабис в София

България Преди 11 часа

Обвиняеми са общо четири лица

Павлин Коджахристов е новият директор на Столичния инспекторат

Павлин Коджахристов е новият директор на Столичния инспекторат

България Преди 11 часа

Назначението е в резултат на административна промяна в структурата на Общината

Малена Замфирова

Пиян турист удари в гръб Малена Замфирова на пистата, в болница е

България Преди 12 часа

Малена е получила множество фрактури и е откарана с хеликоптер в болница

Огромно задръстване след тежка катастрофа в София

Огромно задръстване след тежка катастрофа в София

България Преди 12 часа

Инцидентът е станал малко след 16.30 ч.

„Твърде секси съм, за да съм сама!“: Карди Би изригна срещу бившия си

„Твърде секси съм, за да съм сама!“: Карди Би изригна срещу бившия си

Любопитно Преди 12 часа

Изпълнителката на хита „Magnet“ в момента е на обиколка с шоуто си „Little Miss Drama“, като на 27 февруари тя ясно даде да се разбере, че е приключила с добрия тон към NFL звездата