П отопът взе 10 жертви, полиция и армия спасяват 5000. София в блокада, обявява "Стандарт" и допълва: магистралите затворени, километрични опашки от тирове и коли.

Стихията взе 3 жертви, пише "Труд".

Наводненията блокираха страната, отбелязва "Монитор". А "24 часа" резюмира: Удавихме се!

И обобщение на положението в цялата страна от "Стандарт":

"10 жертви взе потопът, наводни половин България и откъсна София от света. Реки заляха магистралите "Хемус" и "Тракия". Трафикът към морето и границите спря, километрични опашки от камиони, автобуси и коли блокираха входно-изходни пътища на столицата.

Хиляди плачеха на автогарите. Телефоните на полицията прегряха. Целият й наличен състав обаче заедно с армията бяха пратени в инфарктните точки.

22 общини останаха под вода. Най-тежко е в Ихтиман, Елин Пелин, Долни Богров, Пазарджик, Смолян, Хасково, Велинград. Привечер преля Марица и хвърли в ужас Пловдив.

Към 19 ч буря затвори пристанищата във Варна и Бургас. Колони от бягащи коли задръстиха изходите на двата града и близките курорти."

Обобщение на "Третия потоп", както го нарича "24 часа" в снимки, има по страниците на всички вестници.

Мост рухна минути след Симеон, отбелязва вестникът във водещото си заглавие. Мостът на река Лесновска в Елин Пелин рухна зад гърба на премиера Симеон Саксокубргготски минути, след като той преминал по него.

Рухват и надеждите на Симеон да състави втори кабинет. БСП отказа на НДСВ, идентично звучат "Стандарт" и "Монитор".

Натискът сега е кой да вземе третия мандат, разкрива "24 часа". Причината - след два провала президентът сам решава на кого да връчи третия мандат. Така че сега дилемата била дали мандатът ще получат от ДПС или от БНС.

БСП започва разговори по третия мандат с НДСВ, ДПС и БНС, отбелязва от своя страна "Труд".

И коментира: "След седмици надлъгване и изчакване, БСП и НДСВ пак са на нулата. Разтягат локуми и раздуват мускули колко са велики, а на средния гражданин оттова не му става нито по-сухо, нито по-сито. Даже вече му е скучно да им гледа сеира."

Изданието призовава: "Е, премерихте си... силите. А сега няма да е лошо да ги обедините и да направите най-накрая правителство. Вече все едно с чий мандат."

Или както резюмира "Монитор": "Нуждаещите се от помощ се увеличават. А държавата е застинала в очакване на нови управници и е оставила грижата за пострадалите си граждани на полицията, военните... и на самите давещи се.

Политиците ни, мислено издигнали се в Ноев ковчег на върха на Арарат, са се вторачили в първия, втория, третия мандат и делят ли делят министерски кресла и еврофондове. А България и гражданите й се давят."

И щом електоратът е оставен сам да се спасява, то защо да ходи следващия път до урните, след като може да се оправя някак си и без политиците, завършва "Монитор".

И надеждата, която винаги остава - на 7 август, тоест тази вечер, небето ще е озарено от метеорити.

Дъжд от звезди сбъдва желания, разкрива "Стандарт". Така че не забравяйте довечера да си пожелаете нещо хубаво! За вас и за тези, които обичате!

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
„Жената чудо“ Гал Гадот продава имението си в Малибу за двойно по-висока цена

„Жената чудо“ Гал Гадот продава имението си в Малибу за двойно по-висока цена

Любопитно Преди 1 минута

Тя обяви елегантния си имот за 8,75 милиона долара – близо 4 милиона долара повече, отколкото е платила за апартамента на брега на океана само преди пет години

Прикритието на „аватара“ е застрашено в „Шеф под прикритие“

Прикритието на „аватара“ е застрашено в „Шеф под прикритие“

Любопитно Преди 11 минути

Не пропускайте новия епизод утре вечер от 21:30 ч. по NOVA

<p>ИТН поиска оставката на министър Христанов заради спорни назначения</p>

ИТН поиска оставката на служебния министър на земеделието и храните Иван Христанов

Свят Преди 28 минути

До момента единственото, което Иван Христанов прави, е да трудоустроява хора от своята партия, както и свои приятели на сладки държавни длъжности, коментира Балабанов

.

Режисьорът на „Олдбой“ Пак Чхан Ук става първият кореец, оглавил журито в Кан

Любопитно Преди 45 минути

Исторически момент за азиатското кино: световноизвестният режисьор Пак Чхан Ук ще застане начело на журито на 79-ия филмов фестивал в Кан

Иран няма да разработва ядрени оръжия - Хаменей забранява

Иран няма да разработва ядрени оръжия - Хаменей забранява

Свят Преди 50 минути

Президентът Пезешкиан потвърди позицията на върховния лидер на Иран преди новите преговори със САЩ относно ядрената програма на страната

Влак блъсна и уби човек край Пловдив

Влак блъсна и уби човек край Пловдив

България Преди 59 минути

Извършва се оглед и е започнато разследване по изясняване на причините за тежкото произшествие

„Изчистване“ на отпуската: Какво казва Кодексът на труда за нашите права

„Изчистване“ на отпуската: Какво казва Кодексът на труда за нашите права

България Преди 1 час

Мнозина работещи живеят с убеждението, че платеният отпуск е неприкосновено право, което се задейства само по тяхна воля. Докато служителите често планират дните си за семейни празници или ги пазят за бъдещи периоди, работодателите все по-често прибягват до административен натиск за тяхното „изчистване“

Как Русия води информационната си война с Европа

Как Русия води информационната си война с Европа

Свят Преди 1 час

Дискредитирането на Украйна и на западните лидери, които я подкрепят, е една от най-важните цели на руската пропаганда

<p>Министър Андрей Янкулов коментира казуса с българския европрокурор Теодора Георгиева</p>

Министър Янкулов за казуса с Теодора Георгиева: Това е удар върху имиджа на българското правосъдие

България Преди 1 час

По отношение на все още неприключилата процедура за попълване на бройката на европейски прокурор от квотата на България, Янкулов посочи, че ще бъде направена преценка на действията по нея

„Деца, почакайте да чуете това!“: Изповедта на Лайза Минели за мъжете, страстта и грешките

„Деца, почакайте да чуете това!“: Изповедта на Лайза Минели за мъжете, страстта и грешките

Любопитно Преди 1 час

Лайза Минели разказва за скандалните си любовни афери – от Деси Арназ-младши до Мартин Скорсезе и Дейвид Гест

Последно сбогом: Почина големият рицар на българския театър Асен Шопов

Последно сбогом: Почина големият рицар на българския театър Асен Шопов

България Преди 1 час

На 93-годишна възраст си отиде един от най-значимите режисьори и мъдреци на съвременното ни изкуство – Маестро Асен Шопов

Ултиматумът на Тръмп срещу Иран: обратното броене тече

Ултиматумът на Тръмп срещу Иран: обратното броене тече

Свят Преди 1 час

Според наблюдатели това е един от най-критичните моменти в историята на Близкия изток:

Датската възпитаничка Веселина се прости с мястото си в Hell’s Kitchen

Датската възпитаничка Веселина се прости с мястото си в Hell’s Kitchen

Любопитно Преди 1 час

Амбициозният Събков получи последно предупреждение от шеф Ангелов

<p>&quot;Сарафов вън!&quot;: Граждани щурмуват&nbsp;сградата на ВСС</p>

Протест пред ВСС в София срещу и.ф. главен прокурор Борислав Сарафов

България Преди 1 час

Граждани се събраха пред Висшия съдебен съвет с искане за оставката на и.ф. главен прокурор, докато Пленумът обсъжда назначаването на нов временен ръководител на прокуратурата

Пещерата "Бисерна"

Подземното съкровище на Шумен влиза в Топ 100 на България

Любопитно Преди 1 час

Подземната симфония на Шумен е дом на много рядък вид прилеп и на легенди за съкровище и каменни сълзи