Над 1000 загинали в Парижкия регион като следствие от горещините, съобщава "Фигаро". Според заглавие във вестника това е хекатомба. Изданието допълва, че официалните данни ще бъдат публикувани в края на следващата седмица. Данните на "Фигаро" се основават на самостоятелно разследване на вестника. В публикацията се уточнява, че с 350 повече са смъртни случаи за периода 4-12 август в сравнение с миналите години.

Според "Паризиен" жертвите на жегата са много повече. 2000 само в Парижкия регион, обявява вестникът. За да публикуват това число, журналистите от "Паризиен" са се допитали за информация до общините, социалните служби, болниците, старческите домове. Това е историята на една невероятна драма, изтъква вестникът. Началото тръгва от 7 август, когато възрастен мъж на 70-годишна възраст се свлича в несвяст на гарата в Монпарнас с 43 градуса температура.

Операцията по залавянето на контрабандната ракета "Игла" изведе на принципно ново равнище американско-руското сътрудничество в областта на безопасността, коментира "Файнаншъл таймс" по повод успешния опит да се пресече продажбата в САЩ на преносим зенитно-ракетен комплекс. "Дейли телеграф" свързва ареста на британския търговец на оръжие с преустановяване на полетите на "Бритиш еъруейз" за Саудитска Арабия вчера. Вестникът напомня, че през февруари лондонското летище "Хийтроу" бе поставено в извънредна ситуация заради сигнал за опасност от теростистично нападение, а Саудитска Арабия е страна на потенциална заплаха от атентати.

Във връзка със случая "Игла" руският вестник "Труд" съобщава, че по данни на американските спецслужби в света в момента има 750 000 портативни ракети клас "земя-въздух" и някои от тях могат лесно да се намерят на черния пазар. Руското ръководство се е загрижило сериозно във връзка със съхранението на комплексите "Игла" и "Стрела" още миналата пролет след най-мащабния атентат в Чечения. Тогава под обстрела на ракета "Игла" се разби хеликоптер "Ми-26" и загинаха 127 руски войници, припомня руското издание.

Британските вестници продължават да следят разследването около смъртта на военния експерт Дейдид Кели.

С всеки изминат ден все по-малко убедителни се оказват доказателствата в полза на войната в Ирак, представени от Тони Блеър, смята "Дейли Мирър". Вчера цялата пропагадна машина на премиера бе осъдена на всеослушание и от покойния Кели, когато бе пуснат запис на негово интервю по Би Би Си. По думите на Кели нуждата на премиерската канцелария да предостави допълнителна информация за оправдание на войната е излязла извън всякакви рамки. Кели дава да се разбере, че високоставени лица са били заинтересовани да дават на премиерската канцелария само толкова информация, колкото е било необходимо. Това заявление на Кели е политически динамит, пише "Дейли Мирър".

Според "Гардиън" истински ефект на бомбена експлозия са предизвикали думите на кореспондентката на Би Би Си Сюзан Уотс при даването на показания. Тя е заявила, че нейните шефове са я принудили да поддържа свой колега с репортаж, от който започна конфликта с правителството, въпреки че тя самата не е била съвсем съгласна с него. По този повод "Гардиън" коментира, че докато публиката на Би Би Си защитава този спорен репортаж, вътре в корпорацията някои се отмятат от него.

"Война на думи разделя Би Би Си", коментира "Гардиън". "Индипендънт" добавя във водещото си заглавие: Би Би Си репортер обвинява шефовете си за оказване на натиск по случая "Кели".

"Таймс" съобщава за изненадата, която е приготвил италианския премиер Берлускони на своя бъдещ гост, руския президент Путин. На вилата в Сардиния, където ще отседне Путин на 28 август, са засадени 400 вида различни кактуси. По-интересното е, че кактусовата градина е аранжирана под личното ръководство на самия Берлускони.

9, 11, 39, 44, 49, 86 и допълнителното 47 са печелившите числа от най-богата лотария в Европа - италианската, изтъква "Кориере дела Сера". С тези числа победителят в лотарията спечели 66 милиона евро. Вестникът помества на първа страница снимка на щастливеца от миланската провинция Veduggio con Colzano.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
.

Отменят концерти на „сръбската Лейди Гага“ заради подкрепата ѝ за Вучич

Свят Преди 4 минути

Йелена Карлеуша е една от най-известните поп-фолк звезди в Сърбия

Първа целувка, горчиви сълзи и нови играчи в „Диви и красиви“

Първа целувка, горчиви сълзи и нови играчи в „Диви и красиви“

Любопитно Преди 12 минути

Гледайте новите епизоди на романтичното риалити всеки делничен ден от 21:00 ч. по NOVA

Русия поставя ултиматум: Мир с Украйна само срещу гаранции за сигурността на Москва

Русия поставя ултиматум: Мир с Украйна само срещу гаранции за сигурността на Москва

Свят Преди 1 час

Кремъл има право "също да получи ефективни гаранции за своята сигурност"

Кандидатът на Християндемократическата партия за президент на Боливия Родриго Пас

Исторически вот: Боливия може да има дясно правителство за пръв път от 20 години

Свят Преди 1 час

Ако нито един от кандидатите не спечели повече от 40 процента от гласовете ще бъде произведен балотаж

<p>Има ли риск от екокатастрофа след жп инцидента край Пясъчево?&nbsp;</p>

Инцидентът с влака край Симеоновград поражда опасения: има ли риск от екокатастрофа?

България Преди 1 час

При инцидента товарен влак с 34 вагона с дизел дерайлира в района на село Пясъчево

Южна Корея и САЩ започват годишните си летни военни учения

Южна Корея и САЩ започват годишните си летни военни учения

Свят Преди 1 час

Северна Корея от своя страна отдавна ги определя като "репетиция за инвазия"

<p>27 основни продукта под наблюдение за изкуствено поскъпване</p>

Представят динамиката на цените за последните 7 дни

България Преди 1 час

Наблюдават се цените на 27 основни хранителни продукти, сред които плодове и зеленчуци на едро

Взривове в Одеса, над 25 дрона атакуваха града

Взривове в Одеса, над 25 дрона атакуваха града

Свят Преди 1 час

Регионалните власти призоваха жителите незабавно да се укрият в бомбоубежища

Пожар гори на сметището в пловдивското село Шишманци

Пожар гори на сметището в пловдивското село Шишманци

България Преди 1 час

На място работят четири екипа огнеборци

<p>Какви са очакванията от срещата между Тръмп и Зеленски във Вашингтон</p>

След срещата с Путин: Какви са очакванията от разговорите между Тръмп и Зеленски във Вашингтон

Свят Преди 2 часа

Украинският президент ще разговаря с държавния глава на САЩ в Белия дом

Гаспачо с диня: Перфектната студена супа за лятото

Гаспачо с диня: Перфектната студена супа за лятото

Любопитно Преди 2 часа

В горещите летни дни всички сме изправени пред дилемата какво да ядем и гаспачото е идеална опция

След катастрофата на „Възкресение": Живеещи в отсечката се оплакват - превърната е в писта

След катастрофата на „Възкресение": Живеещи в отсечката се оплакват - превърната е в писта

България Преди 2 часа

На бул. „Възкресение” се карало с високи скорости и имало чести инциденти, казват хората

<p>Мащабни протести в Израел: Десетки хиляди искат край на офанзивата в Газа</p>

Мащабни протести в Израел: Десетки хиляди искат край на офанзивата в Газа и освобождаване на заложниците

Свят Преди 2 часа

Дори бивши ръководители на израелската армия и разузнавателни служби вече призовават за сделка за прекратяване на войната

Сателитна снимка на урагана "Ерин"

Ураганът "Ерин" в САЩ се засили до четвърта категория

Свят Преди 2 часа

В Пуерто Рико над 150 000 души вече са без ток

<p>Пеевски: Институциите да затегнат контрола и санкциите за бързите кредити</p>

Делян Пеевски поиска институциите да затегнат контрола и санкциите за бързите кредити

България Преди 2 часа

„Хората трябва да бъдат пазени от капана „лесни пари”, смята лидерът на „ДПС – Ново начало”

Магичната красота на Царска Бистрица

Магичната красота на Царска Бистрица

Любопитно Преди 3 часа

Царска Бистрица е много важна част от историята на последната българска царска династия