Най-сетне кабинетът назначи 28-те областни управители. Назначението вървеше по-тежко и от най-тежкото раждане, защото бе съпътствано от безброй скандали, припомня "Демокрация".
Иначе - "Министерският съвет назначи областните анблок", обявява "Новинар" на първата си страница. "Пак изненада - непознати областни", допълва "24 часа". Имената на новите областни управители били съобщени на журналистите със специален факс, а министрите минавали през задния вход, за да не дават изявления. Осмелилият се все пак да излезе през главния вход на Министерския съвет Николай Василев коментирал назначенията така - "Нямам новина за вас. Пък и не съм аз човекът, който най-разбира от областни. Излязох пред вас, за да не си играем на котка и мишка". Колкото до факта, че въпреки скандала, съпругът на Милена Милотинова все пак е назначен за областен на Перник, Василев отбелязва - "Аз май или не бях в България или някъде другаде бях, когато мина екшънът с областните управители".

Колкото до изненадващите назначения - само за час министрите одобриха новите управители. Членовете на кабинета обаче нямаха представа за кого ще гласуват. Но все пак одобриха анблок номинациите, разкрива "Труд". И допълва, че някои неубедително твърдяли, че са получили списъкът преди дни, други пък направо си признали, че знаят имената от вестниците.

И другото назначение с вчерашна дата, което вълнува вестниците - "Стоян Ганев оглави премиерския кабинет", отбелязва "24 часа", "Бившият външен министър съкращава областите от 28 на 6, 7, 8 или 9", допълва "Новинар". Вчера Стоян Ганев огледал кабинета си, нанася се. Причината - "Когато царят, Негово величество, предлага на когото и да било нещо, аз мисля, че трябва непременно да се замисли", цитира "Монитор" новият шеф на кабинета на Симеон Сакскобургготски. А на пояснението на вестника, че все пак в случая пост му предлага министър-председателят на република България, той отговорил - "Щом е за Република България, няма начин да не приема".

Какъв точно ще приеме да стане пък Морис Кембъл - за момента изпълняващ длъжността съветник на шефа на Митниците Емил Димитров? Митничарите с пагони, ще разследват; всички гранично-контролно пропускателни пунктове на концесия; ако до 6 месеца измамите не секнат, има лекарство за корупцията - това са само част от предложенията, които разискват вестниците днес.

Ами най-сетне дочакахме чужденец да дава акъл на шефа на митниците ни как да се бори с корупцията. Опитът от близкото и по-далечното минало показва, че борбата с корупцията в митниците е като да оставиш мечка да пази гърне с мед. Така че след като не можем сами да се извадим от блатото, друг ще ни помага, отбелязва "Пари" в редакционния си коментар. Френски, немски и английски специалисти ще ни предават опита си. Е, не че те нямат корупция у дома си. Друго си е обаче все пак европеец да ти казва кое е добро и кое лошо. А пък то у нас открай време всеки, който е от чужбина е експерт. Колкото по-отдалече, толкова по-голям експерт е, допълва вестникът. Само че съвсем друг е въпросът, че световният опит показва, че победена корупция няма.

И с една приятна новина обаче излизат днес вестниците - 4 почивни дни за празника, обявява "Новинар" на първата си страница. На извънредното си заседание вчера освен назначенията, Министреският съвет гласува също така да подари една малка ваканция около Деня на Съединението - ще се почива на 6, 7, 8 и 9 септември. Ами хубаво е, че дават на изстрадалия народ полагащия му се отдих. Все пак трябва да си вземе малко дъх, запъхтян от гоненето на пустата Европа, коментира "24 часа". А пък Симеон отново доменстрирал коронния си номер - с един куршум - три заека. Първо - осигури 4 дни вакнация за целокупния български народ. Второ - отдаде дан на великия акт на Съединението на Княжество България с Източна Румелия. И накрая трето, но не и за пренебрегване - даде възможност на тези, които тачат 9-ти септември, и те да го почувстват като национален празник.

Една тъжна вест ще тегне над празничните дни обаче - "Бирата ще поскъпне с 14%", обявява "Труд". Ако цената на бирата се повиши, ще има свиване на производството. И въпреки, че досега нито една бирена фабрика не е фалирала, ако не се внимава с данъците, стабилността на фирмите от отрасъла може да се разбие, предупреждава вестникът. И все пак обяснението за подобно намерение - вървим към синхронизация на нашето законодателство с това на Европейския съюз.

Кой обаче може да ни вкара в Европейския съюз още преди Симеон и неговите министри с техните намерения - ами Левски, убедени са всички вестници днес. От една победа на сините днес над турския "Галатасарай" ще спечелят всички, освен онези изповядващи максимата - "Дори моите да не са добре, важното е футболният враг да е зле", категоричен е "24 часа". На терена всичко се случва, можем пък и да влезем в Шампионската лига. Затова нека поне за един ден повярваме на мечтите си, приглася и "Новинар" в редакционния си коментар. И призовава - Нека поне тази сряда всички да бъдем левскари, защото така всички ще желаем успеха на България! Поне за ден да бъдем българи!
– Скъпи, ще изхвърлиш ли боклука? – Разбира се, миличка! – Още днес? – Сега вече прекаляваш с изискванията!
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
,

Земетресение с магнитуд 5,7 разтърси Етиопия

Свят Преди 1 час

То е било на дълбочина 10 км

.

Израел премества палестински затворници съгласно споразумението за Газа

Свят Преди 1 час

Съгласно споразумението за примирие Израел трябва да освободи 250 затворници, включително някои, излежаващи доживотни присъди за смъртоносни атаки

.

САЩ няма да разполага американски войски в Газа

Свят Преди 3 часа

Това заяви главнокомандващият адмирал Брад Купър

Google Maps няма да помогне. Тази страна няма имена на улици: Как живеят хората там?

Google Maps няма да помогне. Тази страна няма имена на улици: Как живеят хората там?

Любопитно Преди 4 часа

Всичко по темата може да прочетете в следващите редове

Ердоган възнамерява да посети Ивицата Газа

Ердоган възнамерява да посети Ивицата Газа

Свят Преди 4 часа

Турският лидер подчерта, че след споразумението за прекратяване на огъня „не трябва да има връщане назад“

Айфеловата кула ще бъде съборена през 2026 г.? Ето какво знаем

Айфеловата кула ще бъде съборена през 2026 г.? Ето какво знаем

Свят Преди 4 часа

Последните твърдения в социалните медии предизвикаха безпокойство, че емблематичната Айфелова кула в Париж е планирана за събаряне през 2026 г.

,

„Китай не се страхува“: жителите на Пекин отхвърлят заплахата от мита на Тръмп

Свят Преди 5 часа

В петък американският президент внезапно обяви, че САЩ ще наложат допълнителни 100% мита върху целия китайски внос от 1 ноември „или по-рано“

След срещата в Ню Йорк – нов разговор между Зеленски и Тръмп

След срещата в Ню Йорк – нов разговор между Зеленски и Тръмп

Свят Преди 5 часа

Това съобщи ръководителят на канцеларията на украинския президент

,

„Ние не мълчим“: Протести в страната срещу насилието над деца

България Преди 5 часа

Протестиращите пред Съдебната палата носеха плакати с надписи „Учителят трябва да възпитава, не да травмира“ и „Насилието днес води до насилие утре“

,

Испания под вода: Армията се включи в спасителните операции след проливните дъждове

Свят Преди 6 часа

Над 300 сигнала за помощ само от един град, пътища край лагуната Мар Менор са затворени

НАТО проведе 12-часова патрулираща мисия във въздуха до границата на Русия

НАТО проведе 12-часова патрулираща мисия във въздуха до границата на Русия

Свят Преди 6 часа

Това беше изтъкнато в изявление на британския министър на отбраната Джон Хили

,

Норвежкият Нобелов институт разследва изтичане на информация

Свят Преди 6 часа

Вчера наградата беше присъдена на венецуелската опозиционна лидерка Мария Корина Мачадо

Доналд Туск

Туск обяви: Полша няма да приема мигранти и няма да плаща за това

Свят Преди 6 часа

Отказът на Полша може да има сериозни отражения върху бъдещето на пакта за миграция и убежище на ЕС, който цели да създаде по-справедлив механизъм за споделяне на отговорността

Калин, Лена, Мина или Михаела - кой ще напусне Big Brother тази вечер?

Калин, Лена, Мина или Михаела - кой ще напусне Big Brother тази вечер?

Любопитно Преди 7 часа

Зрителите могат да подкрепят четиримата номинирани в приложението NOVA PLAY

Никола Бургазлиев

Прегазилият хора с АТВ в Слънчев бряг, иска ново разследване: Семейството на жертвата възмутено

България Преди 8 часа

Никола Бургазлиев поиска разследването да започне отначало