Д вукратният световен шампион от Формула 1 Мика Хакинен, който е едно от лицата на кампанията "Никога не карай пил" на "Джони Уокър", идва у нас в началото на 2009 г., за да посъветва българските шофьори да не сядат зад волана в нетрезво състояние.

Поводът е инициативата на "Диаджео България" "Празнувай отговорно! Консумирай умерено! Никога не карай пил!".

До 21 декември на местата с най-тежък трафик в София ще бъдат раздадени 10 хил. бутилки минерална вода със специален етикет, на който са изписани послания за отговорно шофиране.

Успоредно с това "Диаджео България" реализира и съвместно инициатива с Конфедерацията на работодателите и индустриалците в България за неупотреба на алкохол на работното място.

Брошурата на тази кампания, заедно с постери, подложки за чаши, листовки, както и визитни картички на таксиметрова компания "Вие пиете-Ние караме" ще получат над 400 водещи фирми в България, за които работят общо повече от 400 хил. служители.

Освен това, в 300 заведения, в които се сервира алкохол, картички ще подсещат клиентите да оставят автомобилите си на паркинга, ако са употребили алкохол.

Организаторите очакват посланията за отговорно и безопасно шофиране да стигнат до повече от 1 млн. българи.

"Диаджео" е световен лидер в производството на алкохолни напитки, който работи за налагането на отговорната консумация сред потребителите.

Отговорната консумация означава да държим децата и бременните жени далеч от всякакъв алкохол, като си даваме сметка и за личния си пример. Ако възрастният човек избере да пие, то той трябва да прави това дотолкова и дотогава, докато не пречи и не застрашава себе си и околните.

Отговорната консумация означава и неупотреба на алкохол на работното място и най-важното - никога да не управляваме автомобил след употреба на алкохол или да се качваме в автомобил, чийто шофъор е употребил алкохол.

Като отговорни домакини, било то на фирмено тържество или вкъщи, ние трябва да следим нашите гости да не злоупотребяват с алкохола - да не им доливаме безконтролно, да им предлагаме повече вода, храна и да не им разрешаваме да си тръгват с автомобила си, ако вече са пили.

Преди броени дни двама световни шампиони от Формула 1 се включиха в кампанията "Никога не карай пил" на "Джони Уокър". Тазгодишният шампион Луис Хамилтън и двукратният носител на титлата Мика Хакинен показаха своите възможности като шофьори на таксита в Лондон.

Така те призоваха хората по повод предстоящите празници, да не сядат зад волата, ако са консумирали алкохол, а да използват такси или градския транспорт, за да се приберат вкъщи.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
,

Учени разкриха защо алкохолът ни кара да ядем солено и мазно

Любопитно Преди 2 часа

Изследване показва, че спиртните напитки активират хормон, който ни подлъгва да търсим протеини чрез свръхпреработени продукти. Тази „примамка“ обърква сигналите на организма, кара ни да ядем повече и води до бързо напълняване

Германия пред исторически обрат: Най-непопулярният канцлер Мерц губи битката с АзГ

Германия пред исторически обрат: Най-непопулярният канцлер Мерц губи битката с АзГ

Свят Преди 3 часа

Християндемократите на Мерц се сринаха до най-ниския си резултат от години насам. Нова анкета показва, че „Алтернатива за Германия“ води убедително с 29% подкрепа, което застрашава бъдещето на правителството

Зеленски отбеляза 82-рата годишнина от десанта на съюзниците в Нормандия

Зеленски отбеляза 82-рата годишнина от десанта на съюзниците в Нормандия

Свят Преди 4 часа

Украинският държавен глава направи силен паралел между десанта на съюзниците в Нормандия и днешната битка за свобода. Той благодари на всички, които в момента помагат за защитата на ценностите от Втората световна война

,

Мощна буря с градушка удари Монтана

България Преди 4 часа

Размерът на падналите ледени зърна е достигал около 1 сантиметър

Почина бившата първа дама на Франция Бернадет Ширак

Почина бившата първа дама на Франция Бернадет Ширак

Свят Преди 4 часа

Тя остава единствената първа дама на Франция, която е заемала изборна политическа длъжност

Мъж заплаши да отвлече автобус в Бургас и рани шофьора

Мъж заплаши да отвлече автобус в Бургас и рани шофьора

България Преди 5 часа

Той сплашил кондукторката и пътниците, а по-късно е задържан

Снимката е илюстративна

Напук на възрастта: 101-годишна жена плува всеки ден, шофира и пече хляб

Любопитно Преди 5 часа

Родената през 1925 г. американка споделя навиците, които я поддържат във форма. Напук на възрастта, тя не спазва строги диети, обожава фъстъчено масло и не пропуска съботната тренировка

Пийт Хегсет предупреди: Европа е изправена пред "нашествие“ на опасни идеологии

Пийт Хегсет предупреди: Европа е изправена пред "нашествие“ на опасни идеологии

Свят Преди 5 часа

Неговите думи отразяват критиките, често отправяни от администрацията на президента Доналд Тръмп по отношение на Европа

,

Никола Цолов завърши десети в спринта на Формула 2 в Монако

Любопитно Преди 6 часа

Българският пилот във Формула 2 остана на 51.5 секунди зад победителя Ноел Леон в тактически спринт. Истинското шоу за Цолов предстои в неделя от 10:25 ч., когато стартира от първа редица в основното състезание

<p>Израел разпореди евакуация в Южен Ливан</p>

Израел разпореди евакуация на пет населени места в Южен Ливан

Свят Преди 6 часа

Всеки, който остане в близост до бойци на "Хизбула", техните съоръжения или боеприпаси, излага живота си на риск

.

Пожар пламна в депо за гуми във Варна

България Преди 7 часа

Няма данни за пострадали

,

Унгария ограничи разрешителните за наемане на работници от страни извън ЕС

Свят Преди 7 часа

Нови разрешения за пребиваване в Унгария по схемата за мигранти, въведена от предишното правителство с премиер Виктор Орбан, вече няма да се издават с незабавен ефект

,

Удари в сърцето на Русия: Украински дронове атакуваха военна база край Санкт Петербург

Свят Преди 7 часа

В публикация в социалната мрежа Екс Зеленски заяви, че действията са част от отговора на Украйна на продължаващите руски атаки

,

Йотова на „Илиева нива“: Време е да дойде справедливостта за тракийския ни род

България Преди 8 часа

Йотова подчерта, че най-важната задача на днешното поколение е да остави мирен и спокоен свят на децата

.

"По познатия начин – безрезултатно": Историческата комисия между София и Скопие пак се провали

България Преди 8 часа

Следващото заседание на Съвместната мултидисциплинарна експертна комисия по исторически и образователни въпроси ще проведе през септември в София

Дуа Липа и Калъм Търнър вдигнаха грандиозна сватба в Сицилия

Дуа Липа и Калъм Търнър вдигнаха грандиозна сватба в Сицилия

Любопитно Преди 8 часа

След церемонията в Лондон, попзвездата и актьорът Калъм Търнър пренесоха празненството на остров Сицилия. Младоженците посрещат 200 гости на тридневен сватбен маратон, чиято кулминация е в луксозна барокова вила от 18-и век в Палермо