Дс с бе подновено търсенето на изчезналия на 31 декември под връх Георгийца Ташо Вълчев. Екип на планинската спасителна служба от Благоевград, София и Сандански претърсват района около най-високият връх на Синайското биле - Георгийца. Групата се ръководи от старши инструктор Огнян Балджийски. Стабилизирането на обстановката в планината е дало възможност на спасителите да продължат издирването на 31-годишния пловдивчанин. Имаме нови факти около инцидента, съобщиха още от Благоевград.
Служителят на метеорологичната служба на Рожен, Ташо Вълчев изчезна през последния ден на миналата година, докато превеждаше група туристи между хижите Вихрен и Синаица. 13-те човека тръгнали без да се съобразяват с лошото време и мъглата. Под връх Георгийца, водачът попаднал в улей и изчезнал от погледа на спътниците си.
Подновяват търсенето на изчезналия пловдивчанин
Днес бе подновено търсенето на изчезналия на 31 декември под връх Георгийца Ташо Вълчев. Екип на планинската спасителна служба от Благоевград, София и Сандански претърсват района около най-високият връх на Синайското биле - Георгийца. Групата се ръководи от старши инструктор Огнян Балджийски. Стабилизирането на обстановката в планината е дало възможност на спасителите да продължат издирването на 31-годишния пловдивчанин.
7 януари 2000, 10:00