886 кг наркотици бяха унищожени в инсинератора на Александровска болница, съобщиха от агенция "Митници".
Изгорени са 161 кг амфетамин, 482 кг марихуана, 196 кг хероин и 28 кг хашиш. Общата им стойност по цени на "черния пазар" е около 38 млн. лв.
Унищожени са само тези количества, за които има влезли в сила присъди или са издадени постановления на прокуратурата.
Наркотиците са задържани от агенция "Митници" и Министерството на вътрешните работи.
За шест години са изгорени 15,811 тона дрога.
От началото на тази година само агенцията е хванала 1358,163 кг наркотични вещества - 95 868 таблетки, 250 ампули, 400 стръка канабис, 51 кактуса, съдържащи псилоцибин.
Хероинът е 396 кг, а амфетаминът - 281 кг. Задържани са прекурсори - 509,430 кг, от тях 15 233 таблетки и 200 ампули.