Мадона с двете си деца и бебето от Малави, което наскоро си взеMTV се изгаври и с Мадона. Попкралицата не посети Европейските музикални награди (EMA.mtv.tv) в Копенхаген снощи, но в церемонията неколкократно се коментираха новините около новото й бебе, заради което правозащитни организации в Малави я дадоха под съд.

Миналогодишният водещ Борат* я определи й предложи да купи бебето, което уж се родило от запознанството му преди година с "най-грозната от "Пусикат долс". Опасявам се само, че този пеещ травестит няма да е толкова добър баща, добави обаче той.

Пародията на клипа \'Hund Up\'По-късно сцената излезе мъж в розово трико и перука, който имитираше номинирания й хит "Hang Up", а около него танцуваха четири джуджета, дегизирани като бебета.

Купих си ги от eBay.com, затова ги наричам моите е-бейбита, обяви фалшивата Мадона, която приличаше повече на Баба Яга.

Оказа се, че това е друг британски комик - Авид Мерион, популярен от тв предаването "Bo' Selecta" на Ченъл фор. Той не за първи път имитира попзвездата (вж. в You Tube.com пародията му на клипа "Hung Up", която бе представена и на сцената в Копенхаген).

Допълнително унижение бе фактът, че наградата при певиците взе младата й конкурентка Кристина Агилера, която обаче също не се появи на церемонията, защото подготвяла световното си турне.

Мадона беше номинирана в три категории, както и Шакира. И двете останаха без статуетки от MTV, но часове по-късно

колумбийката триумфира на наградите "Грами" за латиноамериканска музика (Grammy.com/Latin) в Ню Йорк

с призове за албум на годината ("Fijacion Oral Vol. 1") плюс песен и запис №1 за дуета си с Алехандро Санц "La Tortura".

Албумът на годината"Ред хот чили пепърс" също не пристигнаха в Копенхаген, защото имаха концерт. Както и на видеонаградите през лятото, когато имаха седем номинации, но взеха награда само за сценография, те бяха кандидати в четири категории и спечелиха в една - за албум (двойния "Stadium Arcadium").

Наградите се гласуват от публиката, но този път бе връчена и новоучредената "Future Sounds" - за дебют. Тя се определя от самите изпълнители и бе присъдена на дуета "Нарлз Баркли", нашумял през пролетта с дебютния си хит "Crazy", който сега бе обявен и за песен на годината.

Група на годината станаха "Депеш мод",

които това лято пяха пред 40 000 души на столичния стадион "Локомотив", а наскоро издадоха концертно DVD от същото турне, но с по-ранната им изява от Милано.

Джъстин Тимбърлейк със статуеткатаНай-доволен беше Джъстин Тимбърлейк, който беше водещ на церемонията в конгресния център "Бела" в покрайнините на датската столица. Той спечели две от статуетките - за певец №1 и в категорията "поп".

За видеоклип №1 беше предпочетен клубният хит "We Are Your Friends" (гледай го в YouTube.com) на "Justice vs. Simian". Зад тях всъщност се крият френските диджеи "Джъстис", които са използвали композицията "Never Be Alone" на английската психеделик група "Симиън".

Изборът в тази категория разгневи Кайние Уест, който излезе на сцената, за да обясни разпалено как вложил 1 млн. долара в номинирания си видеоклип "Touch The Sky", където участва и сексбомбата Памела Андерсън.

Все пак той спечели при хип-хоп изпълнителите, като се наложи в оспорвана надпревара над колегата си Диди (бивш Пъф Деди), който през октомври оглави американската класация с новия си албум "Press Play".

В категорията "R'n'B" беше отличена младата Риана от Барбадос, която изпя на живо хита си "SOS" с мотиви от популярната преди 25 години "Tainted Love" на "Софт сел".

Пред публиката в залата излязоха още британците "Мюз", спечелили в категорията "алтернатив", Нели Фуртадо с дълга вечерна рокля от сатен и татуирани до раменете ръце и Пи Диди. (Разгледай снимките от червения килим и церемонията в Yahoo!).

Заради студа, сковал датската столица, най-популярните аксесоари бяха шаловете, които рокзвездите бяха увили около врата си. В такъв вид се появи и барабанистът на "Металика"

Ларс Улрих, който е родом от Дания и логично се чувстваше като у дома си

Мадс МикелсенДругият известен датчанин на сцената, който връчи една от наградите, бе Мадс Микелсен от новия филм за Джеймс Бонд. В "Казино "Роял", който излиза премиерно на 17-и този месец сексапилният скандинавски актьор изпълнява ролята на злодея Льо Шифр.

Ставащото зад кулисите се излъчваше по интернет (вж. видеото в EMA.MTV.tv), а водещи там бяха американската актриса Джулиет Луис и рокгрупата "Джулиет енд дъ ликс", на която тя е вокалистка.

Вътре шоуто, естествено, бе открито от Тимбърлейк, който представи хитове от новия си албум в стил "3 в 1". Да закрият пък излязоха рокчудовищата от Финландия "Лорди" с хита си "Хардрок алилуя", спечелил тазгодишния конкурс на "Евровизия".

Тази година церемонията се излъчваше както от залата, така и от сцена на открито в центъра на града с водеща Кълийс. Въпреки вечерния студ там се бяха събрали 8000 зрители, които гледаха на живо Снууп Дог в дует с топпродуцента Фарел, британската група "Кийн" и отличените в рок категорията "Килърс".

Доги (SnoopDogg.com), който участваше и в скеча "At Home with Snoop & Justin", с изненада научи в края на вечерта, че в САЩ е издадена

заповед за арестуването му заради незаконно притежаване на оръжие

Новият албум на Снууп Дог излиза този месецНа 27 септември той бе арестуван на летището край Лос Анжелис със сгъваема полицейска палка от стомана, която по думите му била реквизит за филм.

Към края на октомври той бе хванат отново с незаконно оръжие и известно количество марихуана, но излезе на свобода с 35 хил. долара гаранция.

В момента той е зад кулисите и се опитва да изпуши Джеймс Блънт, пошегува се водещият с рапъра и вейчестия британски певец с китара.

35-годишният Снууп, чието истинско име е Калвин Броудъс, вече има забрана да пътува с "Бритиш еъруейз" заради предишни прегрешения. Той може да избегне ареста, ако плати 150 хил. долара гаранция, но ако бъде признат за виновен, може да получи до три години затвор.

Слабо успокоение за Мадона бе първото място

в излъчения по-рано през седмицата по музикалната телевизия (MTV.tv) Топ 10 с най-добрите изпълнения на живо в историята на Европейските музикални награди.

Тя оглави класацията с дископарчето си "Hung Up", с което тя и анимираните герои "Горилаз" откриха церемонията миналата година в Лисабон.

* Борат е един от емблематичните персонажи на шоумена Саша Барон Коен. По кината и у нас тази седмица излиза предпремиерно филмът му "Борат" (Borat: Cultural Learnings Of America For Make Great Benefit Glorious Nation Of Kazakhstan), който проследява приключенията на спецкореспондента от казахстанската телевизия из САЩ.

Казахстанските власти отдавна негодуват от начина, по който комикът представя страната им. Той е от еврейски произход, но героят му Борат Сагдиев е антисемит и обича да разказва вицове за евреи - както опита да направи и в прякото си включване за MTV.

Коен е известен и с два други свои персонажа. Единият е рапърът Али Джи, който участва във видеоклипа на Мадона "Music" като шофьор на лимузината й.

Другият е австрийският светски тв репортер Бруно, за който преди броени дни актьорът подписа мултимилионен договор за пълнометражен филм в стил "риалити" с киностудията "Юнивърсъл".

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Пеевски: Операцията срещу Иран променя стратегическата среда и изисква отговорни, премерени реакции

Пеевски: Операцията срещу Иран променя стратегическата среда и изисква отговорни, премерени реакции

България Преди 15 минути

Служебният кабинет трябва да взаимодейства с Народното събрание, вместо да политиканства на дребно, се казва в позицията

Порнозвезда търси бащата след секс с 400 мъже

Порнозвезда търси бащата след секс с 400 мъже

Свят Преди 1 час

Бони Блу: Ето защо събрах ДНК проби този ден

ИТН: Войната в Иран ще се отрази на България с особена сила

ИТН: Войната в Иран ще се отрази на България с особена сила

България Преди 3 часа

ИТН: Тази война ще доведе до огромен миграционен натиск

Извънредно заседание в ООН заради Иран

Извънредно заседание в ООН заради Иран

Свят Преди 3 часа

Искането за свикването му е отправено от Франция и Бахрейн

Китай призова за незабавно прекратяване нa войната в Близкия изток

Китай призова за незабавно прекратяване нa войната в Близкия изток

Свят Преди 4 часа

Китай: Националният суверенитет, сигурността и териториалната цялост на Иран трябва да бъдат уважавани

Над 11 400 българи са блокирани в Близкия изток

Над 11 400 българи са блокирани в Близкия изток

Свят Преди 4 часа

Към момента посолствата в Техеран, Тел Авив и Бейрут оценяват, че не е необходима евакуация

Великобритания, Франция и Германия осъдиха иранските удари

Великобритания, Франция и Германия осъдиха иранските удари

Свят Преди 5 часа

Съвместно изявление на британския премиер, френския президент и германския канцлер

<p>След Съвета: Гюров с важни новини за националната сигурност</p>

Гюров след Съвета по сигурността: Няма директна военна заплаха за България

България Преди 5 часа

Рано тази сутрин Съединените щати и Израел започнаха военни операции срещу Иран. Техеран отвърна на удара с балистични ракети срещу Израел, Бахрейн и Обединените арабски емирства

"България Еър" анулира полети до Близкия изток

"България Еър" анулира полети до Близкия изток

Свят Преди 5 часа

Отмяната на полетите се дължи на ескалацията на напрежението между Израел и Иран

Норвегия и Испания застанаха против атаката срещу Иран

Норвегия и Испания застанаха против атаката срещу Иран

Свят Преди 6 часа

Тя не съответства на международното право

<p>Тити Папазов от Израел: Има война. Няма хора по улиците</p>

Тити Папазов от Израел: Има война. Няма хора по улиците. В безопасност съм

България Преди 6 часа

Чакам да се намери решение как бързо да се приберем до България, казва още Папазов

Иран: Най-малко 57 ученички загинаха при израелска атака

Иран: Най-малко 57 ученички загинаха при израелска атака

Свят Преди 6 часа

53 ученички все още са под развалините

Евакуираха Бурдж Халифа след ракетни удари и експлозии

Евакуираха Бурдж Халифа след ракетни удари и експлозии

Свят Преди 6 часа

Бурдж Халифа в Дубай беше евакуирана на 28 февруари 2026 г., след като в целия град бяха докладвани силни експлозии – част от ескалиращия конфликт между САЩ, Израел и Иран

Костадин Костадинов и група негови привърженици блокираха входа на Министерски съвет

Костадин Костадинов и група негови привърженици блокираха входа на Министерски съвет

България Преди 6 часа

“Това е жалка трагедия. Нищо от това нямаше да се случи, ако бях допуснат до МС”, обясни Костадинов

Къде е Али Хаменей? Сателитни снимки разкриват мащабни разрушения в дома на аятолаха

Къде е Али Хаменей? Сателитни снимки разкриват мащабни разрушения в дома на аятолаха

Свят Преди 7 часа

Най-малко четири сгради са били ударени в резиденцията в центъра на Техеран