Гс сувайте, тези избори са важни, казаха шестимата кандидати за президент в заключителните си обръщения по БНР, броени часове преди края на кампанията. Предизборната агитация завършва в полунощ, а съботният ден е отреден за размисъл.

Стоянов: Кампанията бе изтощителна и тягостна
Като "изтощителна и тягостна" определи предизборната кампания настоящият президент Петър Стоянов. Преди пет години като кандидат за първи мандат той премина и цедката на предварителните избори в коалицията ОДС, а сега е номиниран от инициативен комитет като непартиен кандидат, подкрепен от НДСВ и ОДС.

Бяха фабрикувани лъжи и провокирани низки страсти, натрапиха ни компроматна война, обобщи в заключителното си радиообръщение Стоянов. Той обеща да бъде активен не само във външната политика, а и в борбата за намаляване на бедността. Изборите идват и си отиват, но проблемите пред гражданите на България остават, заключи той и формулира дилемата в настоящия вот - не "Кой?", а "Как?".

Другото лице в неговия тандем Нели Куцкова заяви: "Аз съм жена и съдия и исксам да бъде следващия вицепрезидент, защото съм убедена, че президентската институция не е от днес за утре." Тя се обърна специално към женската част от гласоподавателите, като обеща: "Ще бъде една от вас." и напомни, че грижата за семейството върви паралелно с борбата с корупцията.

Първанов: Нашата кампания бе най-добрата
Кандидатът на левицата Георги Първанов обобщи: "Лесно е да направиш скандал, трудно е да станеш президент." Той обяви, че е наблегнал на прекия диалог с избирателите, докато съперниците му предпочели битка чрез социологически данни и медийни изяви, "доказвайки кой е по-корумпиран". В тази кампания бяхме най-добрите, не се поддадохме на истерията, самооцени се Първанов и изрази надежда, че избирателите ще отсеят сламата от зърното. В становището си какъв държавен глава не ни е нужен, Първанов спомена и изискването "да не е адвокат и параван на големите пари". Президентът има повече власт, отколкото му дават правомощията - той има влияние, припомни лидерът на БСП и заключи, че преди да бъде баща на нацията, президентът трябва да е син на тази нация.

Инджова: Да се приеме закон за жените
Има нещо дълбоко обидно в твърдението, че тези избори са неважни, заяви единствената жена кандидат за президент. Това е единственият държавник, на когото лично подписвате молбата за назначение, припомни Инджова. Тя съжали, че страната не използва потенциала на нежния пол и призова за приемането на специален закон за жените.

Единствената жена, заемала поста министър-председател в годините на прехода у нас, нарече детските надбавки "жалки левчета" и изрази мнение, че българската майка не желае да чуе, че детето й може да бъде изпратено да се бие за чужда кауза. Животът ни изтича между пръстите, а приказката, в която ни накараха да вярваме, се оказа черен кошмар, констатира тя. Берон: Само наркопласьорите, крадците и бомбаджиите нямат страх
Видяхме много мъка, разруха, всеобща бедност, развалини от заводи и ферми, хиляди безработни, обобщи Петър Берон. В страната ни нямат страх единствено наркопласьорите, крадците и бомбаджиите, каза той.

Кандидатът на съюз "България" се изказа за премахване на изкуствените бариери пред пазарите на Изток и заяви, че президентът трябва да е независим и достоен. Не може да се превръща хубавата ни страна в наркокомуна и канал за наркотрафик, заключи той, а подгласникът му ген. Стоян Андреев призова да се гласува отговорно и патриотично.

Бонев: Президентският пост за мен е средство
Със "заплахи, клевети, внушения и злоба" се почувствал залят Богомир Бонев, призна той в заключителното си обръщение. Той припомни, че само преди няколко месеца "политическата злоба, породена от страх за властта, се изля върху Симеон Втори". За него президентският пост е цел, за мен е средство, заяви Бонев, визирайки сегашния държавен глава, и обяви за свое оръжие истината.

Очаквах подкрепа, но това, което видях, искрено ме порази, призна бившият вътрешен министър.

Ганчев: В САЩ ми дадоха награда
Не сме ви лъгали, не сме участвали 12 години в престъпното управление, не сме корумпирани, изреди кандидатът за вицепрезидент Веселин Бончев.

Титулярът Жорж Ганчев пък се похвали, че преди пет дни Световната енергийна конференция в Оклахома го е отличила с награда "България".

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Ужас, откриха мумифицирана жена в Германия, подозират пенсионна измама

Ужас, откриха мумифицирана жена в Германия, подозират пенсионна измама

Свят Преди 1 час

Аутопсията не е успяла да уточни нито причините, нито датата на смъртта

ЕК, Италия и Гърция пращат наблюдатели в Съвета за мир на Тръмп

ЕК, Италия и Гърция пращат наблюдатели в Съвета за мир на Тръмп

Свят Преди 2 часа

Представителят на ЕК е еврокомисарят за Средиземноморието Дубравка Шуица

След жестоката катастрофа, в която кола влетя в автобус, повдигнаха обвинение

След жестоката катастрофа, в която кола влетя в автобус, повдигнаха обвинение

България Преди 2 часа

Обвиняемият е неосъждан и е с мярка за неотклонение задържане под стража

Подсъдимият по делото „Дебора“ осъди Районния съд в Пловдив

Подсъдимият по делото „Дебора“ осъди Районния съд в Пловдив

България Преди 2 часа

Районният съд – Пловдив е осъден да плати на Георги Георгиев 500 евро обезщетение

<p>Откриха мъртва продуцентка&nbsp;на хитов сериал по време на снимки</p>

Трагедия в Атина: Откриха мъртва продуцентката на хитовия сериал „Техеран“ по време на снимки

Свят Преди 2 часа

Тялото на 52-годишната израелка е намерено в хотелската ѝ стая след дни на мълчание; полицията отхвърли версиите за покушение

57 години по късно: Разкриха истината за „изчезналите“ лунни записи на НАСА

57 години по късно: Разкриха истината за „изчезналите“ лунни записи на НАСА

Любопитно Преди 3 часа

Въпреки това, НАСА все още разполага с хиляди часове данни, доказващи, че първото кацане на Луната наистина се е състояло

Заради Епстийн, обиск в Института за арабския свят в Париж

Заради Епстийн, обиск в Института за арабския свят в Париж

Свят Преди 3 часа

Обвиняемият Ланг заяви, че е „спокоен“ въпреки претърсванията

Най-скъпата грешка: Мъж случайно изхвърли 20 златни кюлчета на стойност $140 хил. в боклука

Най-скъпата грешка: Мъж случайно изхвърли 20 златни кюлчета на стойност $140 хил. в боклука

Свят Преди 3 часа

Мъжът осъзнал грешката си на следващия ден и алармирал полицията

Вижте как маскирани подпалват колата на кмета на Бистрица (ВИДЕО)

Вижте как маскирани подпалват колата на кмета на Бистрица (ВИДЕО)

България Преди 3 часа

Камери за наблюдение запечатаха момента, в който двама мъже с мотор заливат с бензин и палят автомобила на Самуил Попов пред дома му

Млад мъж, обявен за починал, "възкръсна" в село Ягода

Млад мъж, обявен за починал, "възкръсна" в село Ягода

България Преди 3 часа

Мистерия с фалшив акт за смърт

Снимката е илюстративна

Какво е „двойна“ инфекция и кой е в опасност

Любопитно Преди 4 часа

Възможно е, макар и рядко, да се заразите с множество щамове на грип едновременно или дори с комбинация от грип и коронавирус

Протест пред Апелативния съд в Бургас, обвиненият за случая с АТВ остава в ареста

Протест пред Апелативния съд в Бургас, обвиненият за случая с АТВ остава в ареста

България Преди 4 часа

Задържаният за инцидента поиска да излезе от ареста, за да завърши средното си образование

<p>Обрат с коментара на Обама за извънземните</p>

Обама се отметна от думите си за извънземните и попари надеждите на хиляди фенове

Свят Преди 4 часа

След като интервюто му с Тайлър Коен предизвика буря в социалните мрежи, бившият американски президент побърза да уточни, че макар статистически да има живот в Космоса, посещения на Земята остават малко вероятни.

<p>Червена полицейска лента и бус на криминалисти&nbsp;- какво се случва&nbsp;пред дома на Калушев</p>

Полиция отцепи района около дома на Ивайло Калушев, на място е криминалистична лаборатория

България Преди 4 часа

Полицейското присъствие в района беше засилено, а улицата - блокирана от двете страни