Д есетки хиляди имигранти от България и Румъния се представят във Великобритания като самонаети служители, а в действителност са неквалифицирана евтина работна ръка, пише таблоидът "Пийъл".

Великобритания има стриктни закони срещу идването на неквалифицирани работници от двете бивши комунистически страни.

Лондон обаче няма власт да спира хората, които искат да започнат бизнес на острова, пояснява изданието. По този начин потоци от хора наводняват Обединеното кралство, възползвайки се от вратичката в закона, пише "Пийпъл".

Съмнителни агенции за работа в България и Румъния помагат на мигрантите да се представят като предприемачи.

След това те идват във Великобритания, за да работят по хотели или като общи работници на минимална заплата.

Много от жените работят като танцьорки в стрийптиз барове или като проститутки, добавя вестникът.

Репортер под прикритие от таблоида се срещнал с човек, предлагащ момичета да работят като танцьорки на пилон. Мъжът уверил журналиста, че момичетата не се нуждаят от разрешение за работа, могат да получат социална осигуровка и ще работят като самонаети.

Други имигранти получават също с измама разрешение за работа, предназначено за лица със специализирани умения, сочи "Пийпъл".

Вестникът цитира сър Андрю Грийн от мозъчния тръст "Мигрейшън уоч Ю Кей", според когото в системата има огромна дупка, от която българите и румънците очевидно се възползват.

В София разследващ журналист от таблоида се срещнал с Деян Иванов, шеф на посредническа агенция "Меридиан консулт", който предлага възможност за изпращане във Великобритания на много работници, в това число на строители, като самонаети.

Организираме документите за самонаети лица и хората плащат такса за това, казал Иванов.

Той предлага също изпращане на болничен персонал с разрешение за работа за квалифицирана работна ръка WP1, което се издава, когато британският работодател не може да намери подходящ кандидат във Великобритания или други страни членки на ЕС.

Грижим се за всичко заедно с британското вътрешно министерство, уверил Иванов.

Ако един британец иска барман, агенцията казва на министерството в Лондон, че той се нуждае от много опитен бар мениджър и не може да намери такъв, пояснил българинът.

Той добавил, че може да осигури много хора за работа на Острова и документацията отнемала само шест седмици.

"Пийпъл" цитира най-нови данни на британското вътрешно министерство, че през първите три месеца на тази година около 115 българи и румънци на ден получават право да работят в Обединеното кралство като самонаети или като служители със специализирани умения.

Това означава, че над 40 000 души могат да дойдат да работят във Великобритания през 2007 г., заключава таблоидът.

Той добавя, че критиците очакват това число да е много по-голямо, тъй като все повече мигранти се възползват от схемата за заобикаляне на закона.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Снимката е илюстративна

Украински дрон е свален при опит да достигне Москва

Свят Преди 4 часа

Това съобщи в канала си в месинджъра Мах кметът на града Сергей Собянин

.

Мицкоски: Реконструкция на правителството веднага след местните избори

Свят Преди 4 часа

Според него, тези избори няма да бъдат вратата за Демократичния съюз за интеграция на Али Ахмети към правителството

Снимката е илюстративна

Яхта се обърна край Бургас, спасиха капитана

България Преди 7 часа

Вероятно заради техническа неизправност лодката е започнала да се пълни с вода и това е предизвикало обръщането ѝ

Джокович: Сърбия е на ръба на гражданска война

Джокович: Сърбия е на ръба на гражданска война

Свят Преди 7 часа

Тенисистът каза, че общата атмосфера в страната е превърнала спорта във второстепенна грижа за много от гражданите

Историята като бойно поле: Как миналото преследва Украйна днес

Историята като бойно поле: Как миналото преследва Украйна днес

Свят Преди 8 часа

Историята често е била в лоши ръце за Украйна – ето някои паралели и капани

Изслушват Мария Филипова за зам.-омбудсман на 2 септември

Изслушват Мария Филипова за зам.-омбудсман на 2 септември

България Преди 9 часа

На 18 август омбудсманът Велислава Делчева внесе в Народното събрание кандидатурата на Мария Филипова за заместник-омбудсман

Първата дама на Турция призова Мелания Тръмп да покаже съчувствие и към децата в Газа

Първата дама на Турция призова Мелания Тръмп да покаже съчувствие и към децата в Газа

Свят Преди 9 часа

Емине Ердоган посочва, че заглушеният смях на децата не е нещо, което се случва само в Украйна

Зеленски: Украйна никога няма да подари земята си на руските окупатори

Зеленски: Украйна никога няма да подари земята си на руските окупатори

Свят Преди 9 часа

Денят на държавното знаме е официално въведен на 23 август 2004 г.

Разкриха причината за смъртта на Лони Андерсън

Разкриха причината за смъртта на Лони Андерсън

Свят Преди 10 часа

Обичаната актриса е загубила живота си вследствие на изключително рядка и агресивна форма на рак – метастатичен лейомиосарком на матката

Голям пожар в Сливен, пет екипа се борят с огъня (СНИМКИ)

Голям пожар в Сливен, пет екипа се борят с огъня (СНИМКИ)

България Преди 11 часа

В гасителните дейности активно се включват и доброволци

Трагедия в Китай: Мост се срути, 12 работници загинаха, издирват четирима

Трагедия в Китай: Мост се срути, 12 работници загинаха, издирват четирима

Свят Преди 11 часа

Шестнадесет работници са били на съоръжението в северозападна китайска провинция Цинхай, когато стоманено въже се е скъсало

От Санторини до Корфу - почивката в Гърция може би вече никога няма да е същата

От Санторини до Корфу - почивката в Гърция може би вече никога няма да е същата

Свят Преди 11 часа

Туризмът отдавна е един от икономическите стълбове на Гърция, като само през 2024 г. е донесъл 21,7 милиарда евро за икономиката

Задържаха мъж за палежи на автомобили в Бургас

Задържаха мъж за палежи на автомобили в Бургас

Свят Преди 12 часа

Причините за палежите се изясняват

Снимките на "Емили в Париж" спряха след смърт на снимачната площадка във Венеция

Снимките на "Емили в Париж" спряха след смърт на снимачната площадка във Венеция

Свят Преди 12 часа

Помощник-режисьор е починал по време на заснемането на една от последните сцени

Гилейн Максуел: Списък с клиенти на Джефри Епстийн не съществува

Гилейн Максуел: Списък с клиенти на Джефри Епстийн не съществува

Свят Преди 12 часа

Евентуалният списък с клиентите на Джефри Епстийн е в основата на сериозно напрежение между Доналд Тръмп и част от неговите привърженици

,

Уволниха шефа на Агенцията за военно разузнаване на САЩ

Свят Преди 13 часа

Това съобщи вицепредседателят на сенатска комисия