Ку увачът на БРП ще е длъжен да представи банкова гаранция, пише "Дневник".
Купувачът на Параходство "Българско речно плаване" (БРП) ще предостави в полза на държавата ефективна банкова гаранция в размер на 10% от посочените в бизнес плана инвестиции и възможност за особен залог върху част от придобитите акции с цел обезпечаване изпълнението на поетите ангажименти.

Това предвижда стратегията за приватизация на БРП, която парламентът прие във вторник. Точният размер на акциите, върху които ще се учреди залогът, ще бъде конкретизиран в приватизационния договор. Очаква се към дружеството интерес да проявят както финансови, така и стратегически инвеститори.

Лондон може да помогне по случая с ИРА, съобщава още "Дневник".
Лондон ще помогне, ако е необходимо, във връзка с разследването на скандала с прането на пари на Ирландска републиканска армия (ИРА), в който е включено и името на България.

Това обяви във вторник зам.- министърът на вътрешните работи на Великобритания Каролин Флинт след среща с ръководството на МВР в София. Скандалът гръмна в края на миналия месец, когато ирландски вестник написа, че ИРА е преговаряла повече от година с престъпна групировка в България за покупка или създаване на банка у нас.

Ветеринарите ще имат джобни компютри, обявява още "Дневник".
Националната ветеринарномедицинска служба планира да открие процедури за закупуване на джобни компютри и на ушни марки.

Предварителното обявление за поръчките е публикувано в електронния регистър на обществените поръчки. При поръчки за доставки то трябва да съдържа описание и количество или предвидена обща стойност на стоките, включително на обособените позиции.

"Лондон ще гони 6000 българи и румънци?", опасява се "Сега".
Повече от 6000 българи и румънци, които неправилно са били допуснати във Великобритания, трябва да бъдат открити и депортирани, писаха вчера "Гардиан" и "Таймс".

Парламентарната комисия, която разследва скандала с бизнесвизите, публикува критичен доклад. В него се посочва, че независимо от обещанията на бившия вътрешен министър Дейвид Блънкет, че ще върне близо 90% от хората, които неправилно са получили визи, много малка част от тях са били открити.

Кабил ще ускори промените в надзора на "Булгартабак", пише още "Сега".
От днес новият министър на земеделието Нихат Кабил започва срещи с хора, които имат отношение към приватизацията на "Булгартабак". Това съобщи самият министър.

Той потвърди идеята, че ще се променя стратегията за продажба на холдинга. Кабил определи "Булгартабак" като сериозен въпрос, за който не случайно е взето решение да бъде в списъка на предприятията от значение за националната сигурност.

"На някого може да му се иска "Булгартабак" да бъде продаден утре, но това няма да бъде състоятелно като теза", каза Нихат Кабил.

По думите му в холдинга трябва да се направят няколко спешни неща, като на първо място това е свикване на надзора и уточняване на промените в него. Досега в надзора беше Мехмед Дикме.

100 деца на косъм от смъртта край Разлог, разкрива "Стандарт".
100 деца се разминаха на косъм от смъртта при зверска катастрофа на два рейса. Челният сблъсък стана на мост между Горно и Долно Драглище в 7 ч. сутринта.

Автобусите превозвали децата до училище. Въпреки че пътят бил хлъзгав и тесен, нито един от шофьорите не спрял, за да даде предимство на колегата си. При сблъсъка са ранени шестима ученици и трима възрастни.

"Биохим" брои 220 млн. за Хебросбанк, съобщава още "Стандарт".
Хебросбанк ще се слее с HVB Bank "Биохим" до 2006 г. Пловдивската банка от вчера е официално собственост на Банк Аустрия и "Биохим".

Екснадзорникът на "Хеброс" Роберт-Ханс ван Грийтхьозен връчи сертификата за акциите на новите шефове Хелмут Бернкопф и Петер Харолд. Според договора "Банк Аустрия Кредитанщалт" придобива 90% от дяловете, а "Биохим" получава 9,99% от книжата.

Новите акционери са броили близо 220 млн. лева за покупката на трезора, научил вестникът. Собствениците не назоваха директно цифрата, но уточниха, че цената на сделката е малко по-висока от два пъти счетоводната стойност на капитала на "Хеброс".
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Александър Трайков е новият зам.-министър на културата

Александър Трайков е новият зам.-министър на културата

България Преди 25 минути

Трайков притежава висока експертност в сферата на опазване и контрол на културното наследство в резултат от 18-годишния му опит в администрацията на Министерството, и по-конкретно: контрол по опазване на движимото и недвижимото културното наследство

Прокуратурата протестира срещу смекчените присъди за убийството на Евгения

Прокуратурата протестира срещу смекчените присъди за убийството на Евгения

България Преди 31 минути

С протеста Софийската апелативна прокуратура цели съдът да направи цялостна преценка на доказателствата по делото

.

Ръсел Бранд отрече нови обвинения в изнасилване и сексуално насилие

Свят Преди 49 минути

Бранд продължава да отрича да е имал сексуални контакти без взаимно съгласие, откакто срещу него за първи път бяха отправени обвинения през 2023 г.

<p>Нови разкрития за &quot;човешките сафарита&quot; в Сараево</p>

"Празнуваха убийството на хора": Нови разкрития за "човешките сафарита" в Сараево

Свят Преди 54 минути

Свидетелските разкази рисуват мрачна картина

<p>Френският президент с мрачна прогноза за Украйна</p>

Макрон: Скептичен съм за постигане на мир в Украйна в краткосрочен план

Свят Преди 1 час

Френският президент заяви по време на среща на „Коалицията на желаещите“ в Киев, че няма воля от руската страна за мирно споразумение

.

Кастинг предизвикателствата в Hell’s Kitchen започват тази вечер

Любопитно Преди 1 час

Сините и Червените се отправят на кулинарно пътешествие в Белоградчик

<p>Русия:&nbsp;Великобритания и Франция се готвят да въоръжат Украйна с атомна бомба</p>

Руската Служба за външно разузнаване: Великобритания и Франция се готвят да въоръжат Украйна с атомна бомба

Свят Преди 1 час

Замисълът на Великобритания и Франция представлява "грубо нарушение на международното право"

Учени създадоха бактерии, които изяждат раковите тумори отвътре

Учени създадоха бактерии, които изяждат раковите тумори отвътре

Свят Преди 1 час

Новата технология с времето може да се окаже революционна

България изразява подкрепа за Украйна с осветяване на историческата сграда на НС

България изразява подкрепа за Украйна с осветяване на историческата сграда на НС

България Преди 1 час

Народното събрание отбелязва четири години от началото на руската инвазия, а Зеленски заяви, че Путин не е постигнал военните си цели

,

Научен пробив: Болката при жените трае по-дълго от тази при мъжете

Любопитно Преди 1 час

Според нови изследвания степента на женската болка не е измислена или преувеличена

<p>Кремъл говори за война със Запада</p>

Кремъл: Конфликтът в Украйна се превърна в конфронтация със Запада

Свят Преди 1 час

Дмитрий Песков заяви, че Русия остава отворена за мирни преговори, а Москва започна разследване срещу основателя на „Телеграм“ Павел Дуров

Рокади по върховете на МВР: Георги Кандев е новият и. д. заместник главен секретар на МВР

Рокади по върховете на МВР: Георги Кандев е новият и. д. заместник главен секретар на МВР

България Преди 2 часа

Георги Кандев ще върши работата и на главния секретар, ако Мирослав Рашков бъде освободен от поста

Мир до 4 юли? Тръмп постави ултиматум за край на войната в Украйна

Мир до 4 юли? Тръмп постави ултиматум за край на войната в Украйна

Свят Преди 2 часа

Белият дом притиска за споразумение преди 250-годишнината от независимостта на САЩ, но според Bloomberg и НАТО Путин няма намерение да отстъпи от исканията си, докато фронтът остава в патова ситуация

БСП: Безпристрастността на служебния кабинет е застрашена

БСП: Безпристрастността на служебния кабинет е застрашена

България Преди 2 часа

Крум Зарков разкритикува назначенията на областни управители, промените в МВР и заяви, че Борислав Сарафов изпълнява функциите си „в нарушение на закона“

<p>Защо никой не печели войната между Русия и Украйна след четири години</p>

Newsweek: Защо никой не печели войната между Русия и Украйна след четири години

Свят Преди 2 часа

Четири години след началото на инвазията, войната в Украйна се превърна в технологична битка на изтощение. Докато Русия губи средно по 120 войници за всеки квадратен километър напредък, Киев изгражда най-модерната армия в Европа, разчитайки на местно производство на дронове за 55 милиарда долара

<p>Може ли Фицо &bdquo;да дръпне шалтера&ldquo; на Украйна?</p>

Роберт Фицо поиска спиране на извънредните доставки на електроенергия за Украйна

Свят Преди 2 часа

Словашкият премиер обвърза помощта със възобновяването на транзита на руски петрол по нефтопровода „Дружба“, докато Киев осъди заплахата като „изнудване“