"Костов и Сидеров подменят изборите" извежда в заглавие на анализа си "24 часа".

Това, че Костов отчаяно се нуждае от "комунистически демони", е признак на политическа недостатъчност. Това, че Сидеров обещава да докара 2 млн. българи от бившите съветски републики и да ги засели, е откровена измама.

Но фактът, че Костов и Сидеров етнизираха президентските избори и ги превърнаха в агресия против ДПС, против Ахмед Доган и против българските турци, е повече от политическа безпомощност.

Това е дъното на политическата безотговорност, пише журналистката Велислава Дърева.

Според проучването на агенция "Афис", върху което се фокусира "Стандарт", настоящият президент Георги Първанов продължава да има огромна преднина пред своите опоненти.

Според анкетата 88% от избирателите очакват, че именно той ще е и крайният победител. Единствената интрига е като че ли кой ще се яви с него при евентуален балотаж, сочат резултатите от проучването.

"Дума" също се позовава на мнението на социолози за електоралните нагласи. Според Румяна Бъчварова от агенция "Маркет линкс" нагласите на избирателите показват, че е вероятно да има балотаж, като шанс да стигнат до втори тур имат Волен Сидеров, Неделчо Беронов и Георги Марков.

Подкрепата на Бойко Борисов за десния кандидат-президент не прави Беронов сигурен участник във втори тур, твърди социологът от "Галъп" Кънчо Стойчев.

"Новинар" съобщава, че ще има диспут между Първанов и Беронов и че в момента предизборните щабове на двамата преговарят за дата, на която да се състои.

"Труд" излиза с интервю на Пламен Киров - нов конституционен съдия от квотата на президента. Трябва да е ясно - Конституционният съд не е политически орган. Неговата основна функция е да бъде пазител на конституцията, поради което не може да се очаква той да е политически атрактивен и да влиза в рейтингите на държавните институции, коментира Киров.

В приложението си "Кариера" вестник "Пари" насочва вниманието към възможностите за обучение в ЕС, които ще имат българите след 1 януари 2007 г.

Всекидневникът отбелязва, че българите ще кандидатстват наравно с европейците в университетите, ще плащат по-ниска такса в британските висши училища, но и ще се конкурират с европейските си връстници.

"Стандарт" информира, че заради еврочленството на страната, се търсят чиновници.

С конкурс кабинетът ще назначи 200 специалисти за борба с корупцията, одит, авиация, опазване на личните данни и защита от дискриминация, пише вестникът и пояснява, че това се предвижда в план на правителството, с който България отговаря на препоръките от последния доклад на ЕК.

В интервю за вестника министърът на държавната администрация Николай Василев потвърждава, че за момента наистина има желание от отделните министерства за назначаване на определена бройка служители, която може да се закръгли на около 200 души.

Това са разумни искания, коментира той.

Думите на премиера Сергей Станишев, че ЕС ни дава шанс да живеем по-заможно, са изведени на първа страница в "Дума".

Европейският съюз ни дава шанс да живеем по-заможно, по-спокойно, по-сигурно, с по-добра социална перспектива за всеки български гражданин, заявил Станишев.

"ЕС пише харта на пациента по идея на сънародничка" оповестява още "Дума". Посочва се, че Европейският парламент ще изготви и приеме харта за правата на пациента в рамките на съюза. Идеята за написването на документа е на народния представител и наблюдател в ЕП Антония Първанова.

Осветиха нова църква с мощи на свети Георги, отбелязва "Стандарт". Вестникът информира, че частица от мощите на свети Георги е донесена за освещаването на новия храм "Св.св. Константин и Елена" в София.

Частицата от светите мощи, които Ватиканът дари на Русе, е от горната част на главата в областта на фонтанелата, пояснява ежедневникът.

"Гръмнаха Бобъра от третия опит" - това е заглавието на темата в "Труд".

Вестникът изнася подробности около личността на убития в събота вечерта Никола Иванов - Бобъра. 30-годишният наркопласьор, бе надупчен с 9 куршума в квартално кафене около 23.30 ч. в събота, съобщава вестникът.

Вътрешният министър Румен Петков използва поредното показно убийство в София, за да поиска от парламента нови законови промени, засягащи борбата с организираната престъпност, пише на първа страница "Сега".

Петков се обяви за извънредни правомощия на прокуратурата по дела срещу ключови фигури от подземния свят, допълва изданието.

"Делото в Либия между човешката трагедия и политическите дивиденти" е заглавието на коментарна статия, чийто автор е Чавдар Минчев, изпълнителен директор на Националната асоциация за международни отношения.

С недоумение приех факта, че трагедията в Либия се появи като "аргумент" против политиката на настоящия държавен глава в предизборната кампания, отбелязва в позицията си авторът.

Той е категоричен, че трагедията с медицинските ни сестри трябва да излезе от дневния ред на настоящата президентска кампания, и че не трябва на този терен да се търсят политически дивиденти.

България трябва да бъде единна в усилията си за решаването на този случай в името на живота на нашите граждани, заключава той.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
ООН: Рекорден брой цивилни убити и ранени в Украйна

ООН: Рекорден брой цивилни убити и ранени в Украйна

Свят Преди 4 часа

Нападенията с дронове край фронтовата линия са довели до 24% от жертвите

Пожар в землището на Угърчин

Пожар в землището на Угърчин

България Преди 4 часа

На място са пет екипа на пожарната, много доброволци, помагат и земеделски производители с техника

Пожар в защитена местност край Тутракан

Пожар в защитена местност край Тутракан

България Преди 6 часа

Гъстият дим се вижда от километри

След акцията в оръжейна фирма: Няма данни за задържани

След акцията в оръжейна фирма: Няма данни за задържани

България Преди 6 часа

Неизвестно остава и какво точно е поискало в молбата си за правна помощ Националното антикорупционно бюро на Украйна

Вучич не може да се кандидатира за президент повече

Вучич не може да се кандидатира за президент повече

Свят Преди 8 часа

Той посочи, че и през ум не му минава да променя конституцията

Тайфун удари Тайван - изчезнал, десетки ранени

Тайфун удари Тайван - изчезнал, десетки ранени

Свят Преди 8 часа

Проливните дъждове заплашват да нанесат още по-големи щети

<p>Мъж от Пловдив отправил заплахата към самолета до Лондон</p>

Арестуваха мъж от Пловдив за терористичната заплаха към самолета до Лондон

България Преди 9 часа

Заради сигнала самолетът беше отклонен от въздушното пространство на Чехия

<p>Заплаха със смърт за журналисти на N1 TV в Сърбия</p>

Международни организации за медийна свобода реагират на нападение над екип на N1 TV

Свят Преди 9 часа

Комитетът за защита на журналистите изрази загриженост от тормоза над екипа на N1 TV

Шефът на ЕЦБ показа българското евро

Шефът на ЕЦБ показа българското евро

Свят Преди 9 часа

Лагард: Разгледайте за първи път дизайна на българската монета от 1 евро

<p>Джеси Джей:&nbsp;Косата ми пада &bdquo;като луда&ldquo;, боли ме&nbsp;5 седмици след операцията</p>

Джеси Джей: Косата ми пада „като луда“ след мастектомията, усещам болка 5 седмици след операцията

Свят Преди 10 часа

Джеси Джей споделя как тялото й се е променило след мастектомията

Причината за смъртта на Лони Андерсън е разкрита

Причината за смъртта на Лони Андерсън е разкрита

Свят Преди 10 часа

Актрисата почина на 3 август на 79-годишна възраст, само дни преди юбилея си

Обвиниха адвокатски сътрудник за имотни измами и принуда

Обвиниха адвокатски сътрудник за имотни измами и принуда

България Преди 10 часа

Наньо Турлаков е с две обвинения и е в ареста за срок до 72 часа

Вкараха в затвора македонски наркотрафикант в България

Вкараха в затвора македонски наркотрафикант в България

България Преди 10 часа

Подсъдимият е признат за виновен за контрабанда на високорисково наркотично вещество

Незаконни убийства в България отчитат САЩ

Незаконни убийства в България отчитат САЩ

България Преди 10 часа

Какво гласи частта за България от доклада на Държавния департамент на САЩ за правата на човека

<p>Скандалните коментари за Кейт, запалили&nbsp;семейна война в кралското семейство</p>

Принц Андрю и "неприятните коментари" за Кейт Мидълтън предизвикаха вражда с принц Уилям

Свят Преди 10 часа

Оскърбеният херцог на Йорк е в отчуждение както с принц Уилям, така и с принц Хари от години

"Умореното момиче“: Когато сенките под очите станат тенденция

"Умореното момиче“: Когато сенките под очите станат тенденция

Любопитно Преди 10 часа

Най-новата мода в красотата е да изглеждаме уморени, недоспали и леко болни