Младежи с качулки пребиха пътниците в трамвай №20
Инцидентите в столичния градски транспорт не са рядкост   
Източник: Архив БГНЕС

Четирима души са пребити, след като група младежи с качулки се качили в трамвай №20 и започнали да налагат пътниците.

Единият от пострадалите е ранен по-тежко и е откаран в "Пирогов". 17-годишното момче е с фрактури на левия лакът, лявата ключица и кост на лявата длан. Има и рани по главата.

Останалите трима са с по-леки наранявания и са настанени в Окръжна болница.

Инцидентът станал около 10,40 ч. на предпоследната спирка преди гара Искър, съобщи Центърът за градска мобилност (SUMC.bg).

15 младежи се качили в трамвая и без видими причини започнали да бият пътуващите. На следващата спирка слезли и избягали. Ватманката не е пострадала.

От пресцентъра на МВР съобщиха, че пострадалите са отивали на митинга в защита на правата на чужденците в България пред дома за временно настаняване на чужди граждани в Бусманци.

Пред "Дарик" един от организаторите на протеста в Бусманци - Светла Енчева, заяви, че побоят е станал между две враждуващи групи - неофашисти и представители на младежкото комунистическо движение "23 септември". Това не е първият им конфликт.

Полицаите са задържали двама предполагаеми участници в побоя, съобщи вътрешният министър Цветан Цветанов. Единият е криминално проявен, с регистрации за незаконно притежаване на оръжие и хулиганство. Останалите се издирват.

Пред дома в Бусманци днес се проведе митинг срещу незаконното и произволно задържане на чужденци там.

Там са настанени хора в процедура по предоставяне на бежански/хуманитарен статут, бременни жени, майки с деца, хора в тежко здравословно състояние и такива, които не представляват обществена опасност и няма данни, че ще се укрият.

Организаторите - инициативен комитет, в който участват писателят Иван Кулеков, музикалният продуцент Виктор Лилов, блогърът Светла Енчева и активистката Яна Бюрер Тавание, настояха да се приеме добавка в Закона за чужденците в България, с която да се регулира статутът на нелегалните имигранти, така че да имат достъп до образование, здравеопазване и възможност за легален труд.

Те посочиха, че трябва да се защити и правото им на личен и семеен живот, а в Бусманци да се държат само хора, които подлежат на депортиране.

Протестиращите около 100 души държаха плакати с надписи "Нелегални хора няма", "Всеки има право на образование",  "Затворът в Бусманци - държавно престъпление". 

От прозорците на сградата задържаните чужденци опънаха транспаранти, призоваващи за свобода и равни права.  

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Въвеждат такса за някои от най-полулярните кратери на вулкана Етна

Въвеждат такса за някои от най-полулярните кратери на вулкана Етна

Свят Преди 8 часа

Входният билет от 5 евро няма да важи за сицилианците

Почина легендата на Холивуд Даян Кийтън (ВИДЕО+СНИМКИ)

Почина легендата на Холивуд Даян Кийтън (ВИДЕО+СНИМКИ)

Свят Преди 8 часа

Звездата ни напусна на 79-годишна възраст

,

Хърватия ще въведе нова европейска система за граничен контрол

Свят Преди 10 часа

Новата система може да забави проверките по границите

,

Земетресение с магнитуд 5,7 разтърси Етиопия

Свят Преди 10 часа

То е било на дълбочина 10 км

.

Израел премества палестински затворници съгласно споразумението за Газа

Свят Преди 11 часа

Съгласно споразумението за примирие Израел трябва да освободи 250 затворници, включително някои, излежаващи доживотни присъди за смъртоносни атаки

След трагедията в Елените: Държавата нарежда събаряне на хотела и аквапарка

След трагедията в Елените: Държавата нарежда събаряне на хотела и аквапарка

България Преди 11 часа

В Елените продължава да има полицейски екипи, които не допускат никого

.

Двама убити и петима ранени при руски въздушен удар в Донецка област

Свят Преди 12 часа

Руските удари са нанесли щети на девет къщи - частни жилища, и една църква

Полската опозиция протестира срещу мигрантската политика на премиера Туск

Полската опозиция протестира срещу мигрантската политика на премиера Туск

Свят Преди 12 часа

Според непотвърдени данни в митинга участват няколко хиляди души

,

Председателят на СОС: Надявам се до 10 дни да има нормализиране на кризата с боклука

България Преди 12 часа

"Кметът пое ангажимент да изготви план за излизане от тежката ситуация", подчерта Цветомир Петров

.

САЩ няма да разполага американски войски в Газа

Свят Преди 12 часа

Това заяви главнокомандващият адмирал Брад Купър

Google Maps няма да помогне. Тази страна няма имена на улици: Как живеят хората там?

Google Maps няма да помогне. Тази страна няма имена на улици: Как живеят хората там?

Любопитно Преди 13 часа

Всичко по темата може да прочетете в следващите редове

Ердоган възнамерява да посети Ивицата Газа

Ердоган възнамерява да посети Ивицата Газа

Свят Преди 13 часа

Турският лидер подчерта, че след споразумението за прекратяване на огъня „не трябва да има връщане назад“

Айфеловата кула ще бъде съборена през 2026 г.? Ето какво знаем

Айфеловата кула ще бъде съборена през 2026 г.? Ето какво знаем

Свят Преди 14 часа

Последните твърдения в социалните медии предизвикаха безпокойство, че емблематичната Айфелова кула в Париж е планирана за събаряне през 2026 г.

,

„Китай не се страхува“: жителите на Пекин отхвърлят заплахата от мита на Тръмп

Свят Преди 14 часа

В петък американският президент внезапно обяви, че САЩ ще наложат допълнителни 100% мита върху целия китайски внос от 1 ноември „или по-рано“

След срещата в Ню Йорк – нов разговор между Зеленски и Тръмп

След срещата в Ню Йорк – нов разговор между Зеленски и Тръмп

Свят Преди 15 часа

Това съобщи ръководителят на канцеларията на украинския президент