Въпрос на принципи: DJ Marten отказа да пусне "Луда по тебе" на Джокович на шоуто в зала "Арена"
Източник: БТА/Минко Чернев

Е дин от най-популярните диджеи у нас - DJ Marten демонстрира непоколебими принципи дори и пред световна знаменитост като Новак Джокович.

Сръбската легенда в тениса настоя да чуе любимата си българска песен "Луда по тебе" на Камелия след края на демонстративното шоу с Григор Димитров в зала "Арена" в София.

"Диджей, събуди се. Не си пускал днес „Луда по тебе“. Хайде, братко, само веднъж, за 20 секунди, за 10 секунди. Хайде, хайде. Подготвях се за тази песен три дни, не може да я нямаш. Може пък да се получи по-добре с публиката“, настоя Джокович. Въпреки това, Мартен, който е известен с това, че никога не пуска попфолк на партитата си, отказа молбата дори с риск от конфронтация със звездата. 

В крайна сметка и това не спря ентусиазма на Джокера, който като типичен шоумен подхвана акапелно парчето, подканвайки над 16 000 души, изпълнили залата, да пеят заедно с него. Множеството се опита да удовлетвори молбата му, макар да се оказа, че по-голямата част от тях всъщност не знаят текста на песента и се включиха единствено припявайки припева.

Случилото се логично провокира множество коментари в социалните мрежи, като по-голямата част от потребителите защитиха избора на DJ Marten.

"Мартен е проявил две качества, които много липсват в днешна България: вкус и смелост. Браво", пише Искра Ангелова, а Мартин Савов добавя:

"Да си DJ не означава, че като ти поискат дадена песен (особено, ако е в тотален разрез с твоите дългогодишни и затвърдени и пред аудиторията разбирания), и ти трябва задължително да я пуснеш. Човекът си има принципи, стил и начин на работа".

Самият DJ Marten още преди мача загатна, че няма да изневери на принципите си и с удоволствие ще озвучи купона в зала "Арена", най-вече защото става дума за благотворителна кауза, подкрепящи млади таланти на изкуството и спорта. 

"Днес ще бъде един наистина страхотен празник, който ще бъде свързан с много, наистина позитивни емоции, защото тук не става въпрос за съревнование, а за една благотворителна кауза, каквато е тази на Григор Димитров, който подкрепя млади таланти на изкуството и спорта. За мен е огромна чест да бъда част от това събитие", заяви тогава той пред БНР. 

А ден след събитието, коментира и случилото се.

"Мисля, че отместваме акцента от това, което се случи вчера. Състоя се едно изключително спортно събитие с двама невероятни атлети. Това беше спортен празник, а не музикално събитие. Имаме нужда от такива мероприятия, които събират хората, карат ги да са по-добри и показват, че трябва да намериш това, което те прави щастлив и да вложиш много любов и работа, за да станеш изключително добър", сподели Мартен в ефира на "Радио София".

Иначе самият демонстративен двубой действително бе много повече шоу, отколкото тенис и всички ценители, изпълнили до краен предел залата се забавляваха през цялото време на мача.

Самият Джокович в крайна сметка получи дори и на живо своята любима песен, след като се оказа, че самата Камелия е сред публиката и по-късно му обеща да я изпълни на афтърпартито.

Така Новак, в компанията на самия Григор Димитров, съдийката Маряна Вельович и треньора на Григор, Дани Валверду се забавляваха до късните часове в популярен столичен клуб заедно с попфолк звездата, като кулминацията бе именно съвместното изпълнение на песента

Демонстративен мач между Григор Димитров и Новак Джокович в София

Не пропускайте най-важните новини - последвайте ни в Google News Showcase

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Орбан праща армията срещу „заплахата“ от Украйна

Орбан праща армията срещу „заплахата“ от Украйна

Свят Преди 35 минути

Орбан: Те правят това, за да свалят нашето правителство

<p>Правителството одобри до 900 млн. евро разходи за февруари</p>

Служебното правителство одобри до 900 млн. евро разходи за февруари

България Преди 1 час

Днес кабинетът "Гюров" одобри промени на удължителния закон за бюджета

Интензивен, пулсиращ и безкомпромисен: Benjiiiiiiiiiiiiii и Eva Lea с новия хит "Low"

Интензивен, пулсиращ и безкомпромисен: Benjiiiiiiiiiiiiii и Eva Lea с новия хит "Low"

Любопитно Преди 1 час

"Low" притежава онази рядка комбинация от силна продукция, ясна концепция и естествена химия между изпълнителите, която кара слушателя да натисне бутона Replay

A$AP Rocky изненада Риана с незабравимо парти за 38-ия ѝ рожден ден

A$AP Rocky изненада Риана с незабравимо парти за 38-ия ѝ рожден ден

Любопитно Преди 1 час

A$AP Rocky организира грандиозно парти изненада за 38-ия рожден ден на Риана в Giorgio Baldi, а влиятелната двойка продължава да гради щастливо семейство с трите си деца

<p>Кокаин и злато, удар за над 1,4 млн. евро на &quot;Капитан Андреево&quot;</p>

Откриха кокаин и злато за над 1,4 млн. евро на "Капитан Андреево"

България Преди 1 час

Наркотикът, златните отливки, шофьорът и превозното средство, послужило за извършване на престъплението, са задържани

Марин Малчев оглави прокуратурата в София

Марин Малчев оглави прокуратурата в София

България Преди 2 часа

Малчев заема поста, считано от датата на встъпване в длъжност

Заради войната на Русия ЕК дава милиарди на България и други страни за кредитиране

Заради войната на Русия ЕК дава милиарди на България и други страни за кредитиране

Свят Преди 2 часа

Инициативата е в подкрепа на България, Финландия, Естония, Латвия, Литва, Полша, Словакия, Унгария и Румъния

Ужасна агресия, пребито дете в училищен двор в Бургас

Ужасна агресия, пребито дете в училищен двор в Бургас

България Преди 2 часа

Извършителят вече има криминално досие

Росен Желязков: И хлябът, и ножът са в ПП-ДБ

Росен Желязков: И хлябът, и ножът са в ПП-ДБ

България Преди 3 часа

Желязков: Беше предсказуемо и гласуването на ПП-ДБ с "Новото начало"

В Монтана изпратиха Ивайло Иванов: Приятели не вярват, че рейнджърът от „Петрохан“ се е самоубил

В Монтана изпратиха Ивайло Иванов: Приятели не вярват, че рейнджърът от „Петрохан“ се е самоубил

България Преди 3 часа

Ивайло Иванов не е известен като адвокат в Монтана, занимавал се е предимно с корпоративни дела

ЕК поиска от Украйна да ускори поправката на петролопровода "Дружба"

ЕК поиска от Украйна да ускори поправката на петролопровода "Дружба"

Свят Преди 3 часа

Словакия и Унгария са започнали да използват количества от петролните си резерви заради прекъсването на снабдяването по този петролопровод

Още един напуска Кухнята на Ада тази вечер

Още един напуска Кухнята на Ада тази вечер

Любопитно Преди 3 часа

Кой ще си тръгне в началото на приключението в Hell’s Kitchen?

Доналд Тръмп

Тръмп шокира с AI видео, на което „бие“ канадски хокеист

Любопитно Преди 3 часа

Едноминутното видео беше публикувано в профила на Тръмп в Truth Social в ранните часове на понеделник

Началникът на отдел "Криминална полиция" към ГДНП: Не съм получавал натиск по случая "Петрохан"

Началникът на отдел "Криминална полиция" към ГДНП: Не съм получавал натиск по случая "Петрохан"

България Преди 3 часа

Изслушването на Папалезов, както и на ръководители на служби в МВР и на служебния министър на вътрешните работи, е заради появила се информация за оказван натиск от страна на МВР министъра

Синдромът на разбитото сърце: Когато влюбването ни праща в интензивното отделение

Синдромът на разбитото сърце: Когато влюбването ни праща в интензивното отделение

Любопитно Преди 3 часа

Инвазивен кардиолог и клиничен психолог разкриват какво се случва с тялото и психиката ни, когато влезем в „турбуленцията“ на влюбването

<p>Правителството одобри план за изборите на 19 април 2026 г. с бюджет до 80 млн. евро</p>

Правителството одобри план за парламентарните избори на 19 април 2026 г. с бюджет до 80 млн. евро

България Преди 3 часа

МС възлага координацията на изборите на ключови министри, включително МВР, МВнР, МРРБ и електронното управление