Стартира изцяло обновеното 9-о издание на Vivacom Регионален грант
Източник: Vivacom

Vivacom и Български център за нестопанско право обявиха изцяло новия формат на Vivacom Регионален грант – най-мащабната социално отговорна инициатива, която провеждат в партньорство за 9-а поредна година. В изцяло обновената програма Vivacom улеснява значително процеса на кандидатстване, въвежда акселераторска програма и увеличава двойно размера на грантовете за гражданските организации.

„Като компания, оперираща в цялата страна, за нас е изключително важно да продължим да подкрепяме местните организации, които работят, за да решават конкретни проблеми. Тази година увеличаваме двойно размера на гранта, който един проект може да получи – от 5 000 лв. на 10 000 лв., а общата сума, която ще дарим, ще бъде 100 000 лв. По този начин целим да помогнем на гражданските организации да бъдат още по-ефективни в разгръщането на своите идеи и постигането на по-добри резултати“, сподели Николай Андреев, Главен изпълнителен директор на Vivacom.

Vivacom ще приема кандидатури от днес до 18 февруари на www.vivacomfund.bg/regionalgrant/apply. Най-добрите и най-иновативните ще получат безвъзмездна подкрепа в размер на до 10 000 лв. от телекома. Приоритетните областти, в които Vivacom търси да подкрепи значими идеи, остават образование и опазване на околната среда. 

Източник: Vivacom

Промените включват още опростен начин и формуляр за кандидатстване – организациите вече ще изпращат идейна концепция на една страница. Съществена промяна в деветото издание е и въвеждането на акселераторска програма.

„След 8 години подкрепа на добрите идеи за развиване на местните общности и постигнатата до момента промяна от хората за хората, сме силно мотивирани да ускорим образователния и природозащитен потенциал на проектите, с което да допринесем заедно към устойчивото развитие на регионите. Затова, заедно с експерти от Български център за нестопанско право, финалистите ще преминат през поредица от три лаборатории за трансформиране на идеите си в истински демонстрационни проекти за пример, ще повишат своя комуникационен капацитет и способността си за изграждане на мрежа“, коментира Надя Шабани, директор на БЦНП.

„Във всяка страна, в която United Group присъства, за нас е изключително важно да провеждаме локални инициативи, с които да донесем положителна промяна за живота на възможно най-много хора. Затова решихме да променим изцяло Vivacom Регионален грант, като го направим още по-ефективен и релевантен за местния контекст и нуждите на местните общности“, каза Йована Лукич, CSR директор на United Group. 

Източник: Vivacom

За безвъзмездно финансиране от Vivacom могат да кандидатстват юридически лица с нестопанска цел, регистрирани в обществена полза, народни читалища и настоятелства към училища и детски градини, както и организации, които вече са печелили грант в предходни години. Няма ограничение в броя на проектите, с които всяка една гражданска организация може да кандидатства. 

До момента с Vivacom Регионален грант компанията е подкрепила 108 проекта на 98 организации на обща стойност над 500 000 лв. С увеличението на сумата в края на тази година общото дарение ще бъде малко над 600 000 лв. Финалистите в деветото издание ще станат ясни през март, а проектите ще се реализират до края на годината. 

Повече информация за обновения формат може да видите тук: https://vivacomfund.bg/regionalgrant/ 

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
От 159 гривни на хора под домашен арест нито една не е с GPS

От 159 гривни на хора под домашен арест нито една не е с GPS

България Преди 5 часа

Проверка на NOVA установи, че масовите устройства само сигнализират за напускане на периметъра

МВнР предупреди българите в щата Невада

МВнР предупреди българите в щата Невада

Свят Преди 5 часа

Открит е временен център за настаняване на евакуирани в Reno-Sparks Convention Center

Стоянов: Няма отклонения от курса на руския Ил-76 над България

Стоянов: Няма отклонения от курса на руския Ил-76 над България

България Преди 7 часа

Министърът на отбраната определи като „излишен шум“ темата

Зеленски удостои Нейнски с орден „Княгиня Олга“

Зеленски удостои Нейнски с орден „Княгиня Олга“

България Преди 7 часа

В мотивите към указа се посочват значимият личен принос за укрепването на междудържавното сътрудничество

Николай Младенов с важно предупреждение за Газа

Николай Младенов с важно предупреждение за Газа

Свят Преди 7 часа

Младенов: Ако боевете в Газа бъдат възобновени, няма да има пътна карта

Работник загина в кариера край Клокотница

Работник загина в кариера край Клокотница

България Преди 8 часа

Сигналът е подаден в късния следобед

НАП знаела за заглушителя от „Драгалевци“ още през 2023 г.

НАП знаела за заглушителя от „Драгалевци“ още през 2023 г.

България Преди 8 часа

Данъчните са отказали да признаят кредит по ДДС за въпросното устройство

Тежка катастрофа с жертва между "Бе Ем Ве“ и "Фолксваген“

Тежка катастрофа с жертва между "Бе Ем Ве“ и "Фолксваген“

България Преди 8 часа

"Фолксваген“, управляван от 25-годишен мъж, е навлязъл в насрещното платно

Лукашенко нареди внезапна проверка на бойната готовност в Беларус

Лукашенко нареди внезапна проверка на бойната готовност в Беларус

Свят Преди 10 часа

Беларус също засилва военното си присъствие в близост до Украйна

Меланшон заплаши еврото и взриви дебата във Франция

Меланшон заплаши еврото и взриви дебата във Франция

Свят Преди 11 часа

Премиерът Себастиен Льокорню нарече идеята „измама в най-чист вид“

Археолози откриха 1500-годишен амулет с библейски текст в Турция

Археолози откриха 1500-годишен амулет с библейски текст в Турция

Любопитно Преди 11 часа

Изключителна археологическа находка в централна Турция разкрива тънък златен лист с древен надпис. Международният екип от изследователи смята, че артефактът е служел за защита на дете и крие неизвестен досега пасаж от Светото писание

Пребивали с часове, а после изгорили жертвата - внесоха обвинителен акт за убийството в Кула

Пребивали с часове, а после изгорили жертвата - внесоха обвинителен акт за убийството в Кула

България Преди 11 часа

Двамата напуснали България през ГКПП „Калотина“ и са задържани в Чехия

Над 100 малки населени места повишават готовността си за реакция при пожари

Над 100 малки населени места повишават готовността си за реакция при пожари

Любопитно Преди 11 часа

НАДРБ изгражда противопожарни депа, предоставя оборудване и обучава местните общности с подкрепата на Фондацията на Кока-Кола ХБК

Дрога за 5 милиона евро трябвало да бъде прекарана с подводен джет до Турция

Дрога за 5 милиона евро трябвало да бъде прекарана с подводен джет до Турция

България Преди 11 часа

Част от дрогата е намерена в търговски обект в „Слънчев бряг“

<p>Папата оглави престижна класация за най-добре облечени в света</p>

Папа Лъв XIV оглави класацията за най-добре облечени на Vanity Fair

Любопитно Преди 11 часа

Папа Лъв XIV оглави годишната класация за най-добре облечени личности на Vanity Fair. Светият отец очарова мо критиците с умението да съчетава традиционните ватикански одежди с класически спортни елементи като бейзболни шапки и винтидж маратонки

Откриха антракс край Ловеч, взимат незабавни мерки

Откриха антракс край Ловеч, взимат незабавни мерки

България Преди 11 часа

Областният управител е свикал епизоотичната комисия на извънредно заседание

От мрежата