Златна селекция и три поредни премиери в последната седмица на „Треска за Оскари“
Източник: KINO NOVA

П оследната седмица на емблематичната филмовата кампания „Треска за Оскари“ ще поднесе незабравимо екранно изживяване на киноманите със златна селекция от 3 до 9 февруари, всяка вечер, от 21.00 ч. Сред изненадите на KINO NOVA е и поредица от три отличени премиери, с впечатляващите истории за неописуем страх, истинска саможертва и космически приключения.

В първата вечер на петата златна седмица легендарният режисьор Франсис Форд Копола представя сагата за фамилията Корлеоне с Марлон Брандо в ролята на Кръстника – Дон Вито. Копола рисува смразяващата картина на възхода на една сицилианска фамилия, на загубата на властта и влиянието ѝ в Америка, както и предаването им от баща на син. Заснет по романа-бестселър на Марио Пузо, този брилянтен филм получава 3 награди “Оскар”, включително за Най-добър филм и Най-добър актьор за Марлон Брандо.

Източник: KINO NOVA

В продължението на сагата за сицилианската фамилия Корлеоне, което ще се излъчи във вторник от 21.00 ч., Копола ще разкаже две истории: тази за ранните години на Дон Вито, пресъздаден великолепно от Робърт Де Ниро, и за издигането на сина му Майкъл (Ал Пачино) като новия Дон. Лентата е номинирана за 11 награди „Оскар“, от които получава 6, включително за Най-добър филм, Най-добър режисьор и Най-добър актьор в поддържаща роля (Робърт Де Ниро).

Източник: KINO NOVA

Последният филм от трилогията отново е с участието на Ал Пачино в ролята на Майкъл Корлеоне. Той ще има само две цели – да узакони семейния бизнес и да си намери заместник. Единственият подходящ кандидат е Винсънт (Анди Гарсия), но бурният му нрав застрашава да въвлече фамилията още по-дълбоко в престъпния свят. В заключителния филм на Франсис Форд Копола участват още Кийтън, Талия Шайър, Илай Уолак, София Копола и Джо Мантеня. Основавайки се на влиянието върху живота на вечни фактори като власт, традиция, отмъщение и любов, “Кръстникът III” получава 7 номинации “Оскар”.

Източник: KINO NOVA

В четвъртък от 21.00 ч. героят на Кевин Спейси ще провокира киноманите с предизвикалата множество дискусии драма – „Американски прелести“. Спечелилият 5 награди „Оскар“ филм разказва за Лестър Бърнам, който, подтикван от забранени страсти, решава да внесе известни промени в живота си. Колкото повече се освобождава, толкова по-щастлив е той, а това е още по-влудяващо за близките му. Но Лестър скоро научава, че за абсолютната свобода се плаща висока цена…

Източник: KINO NOVA

Следва първата от трите поредни звездни премиери. В хорър-трилъра „Нито звук“ в петък четиричленно семейство трябва да направи всичко по силите си, за да се защити в свят, населяван от зловещи създания, чиито инстинкт за ловуване се активира щом засекат звук. Принудени да не издават никакъв шум, те намират убежище в изоставена хижа, с което обаче опасността не стихва. Напрегната лента е режисирана от Джон Красински, който влиза и в главната роля заедно със съпругата си – актрисата Емили Блънт.

Източник: KINO NOVA

Военната драма „13 часа: Тайните войници на Бенгази“ също ще направи своя дебют в златния месец по KINO NOVA. В събота от 21.00 ч. в неофициална база на ЦРУ в Бенгази група от бивши военни изпълнители се грижат за сигурността. След падането на Кадафи силите се променят и общият климат става непостоянен - военните оръжия са вече свободно достъпни. В нощта на 11 септември 2012 г. убежището на посланика на САЩ е атакувано от орди от тежко въоръжени местни жители. Единствените сили, които желаят и могат да я защитят, са шестима смели мъже.

Източник: KINO NOVA

В неделя финал на „Треска за Оскари“ ще сложи премиерата на 13-ият филм от вселената на Стар Трек – „Стар Трек: Отвъд“. Лентата с начален час 20.00 ч. ще пренесе зрителите на космическия кораб „Ентърпрайз“, който е нападнат от неудържима вълна свирепи извънземни. С екипаж, заседнал на непозната планета и без видими средства за спасяване, те трябва да се борят с безпощаден враг и неконтрилируемата му омраза към Федерацията. Звездните имена в тази епична космическа сага са Крис Пайн, Закари Куинто, Зоуи Салдана и Идрис Елба.

Ценителите на седмото изкуство могат да участват в специална онлайн игра на kino.nova.bg/Oscars и да получат възможността да станат част от най-бляскавото киносъбитие в света – наградите „Оскар“. Победителят от тях ще има възможността да се присъедини към публиката близо до Червения килим на следващата церемония през февруари 2021 г. заедно със свой близък.

Кампанията „Треска за Оскари“ ще предложи на киноманите възможността да проследят тричасово специално студио с директни включвания от Червения килим на 9-ти февруари по NOVA. А на 10-ти февруари в ефира на KINO NOVA от 03.00 ч. ще могат да се насладят на живо на церемонията по връчването на 92-те награди „Оскар“ на Филмовата академия на САЩ. Кои ще бъдат големите победители, предстои да стане ясно скоро, а дотогава зрителите ще могат да проследят най-интересните моменти от подготовката на церемонията и едни от най-бляскавите филми от света на киното – всеки ден от 21.00 ч., само в ефира на KINO NOVA.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още любопитно съдържание от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Колоритният Грозев каза сбогом на Hell’s Kitchen

Колоритният Грозев каза сбогом на Hell’s Kitchen

Любопитно Преди 4 часа

Златните постигнаха нова категорична победа над Черните куртки

ЕС с "план Б", ако Тръмп се откаже от преговорите за Украйна

ЕС с "план Б", ако Тръмп се откаже от преговорите за Украйна

Свят Преди 5 часа

Това заяви върховният представител на ЕС по външната политика Кая Калас

Стачки и протести блокират Европа на 1 май

Стачки и протести блокират Европа на 1 май

Свят Преди 6 часа

В Италия ще се проведе общонационална 24-часова стачка, протести във Франция и Германия

Вътрешният министър разпореди мерки за BG-ALERT

Вътрешният министър разпореди мерки за BG-ALERT

България Преди 8 часа

Дирекция „Инспекторат“ започна проверка на системата

Русев: Отклонение в работата на една от системите на F-16

Русев: Отклонение в работата на една от системите на F-16

България Преди 9 часа

Русев: Проблемът ще бъде отстранен

Хобито ти иска сцена – дай му я ТУК и СЕГА!

Хобито ти иска сцена – дай му я ТУК и СЕГА!

Любопитно Преди 10 часа

Защото „един ден“ е удобно извинение. А днес е възможност.

Израел поиска помощ от България за пожара край Йерусалим

Израел поиска помощ от България за пожара край Йерусалим

Свят Преди 10 часа

Селищата, разположени на около 30 км западно от Йерусалим, бяха евакуирани

Кралска буря: Уилям планира да лиши Меган от титлата „Нейно Височество“

Кралска буря: Уилям планира да лиши Меган от титлата „Нейно Височество“

Любопитно Преди 11 часа

„Чарлз може и да е склонен да търпи това, но Уилям няма да го направи“, заяви източник от кралското семейство

Грандиозен Концерт на Богдана Карадочева, Стефан Димитров и приятели на 4-ти Юни в Зала "България"

Грандиозен Концерт на Богдана Карадочева, Стефан Димитров и приятели на 4-ти Юни в Зала "България"

Любопитно Преди 11 часа

Тони Димитрова, Йорданка Христова, Мими Николова, Михаил Белчев, Сандра Александрова и Артур Надосян, актьорът Владимир Пенев и още любими български изпълнители ще са на една сцена със Стефан и Богдана

Мъж нахлу в училище и наби дете в Семчиново

Мъж нахлу в училище и наби дете в Семчиново

България Преди 11 часа

Причината най-вероятно е свада между пострадалото дете и сина на нападателя

Моди даде разрешение за удар по Пакистан

Моди даде разрешение за удар по Пакистан

Свят Преди 11 часа

Светът е на прага на война между ядрени сили

Когато танцът обединява света – България задава ритъма с One Dance Festival

Когато танцът обединява света – България задава ритъма с One Dance Festival

Любопитно Преди 12 часа

17 години One Dance Festival: международен танцов форум с мисия, награди и европейско признание

„Избрах те, защото никога не съм чувал за теб“: Тръмп унижи журналист в ефир

„Избрах те, защото никога не съм чувал за теб“: Тръмп унижи журналист в ефир

Свят Преди 12 часа

Главнокомандващият постави старшия национален кореспондент на мястото му по време на напрегнат разговор

Бутат хотел на Румен Гайтански – Вълка до  язовир "Искър"

Бутат хотел на Румен Гайтански – Вълка до язовир "Искър"

България Преди 12 часа

Столична община ще претендира за средствата за разрушаването по съдебен ред

Украйна е готова да подпише сделката със САЩ днес

Украйна е готова да подпише сделката със САЩ днес

Свят Преди 12 часа

Споразумението изключва всякакви разпоредби, свързани с дълга на Украйна за предишна военна или финансова помощ от САЩ

Коя беше Виктория Рощина - украинската журналистка, загинала след мъчения в руски затвор

Коя беше Виктория Рощина - украинската журналистка, загинала след мъчения в руски затвор

Свят Преди 12 часа

Журналистката Виктория Рощина е заловена през лятото на 2023 г. близо до Запорожката атомна електроцентрала