Владимир Каролев: Абсурд е да се казва, че България е фалирала
Владимир Каролев   
Източник: Георги Димитров-Бруно, Vesti.bg

Ф инансистът Кольо Парамов смята, че причината за случващото се в банковата система е неуместната намеса на прокуратурата, бавенето на Централната банка за бързи и крути мерки и търсенето на отговорност.

"Ситуацията с банките отива към по-добро. Президентът ясно и категорично заяви, че ситуацията е ясна и прогнозируема, банките са стабилни.

Истината е, че

преди три седмици се допусна груба грешка по отношение на КТБ и това ескалира до своята крайност",

заяви той в "Здравей, България" по Нова ТВ.

По думите му незабавно трябва да се търси отговор на въпроса кой предизвика кризата и кой докара кризата до тук. "Това е политическата класа, съсловието на ДПС и некадърността на това правителство", отговори сам той на въпроса си.

Икономистът Владимир Каролев пък каза: "Аз не знам кой е предизвикал кризата, но международните капиталови пазари дадоха своята оценка за страната ни при емитирането миналата седмица на емисия държавни облигации.

Надявам се политиците да са успокоили хората. Но в социалните медии продължават да се публикуват грешни данни и то от журналисти".

Според него, за да падне валутния борд трябва всеки, който има левове да отиде в БНБ и да поиска да ги обмени във валута и Централната банка да няма тази валута.

"Пред която и да е банка да се наредят хора, тя няма откъде да ги вземе", каза той и обясни как работят банките – те работят с парите на хората, които имат депозити. "Банките не са склад", добави Каролев.

Според него

е важно да има промени в банковата система, като първата стъпка трябва да е защита на срочните кредити.

"Трябва да има глоби, ако си развалиш срочния депозит, защото банката не може да планира дългосрочнно. Много са малки и глобите за създаване на паника в банковата система. Трябва и да се лежи в затвора за това”, каза той.

По думите на Парамов борда не може да падне.

"Час по-скоро обаче трябва да отидем в ERM II и да приемем еврото",

смята той.

Според Каролев трябва да се спрат слуховете, че държавата е фалирала. "Това не е така. Това е абсурд. Да, много неща могат да се направят, но като цяло ситуацията не е никак зле нито в банковата система, нито в държавата", каза той.

"Преди година прогнозирахме, че ще се случи точно това. Пламен Орешарски не може да управлява, защото той изпълнява заповедите на Доган и Местан.

Той е зависим. Той е добър финансист на книга, но в действителност виждате какво става", каза Парамов.

Уважаеми читатели, коментарите към статията са спрени на основание Чл.152 „а” от Закона за кредитните институции.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
ЦИК поиска да бъдат сменени двама членове на избирателни секции в Белица

ЦИК поиска да бъдат сменени двама членове на избирателни секции в Белица

България Преди 17 минути

ЦИК реши да изпрати писма до парламентарно представените коалиции, които са ги предложили

Наградиха полицаите, спасили момчето от балкон в Ямбол

Наградиха полицаите, спасили момчето от балкон в Ямбол

България Преди 38 минути

Днес полицаите, участвали в акцията, бяха наградени за професионализма и адекватната реакция

Бедствено положение в община Ардино

Бедствено положение в община Ардино

България Преди 2 часа

Със заповед на кмета Изет Шабан е въведена забрана за движение и престой на моторни превозни средства

Протест в София за цените на горивата, очаква се блокада на „Орлов мост“

Протест в София за цените на горивата, очаква се блокада на „Орлов мост“

България Преди 2 часа

Красимир Митов: Искаме да се овладее спекулата с цената на горивата и на електроенергия

Сняг натрупа на прохода "Петрохан"

Сняг натрупа на прохода "Петрохан"

България Преди 2 часа

Снежната покривка встрани от пътя е около 20–30 сантиметра

Русия печели милиарди от войната в Иран

Русия печели милиарди от войната в Иран

Свят Преди 2 часа

А само седмица преди войната в Иран, Русия е обмисляла възможността да понижи прогнозата за икономическия си растеж

<p>Гюров: Иззети са над половин милион евро за купен вот</p>

Андрей Гюров: Иззети са над половин милион евро за купен вот

България Преди 2 часа

Служебният премиер допълни, че е дал разпореждане всеки сигнал да се разглежда внимателно

Снимката е илюстративна

Тийнейджърка, изчезнала преди повече от 30 години, бе открита по чудо жива

Свят Преди 2 часа

Невероятен обрат след 32 години: Кристина Мари Плант, която изчезна безследно на 13-годишна възраст в Аризона, е открита жива. Технологичен напредък помогна на разследващите да разплетат мистерията от 1994 г., но подробностите остават тайна.

Какво е "бимбо" фетиш? Феноменът, който взриви мрежата след скандала със съпруга на Кристи Ноем

Какво е "бимбо" фетиш? Феноменът, който взриви мрежата след скандала със съпруга на Кристи Ноем

Свят Преди 2 часа

Разкритията за тайния фетиш на Брайън Ноем популяризираха интернет тенденция, при която (често хетеросексуални) мъже временно се преобразяват в хиперженствени версии на Барби за забавление, ролеви игри или фетиш съдържание

Франция задържа евродепутатка за възхвала на тероризъм

Франция задържа евродепутатка за възхвала на тероризъм

Свят Преди 3 часа

Хасан е била задържана в рамките на разследване, свързано с публикация в социалната мрежа X

Пламена за ”Капките” и пътя от училищната сцена до големите концерти

Пламена за ”Капките” и пътя от училищната сцена до големите концерти

Любопитно Преди 3 часа

Пламена за сцените по света, първите стъпки в музиката и откровената битка с анорексията и самокритиката

Макрон: Военна операция в Ормузкия проток е нереална

Макрон: Военна операция в Ормузкия проток е нереална

България Преди 3 часа

В рамките на няколко дни се очаква решение по казуса - дали децата да останат при приемни родители

Показаха редки кадри от спорната мисия на Даяна в Ангола

Показаха редки кадри от спорната мисия на Даяна в Ангола

Свят Преди 3 часа

Новоизлъчени редки кадри показват как принцеса Даяна защитава хуманитарната си мисия в Ангола месеци преди смъртта си. Видеото разкрива пренебрегнатите от нея предупреждения на екипа ѝ и силната тъга, че оставя синовете си без майка

Обрат, ВАС отсъди в полза на Терзиев за общинските дружества

Обрат, ВАС отсъди в полза на Терзиев за общинските дружества

България Преди 4 часа

Върховните магистрати посочват, че актовете на общинския съвет могат по преценка на кмета на общината да бъдат върнати за ново обсъждане

Звезден екшън в Кухнята на Ада тази вечер

Звезден екшън в Кухнята на Ада тази вечер

Любопитно Преди 4 часа

Златните и Платинените мерят сили в кулинарни тенис дуели