СДВР: Това беше провокация към полицаите
Източник: БГНЕС

"Бусът на „Системата ни убива“ не бе допуснат на протеста на пл. „Орлов мост“, тъй като ние пропускаме автомобили, носещи само консумативи на протестиращите", каза на брифинг Тони Тодоров, заместник-началник на Отдел „Охранителна полиция“ в СДВР, предаде Агенция „Фокус“.

Цяла нощ напрежение между протестиращи и полиция

"Считаме поведението на протестиращите от снощи за провокация към полицейските служители", каза Тодоров и призова за пореден път българската полиция да не бъде използвана като инструмент.

Източник: Георги Димитров / Vesti.bg

"От всички посоки към пл. „Орлов мост“ движението е затворено, тъй като там има постоянно хора, както в палатките, така и извън тях. Инцидентът се случи в тъмната част на денонощието, преценихме, че има наличието на много предпоставки, които биха довели най-малкото до някое пътнотранспортно произшествие или да бъде бутнат човек", каза той.

"Ние сме хората, които трябва да казват кой да влиза там и кой не. Още повече, позицията е принципна. Не сме правили компромис, няма да направим и занапред с допускането на превозни средства", каза още Тодоров.

Източник: Георги Димитров / Vesti.bg

"Снощи беше предоставена възможност на управляващите буса, че той може да потегли в каквато и да е посока, различна от тази към пл. „Орлов мост“. Никой не задържа буса там на място", добави още Тодоров.

"Вчера, както всеки ден, се проведе поредното нерегламентирано масово мероприятие със сборен пункт фонтана пред Президентството. В Столична община беше заявени и съгласувано протест и автошествие от Национална гражданска инициатива "Системата ни убива" със сборен пункт бул. „Княз Александър Батенберг" до град Банкя.

Как се променят маршрутите на градския транспорт в София

Бус на "Системата ни убива" след завършване на своето шествие към 22.20 ч. се насочва към кръстовището на Софийски университет бул. "Васил Левски", след което бива спрян от полицейските служители, за да се разбере накъде отива. Управляващите го са заявили, че искат да отидат на протеста", обясни той.

СНИМКИ ОТ БЛОКАДАТА ПРЕД СУ ВИЖТЕ В НАШАТА ГАЛЕРИЯ

Тодоров обясни, че бусът не е допуснат на протеста, тъй като СДВР допуска на протестите само автомобили, които с потвърждение на протестиращите им носят вода и храна.

24-ти ден на протест, полицията блокира бус на майките от автошествието

Той подчерта, че допускайки този бус нямат право да спират, който и да е да отиде до "Орлов мост".

Кадри от системите за видеонаблюдение в София, разпространени от МВР, показаха какво точно се е случило с буса на майките от "Системата ни убива" на кръстовището до Софийския университет:

На кадрите се вижда, че първоначално бусът е обграден от протестиращи, снимащи с телефони в ръка и как впоследствие полицейският кордон се опитва да ги изтласка от него. 

Видеото показва още как майките измъкват от превозното средство децата си, качват ги и ги нареждат едно до друго на покрива и на предния капак на буса. 

Цяла нощ напрежение между протестиращи и полиция
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Нетаняху: Иранският шантаж с блокирането на Ормузкия проток няма да проработи

Нетаняху: Иранският шантаж с блокирането на Ормузкия проток няма да проработи

Свят Преди 7 часа

Иран вече не разполага с капацитета да произвежда балистични ракети, заяви Нетаняху

<p>Битка за власт в ЕС: Кой ще оглави финансовия &quot;супернадзорник&quot;&nbsp;в Париж?</p>

"Суперрегулатор" или провал? Разногласия между столиците замъгляват плановете на ЕС за мощен финансов надзор

Свят Преди 9 часа

Политическите борби и национални интереси поставят под въпрос ролята на бъдещия ръководител на европейския пазарен регулатор

60-тонна перка полетя от 140-метрова вятърна турбина в Бавария

60-тонна перка полетя от 140-метрова вятърна турбина в Бавария

Свят Преди 10 часа

Няма пострадали при инцидента - първият подобен в 30-годишната история на компанията

Москва осъди нанасянето на "умишлен удар", след като двама журналисти от Ар Ти бяха ранени в Ливан

Москва осъди нанасянето на "умишлен удар", след като двама журналисти от Ар Ти бяха ранени в Ливан

Свят Преди 10 часа

Двама представители на руската медия пострадаха при експлозия в Южен Ливан

<p>Намушкалият жена в Бургас остава в ареста - откриха прилики със случая на&nbsp;11-годишната Никол</p>

Съдът в Бургас остави в ареста мъжа, нападнал млада жена с нож

България Преди 11 часа

На този етап разследването е установило, че Иванов е нанесъл общо пет рани по тялото на жената

<p>Рая Назарян към депутатите от&nbsp;51-вото НС:&nbsp;Бъдете достойни&nbsp;</p>

Рая Назарян закри последното редовно пленарно заседание на 51-вото Народно събрание

България Преди 11 часа

Не забравяйте да бъдете добронамерени във всичко, което правите, каза още Назарян

Газовото находище "Южен Парс" е в центъра на ескалацията на войната в Персийския залив

Газовото находище "Южен Парс" е в центъра на ескалацията на войната в Персийския залив

Свят Преди 11 часа

Днешните въздушните удари представляват най-сериозната ескалация досега в американско-израелския конфликт срещу Иран

ФСБ засилва защитата на висшите си военни след серия убийства на високопоставени офицери

ФСБ засилва защитата на висшите си военни след серия убийства на високопоставени офицери

Свят Преди 12 часа

ФСБ съобщи, че състоянието на първия заместник-началник на ГРУ се подобрява, след като беше прострелян три пъти на 6 февруари

<p>Бомбардировките на Израел по Иран - &quot;един от най-големите удари&quot; в Каспийско море</p>

Израел бомбардира ирански военни кораби и бази в Каспийско море

Свят Преди 12 часа

Израелската армия публикува изображения, показващи разрушенията след атаките срещу иранския флот

<p>Майката на Николай Златков разкри кога са починали синът ѝ, Калушев и 15-годишното момче</p>

Майката на Николай Златков: Той, Калушев и 15-годишното дете са починали на 5-6 февруари

България Преди 13 часа

По думите на почернения родител има съществени пропуски в направените експертизи на телата

Депутатите искат изслушване на министър Христанов, звънят на Йотова да го търси

Депутатите искат изслушване на министър Христанов, звънят на Йотова да го търси

България Преди 13 часа

Йордан Цонев предложи на Костадин Ангелов да се обади на президента Йотова тя самата да търси Христанов

8 деца в болница с морбили във Врачанско: МЗ разкри, че само едно е било имунизирано

8 деца в болница с морбили във Врачанско: МЗ разкри, че само едно е било имунизирано

България Преди 13 часа

Към настоящия момент се провежда епидемиологично проучване за определяне на контактните лица, издирване на други заболели и предприемане на противоепидемични мерки

КЕВР наложи санкции за над 108 000 евро на две компании за пазарна манипулация

КЕВР наложи санкции за над 108 000 евро на две компании за пазарна манипулация

България Преди 13 часа

„Топлофикация София“ и „Енерджи Маркет“ бяха глобени за сделки на енергийния пазар под пазарните нива

Москва въвежда психологически консултации за тези, които не искат деца

Москва въвежда психологически консултации за тези, които не искат деца

Свят Преди 13 часа

Спадът в ръста на раждаемостта в Русия е едно от основните безпокойства на руския президент Владимир Путин от идването му на власт преди 25 години

Русия призова за зона на безопасност около иранската АЕЦ "Бушехр"

Русия призова за зона на безопасност около иранската АЕЦ "Бушехр"

Свят Преди 14 часа

В АЕЦ "Бушехр" остават около 480 руски граждани