Сидеров и Московски се спречкаха в парламента
Източник: Гергана Костадинова, БГНЕС

От ГЕРБ са гневни, защото "Атака" им спря връщането към властта и замазването на следите, заяви в парламента Волен Сидеров по повод спречкването с бившия транспортен министър Ивайло Московски, който сега е депутат от ГЕРБ.

По време на петъчния парламентарен контрол двамата за малко не се сбиха в пленарната зала.

Искрите пламнали, след като Московски подвикнал на Сидеров "да се разберат навън", а лидерът на "Атака" му казал "мангал мръсен" и го заплашил, че ще му замръзне усмивката.

При него (Московски-б.ред.) има доста неща за разнищване и лично аз ще се ангажирам чрез комисията за борба с корупцията да излязат на светло, въобще на министрите на ГЕРБ - един по един ще им бъде направена ревизия, каза Сидеров.

"В тази връзка съм категорично против на назначаването на бившия служебен премиер за посланик в Рим. Ще направя специално обръщение към президента, защото този човек трябва да бъде разследван в България - заради изборите, заради намерените бюлетини, а и за сделки, които бяха направени по време на служебния кабинет", добави Сидеров.

Депутатът коментира и словесния си сблъсък с Московски:

"Той се смееше на глас, подвикваше, подкани ме да излезем навън, явно да се бием - този човек е бил министър, ако така ги е решавал нещата в министерството - пази, Боже!"

"Извиках Московски да го предупредя - по-добре той да отнесе някой и друг шамар, отколкото да правим такова нещо в парламента", каза пък пред журналисти в парламента председателят на ПГ на ГЕРБ Бойко Борисов.

"Това, което Сидеров казал на Московски е доста скандално. Той го прави от няколко дни. Вчера провеждахме консултация, за да подкрепим подписката на Яне Янев за тримата депутати, избрани от ДПС в София.

Цялата му група дойде (на Сидеров - б.ред.), скупчи се пред нашата стая, подвикваше какво ли не и търсеха провокация. Иначе как да ги забележат? Във всичките си изказвания те подкрепят БСП и ДПС - безусловно, във всичко", заяви Борисов.

На въпрос каква ще е стратегията му за тези провокации, Борисов каза: "Да не им обръщам внимание. Дано не се правят такива неща."

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Какво постига Украйна с ударите по руски цели в Черно море

Какво постига Украйна с ударите по руски цели в Черно море

Свят Преди 31 минути

Украйна засилено атакува руски пристанища в Черно море и почти успя да блокира руския износ на зърно и на петрол от най-важното пристанище в Новоросийск. Последиците за руските производители са сериозни

18-годишната Киран Реди от Джорджия е новата „Мис Тийн САЩ“ 2026

18-годишната Киран Реди от Джорджия е новата „Мис Тийн САЩ“ 2026

Любопитно Преди 46 минути

18-годишната представителка на Джорджия спечели 44-тото издание на престижния конкурс за красота. Церемонията в Маями отбеляза и изненадващото завръщане на скандално оттеглилата се бивша носителка на титлата Ноелия Фойгт в ролята на водеща

Рак на панкреаса - снимката е илюстративна

В САЩ светкавично одобриха революционно хапче срещу рак на панкреаса

Любопитно Преди 50 минути

Хапчето, което се приема веднъж дневно и ще носи търговското наименование Rasonque (с активно вещество daraxonrasib), беше одобрено за метастатичен рак на панкреаса при пациенти, които вече са преминали предишно лечение или не могат да получават комбинирана химиотерапия

Военният министър: Нямаме възможност да закупим изтребители F-16 втора ръка

Военният министър: Нямаме възможност да закупим изтребители F-16 втора ръка

България Преди 51 минути

По думите му се разглежда възможността за осигуряване на резервни части от Полша и Унгария, които да бъдат използвани за поддържането на българските самолети МиГ-29

ДАНС ще продължи да използва софтуер за финансово разузнаване за 60 хил. долара годишно

ДАНС ще продължи да използва софтуер за финансово разузнаване за 60 хил. долара годишно

България Преди 1 час

Системата на ООН ще помага за по-бързото обработване и анализ на сигнали за съмнителни финансови операции

Две земетресения на границата между Гърция и България

Две земетресения на границата между Гърция и България

България Преди 1 час

Единият трус е регистриран в 11:03 часа българско време, другият - в 12:33 ч.

Истинските истории зад 7 от най-големите хитове на Доли Партън

Истинските истории зад 7 от най-големите хитове на Доли Партън

Любопитно Преди 1 час

След смъртта на кънтри легендата Доли Партън на 80-годишна възраст, припомняме невероятните истории зад нейните вечни хитове. От щракане с маникюр за "9 to 5" до истината за "Jolene" - музиката ѝ остава завинаги в историята

Биохакерът Брайън Джонсън

Защо биохакерът Брайън Джонсън никога не е спал в едно легло с приятелката си

Любопитно Преди 1 час

Известният с крайните си опити за подмладяване милионер разкри научните причини, поради които с половинката му Кейт Толо живеят и спят отделно. В същото време експертите остават разделени за ползите от т.нар. „развод по време на сън“

Шокиращ случай: Лекари спасиха мъж, залепил уретрата си с лепило

Шокиращ случай: Лекари спасиха мъж, залепил уретрата си с лепило

Любопитно Преди 1 час

Пациентът казал на лекарите, че около месец по-рано започнал да развива инконтиненция (незадържане на урина). Той се лекувал самостоятелно в продължение на две седмици, като вкарвал секундно лепило в уретрата си

AP: Ръководителят на Съвета за мир на Тръмп Николай Младенов разкритикува Израел за атаките му в Газа

AP: Ръководителят на Съвета за мир на Тръмп Николай Младенов разкритикува Израел за атаките му в Газа

Свят Преди 1 час

Пред Съвета за сигурност на ООН той заяви, че планът на Тръмп не е в застой и "е преминал от масата за преговори към чертожната маса"

Майли Сайръс и Доли Партън

„Сърцето ми се къса": Майли Сайръс с разтърсваща изповед след смъртта на кръстницата си Доли Партън

Свят Преди 2 часа

Майли Сайръс разкри подробности за последния си разговор с иконата на кънтри музиката Доли Партън. Кръщелницата на покойната звезда, нейният баща Били Рей Сайръс и най-близките хора отдадоха почит на легендата, която почина на 80-годишна възраст

"Ще си умрем тримата": Семейство разказва за ужасяващата нощ на потопа в Струмяни

"Ще си умрем тримата": Семейство разказва за ужасяващата нощ на потопа в Струмяни

България Преди 2 часа

Заради стихията и придошлата река Шашка в общината беше обявено и бедствено положение

Тревога в Норвегия: Крал Харалд V е в критично състояние, дворецът отмени всички ангажименти

Тревога в Норвегия: Крал Харалд V е в критично състояние, дворецът отмени всички ангажименти

Свят Преди 2 часа

Състоянието на най-възрастния властващ монарх в Европа, 89-годишния крал Харалд V, се е влошило рязко заради бактериална инфекция. Кралското семейство отмени всички ангажименти и се събра в Университетската болница в Осло

<p>&bdquo;Булгаргаз&ldquo; предлага поскъпване на природния газ през септември</p>

„Булгаргаз“ предлага поскъпване на природния газ през септември с 5,5%

България Преди 2 часа

КЕВР ще вземе окончателното решение за цената на 31 август

Забраняват социалните мрежи за деца под 16 години в Азербайджан

Забраняват социалните мрежи за деца под 16 години в Азербайджан

Свят Преди 2 часа

Парламентът в Баку прие законови промени, с които страната се присъединява към нарастващия брой държави, затягащи достъпа на непълнолетни до социалните платформи